Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın - 4800 Greft - 26.11.2020  (Okunma sayısı 8342 defa)

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
Dr. Serkan Aygın - 4800 Greft - 26.11.2020
« : 26 Kasım 2020, 19:06:44 »
Herkese merhaba,

Ekim öncesi endişelerim ile ilgili olarak daha önce şu linkteki başlığı açmıştım.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17676.0

Bugün ekim işlemi gerçekleşti. Ekim planlaması esnasında Serkan Bey operasyon odasına geldi ve saç çizgisini kendisi çizdi, operasyonu da İbrahim Bey ve ekibi gerçekleştirdiler. Öncelikle süreç boyunca rahat etmem için her türlü özeni gösteren ve tüm sorularıma yanıt veren İbrahim Bey ve ekibine eğer burayı görüyorlarsa tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Geçen hafta Serkan Bey ile görüştüğümde 4400 greftlik bir ekim öngörmüştü ancak bugün donör bölgenin daha fazlasına da müsaade ettiğini söylediler ve 4800 greftlik bir ekim gerçekleştirildi.

Şuan hala kafam bandajlı olduğu için donör bölgenin durumunu göremiyorum. Yarın pansuman sonrası yeniden fotoğraf paylaşacağım.

Kafamda tarif etmekte zorlandığım bir rahatsız his var, umarım gece uyumak büyük bir problem olmaz. Bir ağrı kesici aldım, iyiye gitmesini umuyorum.

An itibariyle ilk görüntü şu şekilde.

hyperKel

• Hero Member
Ynt: Dr. Serkan Aygın - 4800 Greft - 26.11.2020
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2020, 00:21:06 »
Hayırlı olsun dostum 4800 greft alana göre ideal sayı ama genede sıklık anlamında beklentin yüksek ise sonuç tatmin etmeyebilir.
Umarım çıkış oranı yüksek olurda ikinci bir ekime gerek kalmaz.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2020, 20:15:36 »
Herkese merhaba,

Pansuman sonrası ilk yıkamanın da yapılacağını sanıyordum, süreçlere çok hakim olmadığımı farkediyorum bu tip detaylar söz konusu olunca.

Pansuman yapıldıktan sonra 15 dk'lık bir laser uygulaması da yapıldı, bunun ne işe yaradığını sorduğumda klinik çok da tatmin edici bir açıklama yapmadı açıkçası. Her yerde standart olan bir uygulama değil anladığım kadarıyla. Yine de sürece olumlu etkisi olacaksa hiç sıkıntı değil tabi ki :) Yıkama için bir losyon ve şampuan, bir de günde iki kez kullanmak üzere zeytinyağı içeren bir diğer losyon verdiler. Zeytinyağlı losyon çok yoğun ve sabah uyguladığımda akşam uygulama bölgesi hala yağlı oluyor ciddi miktarda.

İlk yıkama için yarın yine kliniğe gideceğim, sonrasında fotoğrafları güncelleyeceğim.

Şuana kadar gece boyun yastığıyla ve bir yere temas etmemeye özen göstererek yatmak beni çok zorladı. Kesintisiz bir uyku olmuyor, gece boyunca en az 8-10 kez uyanıyorum maalesef. Bir de bu akşam itibariyle ekim alanında sinir bozucu bir kaşıntı paydah oldu, şöyle hızlıca bir tırnaklasam geçecek ama... :)

Pansuman sonrası görüntü şu şekilde;

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2020, 20:21:21 »
Hayırlı olmasını dilerim planlamanız çok güzel ekimde olabildiğince sık yapılmış maşallah ekim öncesi resimlerinizi de bu konuya eklerseniz daha iyi olur konu konu bakmaya gerek kalmaz
Global Moderator

ABK

• Full Member
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2020, 20:25:52 »
Öncelikle hayırlı olsun, umarım her şey güzel olur. Sık bir planlama görünüyor. Sizden 3 gün önce aynı klinikte ekim yaptırdım, sürecinizi takip ediyor olacağım. Öncesi fotoları klinikten isteyebilirsiniz ben öyle yaptım.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2020, 20:32:15 »
Hayırlı olmasını dilerim planlamanız çok güzel ekimde olabildiğince sık yapılmış maşallah ekim öncesi resimlerinizi de bu konuya eklerseniz daha iyi olur konu konu bakmaya gerek kalmaz

Teşekkür ederim Hintell. Haklısın, ekim öncesi fotoğrafları da ekleyeceğim bu başlığa.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2020, 20:33:57 »
Öncelikle hayırlı olsun, umarım her şey güzel olur. Sık bir planlama görünüyor. Sizden 3 gün önce aynı klinikte ekim yaptırdım, sürecinizi takip ediyor olacağım. Öncesi fotoları klinikten isteyebilirsiniz ben öyle yaptım.

Çok teşekkür ederim, umarım hem sizin hem de benim ekimim başarılı olur. Siz ekim sonrası sürecin takibi için bir başlık açmış mıydınız, ben de takip etmek isterim, devre sayılırız diyebiliriz sanırım :)

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2020, 20:35:57 »
Takip kolaylığı olması için ekim öncesi fotoğraflarımı da paylaşıyorum..

ABK

• Full Member
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2020, 01:08:24 »
Çok teşekkür ederim, umarım hem sizin hem de benim ekimim başarılı olur. Siz ekim sonrası sürecin takibi için bir başlık açmış mıydınız, ben de takip etmek isterim, devre sayılırız diyebiliriz sanırım :)

Evet açtım, devre sayılırız tabi :) Evet açtım konuyu aşağıdaki linki paylaşıyorum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17720.0

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 01 Aralık 2020, 09:49:56 »
Herkese merhaba,

İlk yıkama pazar günü olduğu için yıkama sonrası fotoğrafı paylaşmayı derbi maçın stresiyle unuttum ama dün akşam itibariyle 2. yıkama sonrası görüntü şu şekilde.

Kliniğin verdiği losyonu çok hafif hareketlerle uyguladığım için kafayı kapatacak şekilde yaymak çok zor, ufak dokunuşlarla bırakınca da belli bölgelerde yoğun şekilde kaldığını farkettim. Ekim alanı için şampuanı bir mutfak süngerini köpürtüp kafama köpüğünü bırakarak uygulamamı önerdiler. Bunu iki defa yaptım ama yoğun kalan losyon tamamen kaybolmadı. Ben de daha fazla zorlamadım geç de olsa emileceğini düşünerek.

Klinikten verilen sertifikanın görüntüsünü de paylaştım aşağıda.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2020, 22:13:08 »
Herkese merhaba,

Bugün itibariyle 10. gündeyim. Şuana kadar süreçle ilgili beni en çok zorlayan şey ilk 6 gün boyun yastığı ile uyumak oldu. O dönem gerçekten verimli bir uyku uyuduğum tek bir gece bile olmadı diyebilirim. Neyseki 7. günden beri normal yastıkla uyuyorum ve artık böyle bir sorun yok.

Donör bölgemle 4. günden sonra biraz fazla uğraştım sanırım. Oradaki kabukların tamamını elimle döktüm hafif hafif kaşırken ve sanırım bu yüzden birkaç gün ciddi bir hassasiyet vardı ancak son iki gündür dikkat edince durum düzeldi, şuan oldukça rahatım.

Ekim bölgesine hiçbir şekilde temas etmemeye gayret ediyorum. Kliniğin verdiği zeytinyağlı losyonu sabah ve akşam olmak üzere iki kez uyguladım. Hem bunu hem de şampuan öncesi losyonu elle pek temas etmeden homojen sürmek imkansızdı ve birkaç gündür örnek fotoğrafını koyduğum tampon boya süngerini kullandım. Hemen hiç baskı uygulamadan çok hızlı ve rahat şekilde sürebiliyorum. Sizlerle de paylaşmak istedim :)

Saçlarımı bugüne kadar günde bir kez yıkadım. Ekim bölgesine el değdirmeden, bir bulaşık süngerini köpürtüp, kafama köpüğü dökeren yıkadım hep. Yarından itibaren ise hafif masajla kabuk dökmeye başlayacağım. Şuan ekim bölgesinde ciddi bir kabuklanma var ve derin çatlaklar oluşmuş durumda. Umarım sorunsuz döküm yapabilirim.

Bugün en ön çizgide birkaç yere temas etmeye başladım ve ufak ufak gelmeye başladı kabuklar. Ancak iki defa kabuk içerisinde saç teli vardı. Kabukların dökülmesi esnasında saç gelmesi normal midir? Özellikle bu konuda yorum yaparsanız gerçekten sevinirim.

Beyazbere

• Full Member
  • 😎👍
    • Serkan AYGIN 4200 Fue+DHI
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2020, 22:52:18 »
Herkese merhaba,

Bugün itibariyle 10. gündeyim. Şuana kadar süreçle ilgili beni en çok zorlayan şey ilk 6 gün boyun yastığı ile uyumak oldu. O dönem gerçekten verimli bir uyku uyuduğum tek bir gece bile olmadı diyebilirim. Neyseki 7. günden beri normal yastıkla uyuyorum ve artık böyle bir sorun yok.

Donör bölgemle 4. günden sonra biraz fazla uğraştım sanırım. Oradaki kabukların tamamını elimle döktüm hafif hafif kaşırken ve sanırım bu yüzden birkaç gün ciddi bir hassasiyet vardı ancak son iki gündür dikkat edince durum düzeldi, şuan oldukça rahatım.

Ekim bölgesine hiçbir şekilde temas etmemeye gayret ediyorum. Kliniğin verdiği zeytinyağlı losyonu sabah ve akşam olmak üzere iki kez uyguladım. Hem bunu hem de şampuan öncesi losyonu elle pek temas etmeden homojen sürmek imkansızdı ve birkaç gündür örnek fotoğrafını koyduğum tampon boya süngerini kullandım. Hemen hiç baskı uygulamadan çok hızlı ve rahat şekilde sürebiliyorum. Sizlerle de paylaşmak istedim :)

Saçlarımı bugüne kadar günde bir kez yıkadım. Ekim bölgesine el değdirmeden, bir bulaşık süngerini köpürtüp, kafama köpüğü dökeren yıkadım hep. Yarından itibaren ise hafif masajla kabuk dökmeye başlayacağım. Şuan ekim bölgesinde ciddi bir kabuklanma var ve derin çatlaklar oluşmuş durumda. Umarım sorunsuz döküm yapabilirim.

Bugün en ön çizgide birkaç yere temas etmeye başladım ve ufak ufak gelmeye başladı kabuklar. Ancak iki defa kabuk içerisinde saç teli vardı. Kabukların dökülmesi esnasında saç gelmesi normal midir? Özellikle bu konuda yorum yaparsanız gerçekten sevinirim.
Ekimin hayırlı olsun. Kabukla saçların gelmesi gayet normal hiç endişe etme. Dökülenler sadece saç teli bunu unutma. Kök hücreler tutundu artık. Zaten şok dökülmede çoğu gidecek. İçin rahat olsun.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2020, 22:54:30 »
Açıklık Ekim için ideal . Ön sıklık güzel görünüyor . Kabuk dökümünde daha net bilgi veririz.
   Ön çizgi dar tutulması mantıklı olmuş . Yan kısımlar biraz daha içeri hafif  kavis verilse kötü mü olurdu acaba ?

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2020, 00:31:52 »
Açıklık Ekim için ideal . Ön sıklık güzel görünüyor . Kabuk dökümünde daha net bilgi veririz.
   Ön çizgi dar tutulması mantıklı olmuş . Yan kısımlar biraz daha içeri hafif  kavis verilse kötü mü olurdu acaba ?

Teşekkür ederim, şuan aynaya bakınca benim de aklımdaki tek soru işareti bu açıkçası. Profilden bakınca acaba diyorum ister istemez. Ama çıkışı ve biraz uzayınca nasıl olacağını görmeden peşinen kafamı takmamaya çalışıyorum.

ruzgar123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 07 Aralık 2020, 00:32:44 »
Ekimin hayırlı olsun. Kabukla saçların gelmesi gayet normal hiç endişe etme. Dökülenler sadece saç teli bunu unutma. Kök hücreler tutundu artık. Zaten şok dökülmede çoğu gidecek. İçin rahat olsun.

Teşekkür ederim Beyazbere

Facebook Twitter Instagram