Gönderen Konu: Ekimden sonra takviye  (Okunma sayısı 742 defa)

EllRaden

• Yeni üye
  • *
Ekimden sonra takviye
« : 05 Kasım 2020, 20:54:51 »
Arkadaşlar herkeze merhabalar  :)
Forumda yeniyim nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Neyse konuya gelelim. Saç ekimi yapılalı 15 gün oldu. Doktor um 21 günden sonra Xpecia(6 ay) ve yaptığı özel bir karışımı(12 ay) kullanmamı istedi.
Xpecia kullanmak istemiyorum. Neticede hap ve testestoronla alakalı yan etkileri vs istemiyorum o yuzden. Asıl sorum şu yaptığı karışımı kullansam mı ? İçinde cüzi miktarda minoxil var. Yani kullandığımda olumlu etki edeceğinden eminim ama 12 ay sonunda bıraktığımda ekilen saçlara zararı olurmu ? Kendi varolan saçlarım güçlenir ama bırakınca eskisinden daha kötü hale gelirmi ? Bu arada haricen kullanıcam. Özel karışım şu :
Lütfen cevaplayın hintell hocam lütfen sizde yazın

Spencer

• Hero Member
Ynt: Ekimden sonra takviye
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2020, 06:36:55 »
Bu karışımın maliyeti nedir?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

EllRaden

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2020, 11:57:53 »
1000 tl

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2020, 12:17:53 »
Doktor kim hakan doğanay mı ?

Xpecia kullan o kadardan da bir şey olmaz

Karışıma gelince saç çıkışlarını hızlandırır ama bırakınca bir miktar gerileme olur
Global Moderator

EllRaden

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2020, 13:31:35 »
Dr erkan özgün ankara memorial da yaptırdım. Hintel hocam gerileme olur derken? Mesela Karışımı hiç kullanmasam Saçlar olduğu kadar çıktı diyelim kullanıp bırakınca saçlar kullanmadığım halden dahamı kötü olur asıl merak ettiğim bu

Doktorum içinde az miktarda minox içerdiğini diğer % 5 lik gibi Kullanıp bırakınca kötü bi etki oluşturmayacağını söyledi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2020, 16:09:33 »
Dr erkan özgün ankara memorial da yaptırdım. Hintel hocam gerileme olur derken? Mesela Karışımı hiç kullanmasam Saçlar olduğu kadar çıktı diyelim kullanıp bırakınca saçlar kullanmadığım halden dahamı kötü olur asıl merak ettiğim bu

Doktorum içinde az miktarda minox içerdiğini diğer % 5 lik gibi Kullanıp bırakınca kötü bi etki oluşturmayacağını söyledi.

Karışımı kesince ani bir gelileme olma ihtimali var evet kullanma demem kullanda demem doktorun tavsiye etmiş
Global Moderator

EllRaden

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2020, 19:20:41 »
Hintell hocam içinde %1.5 minox var günde 1 kere kullanmamı istedi yani %5 lik gibi yapmaz biraz damarları genişletir saça ekstra zarar vermez diye düşündüm. Forumda gördüğüm kadarıyla minox kullananlarda reçetedeki gibi değil günde 1 kez 2 fıs yapıyolar aynı şeye denk gelir diye düşündüm. Yinede cevabın için teşekkür ederim

Facebook Twitter Instagram