Gönderen Konu: Saç dökülmesi ve seyretmesi yorum bekliyorum  (Okunma sayısı 1681 defa)

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
Saç dökülmesi ve seyretmesi yorum bekliyorum
« : 12 Kasım 2020, 14:54:48 »
Yaşım 19 geçen yaza doğru  Mayıs ayından itibaren saçım dökülmeye başladı şuan saçlarım seyreklesti ve inceldi gittikce doktor genetik yok dedi tahlillerimdede sorun yokmuş temmuz ayında dedi birkaç güne tekrardan kontrole gitcem fon cektigimde saçlarım tel tel olmaya başladı  başka bir forumda miracle losyon ve dermoller gördüm o tedaviye başlıyacak önerirmisiniz saçımın 1.5 yıl önceki hali son foto

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Ynt: Saç dökülmesi ve seyretmesi yorum bekliyorum
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2020, 15:03:28 »
Elini sacina goturdugunde kolayca kopuyor mu ?

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2020, 15:15:22 »
Kötü haber:Ön bölge açılması başlamış
İyi haber:Ön çizgi hala çok iyi muhtemelen başlangıç aşamasındasın

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2020, 15:29:32 »
Elini sacina goturdugunde kolayca kopuyor mu ?
Çok kolay kopmuyor ama duşta 20 30 tel arası dökülüyor

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2020, 15:29:58 »
Kötü haber:Ön bölge açılması başlamış
İyi haber:Ön çizgi hala çok iyi muhtemelen başlangıç aşamasındasın
tavsiyeniz varmıdır

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2020, 21:50:20 »
Norwood 1.25-1.5 filansın daha, şimdilik hem yaşın hem saçın itibariyle minoxa dutasa ya da finasa ihtiyaç yok. Anti androjen olan ketokonazol şampuan dışında bir şeye gerek yok
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2020, 22:34:52 »
Norwood 1.25-1.5 filansın daha, şimdilik hem yaşın hem saçın itibariyle minoxa dutasa ya da finasa ihtiyaç yok. Anti androjen olan ketokonazol şampuan dışında bir şeye gerek yok
hocam dökülmesini bekliyim önden erken tedavi olmazmi

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2020, 22:39:52 »
Malesef genetik dökülme. Saç rengi açılmış ve saçlar %50 yoğunluk kaybetmiş. Yaşa da bakarsak norwood 5 olursun 30 yaşına gelmeden

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2020, 00:13:33 »
Malesef genetik dökülme. Saç rengi açılmış ve saçlar %50 yoğunluk kaybetmiş. Yaşa da bakarsak norwood 5 olursun 30 yaşına gelmeden
okadar ciddimi

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2020, 00:21:38 »
okadar ciddimi
Gregor kendisi norwood 0 ama kendisinin norwood 7 olacağını düşünüyor , bir sorun yok şu anda saçlarında belki biraz yoğunluk kaybetmiş olabilirsin bunuda en iyi kendin bilirsin on taraftaki saçların minyatürüze olmaya baslarsa yaşında müsait olunca finasterid başlarsın şu anda sıkıntı yok yani her 6 ayda bir fotoğraf çek aynı açılardan aynı ışıklandırma altında ve aynı saç tarama şeklinde filan. Takipte kal yani saçını.

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2020, 00:43:19 »
Gregor kendisi norwood 0 ama kendisinin norwood 7 olacağını düşünüyor , bir sorun yok şu anda saçlarında belki biraz yoğunluk kaybetmiş olabilirsin bunuda en iyi kendin bilirsin on taraftaki saçların minyatürüze olmaya baslarsa yaşında müsait olunca finasterid başlarsın şu anda sıkıntı yok yani her 6 ayda bir fotoğraf çek aynı açılardan aynı ışıklandırma altında ve aynı saç tarama şeklinde filan. Takipte kal yani saçını.
saçlarım yaklasik 6 ayda baya bi hacim kaybı yaşadı normal günde çok fazla dökülme yok ama duşta 20 -30 tel arası geliyor elime geçen sene sınav senemdi strestendir dedim ama hala gecmedi miracle losyon kullanmayı düşünüyorum

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2020, 00:47:28 »
saçlarım yaklasik 6 ayda baya bi hacim kaybı yaşadı normal günde çok fazla dökülme yok ama duşta 20 -30 tel arası geliyor elime geçen sene sınav senemdi strestendir dedim ama hala gecmedi miracle losyon kullanmayı düşünüyorum
Ailende kellik durumu nasıl baba dayı amca dedeler filan

Fshasaj

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2020, 00:52:31 »
Ailende kellik durumu nasıl baba dayı amca dedeler filan
dayım kel 25 yaşlardan beri üst bölgesi açık babamın 40 li yaşlara kadar gayet iyiydi yoğun stresten saçlarında seyrelmeler acilamalar oldu anne tarafından dedemde kel babamın babası 85 yaşında hala saçları duruyor yasa rağmen sadece vertex bölgesi açık amcamlardada kellik var

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2020, 00:58:47 »
Kardes saclarinda suan hicbirsey yok, icini karartma. Gregor tramvay falan bu arkadaslar herkese bir nw scalasi belirliyor inanma.
Yok oyle birsey.
Normalde de zaten 80-100 tele kadar dokulme olabilir, fazlasi olursa anormal bir durum vardir.
Suan bir sorunun yok senin
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2020, 01:07:15 »
Eğer gerçekten döküldüğünü düşünüyorsan sana şu an tek tavsiyem haftada 2-3 kez ketokonazol içerikli şampuan ile saçlarını yıka birde yanında xpecia al. Ama ben net bir sorun olduğunu düşünmüyorum 6 ay sonra yine fotoğraf çek ve karşılaştır özellikle ön taraflarını minyatürüze oluyor mu incele. İlerleme filan olmuş mu diye. Her altı ayda bir bu dediğimi yap ya da 3-4 ayda bir gözlemle yani. Yasin biraz daha ilerleyince 22 de filan anti androjen kullanırsın gerçekten dökülme olursa. Ama ben dediğim gibi çok bir sorunun şu anda olduğunu düşünmüyorum. Endiselenmekte haklısın ama çok da paniğe kapılma kontrolüde elinden çıkarma yani.

Facebook Twitter Instagram