Gönderen Konu: Finasterid ile koruyabilir miyim? Saç uçlarım neden böyle?  (Okunma sayısı 2194 defa)

|Logan|

• Hero Member
Uzun süredir vardır böyle bir durum galiba ama o zamanlar kafaya takmadığım için hiç sormazdım ama saçlarımın ucu böyle değişik neden böyle bilmiyorum. Saçım eskiden daha kıvırcıktı bu arada şu an da kıvırcık ile dalgalı arası. Bu saç ucumdaki problemi nasıl çözeceğimi yazarsanız sevinirim. Ayrıca proscar kullanıyorum ancak ön bölgeyi korumada çok etkili olacağını düşünmüyorum forumda benim gibi düşünüp ön bölge için direk dutasterid kullanan var ben de mi öyle yapsam diye düşünüyorum. Şu an proscar ve masaj bir de ketoral şampuan kullanıyorum.

|Logan|

• Hero Member
Ynt: Finasterid ile koruyabilir miyim? Saç uçlarım neden böyle?
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2020, 14:18:20 »
Bir de topikal antiandrojen almak istiyorum ama yurtdışında oluyor genelde ve benim imkanım yetmiyor o şartlara yok mudur türkiyede satılan bir topikal antiandrojen
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2020, 17:24:18 »
Miracle losyon , Veya minox veya alkolde dutastreid veya finastreid çözebilirsin. Veya çinden ru58841 getirtebilirsin.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2020, 18:22:48 »
Miracle losyon , Veya minox veya alkolde dutastreid veya finastreid çözebilirsin. Veya çinden ru58841 getirtebilirsin.

Peki saçın bu uçları için ne yapabilirim
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2020, 18:32:49 »
O konuda bir fikrim yok
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2020, 20:16:37 »
Saçlarımda diffuse yok ama receding var yani açılarak gidiyor. Şimdi benim ön saçın sadece ortası kaldı şakaklar yok proscar kullanıyorum ama önü korumaya yetmez. Bir de farkettim şimdi şakak kısmında birkaç tüy de var yani oraya el atmam lazım. Ama ön saçın ortasında hiç tüy yok kökler baya simsiyah orası sağlam. Ama ilerde ön bölge de gidebilir ve şakaklar daha da kötü olabilir diye minoxil mi kullansam ful ön bölgeye. Biraz çekiniyorum minoxdan hem egzamam var hem de o ilk aylar biraz dökebiliyor bir de döngüsü falan var bunlardan çekiniyorum. Bir sene sonra ön bölgeye ekim yaptırıcam. Şu an ne yapsam sizce
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2020, 21:04:03 »
Saçlarımda diffuse yok ama receding var yani açılarak gidiyor. Şimdi benim ön saçın sadece ortası kaldı şakaklar yok proscar kullanıyorum ama önü korumaya yetmez. Bir de farkettim şimdi şakak kısmında birkaç tüy de var yani oraya el atmam lazım. Ama ön saçın ortasında hiç tüy yok kökler baya simsiyah orası sağlam. Ama ilerde ön bölge de gidebilir ve şakaklar daha da kötü olabilir diye minoxil mi kullansam ful ön bölgeye. Biraz çekiniyorum minoxdan hem egzamam var hem de o ilk aylar biraz dökebiliyor bir de döngüsü falan var bunlardan çekiniyorum. Bir sene sonra ön bölgeye ekim yaptırıcam. Şu an ne yapsam sizce
Finasterid kullanıyosan kullan başka yapacağın bişey yok. Zaten ekim yaptırcam diyosun önler giderse ektirirsin işte ön çizgi şakaklara falan.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2020, 21:07:10 »
Finasterid kullanıyosan kullan başka yapacağın bişey yok. Zaten ekim yaptırcam diyosun önler giderse ektirirsin işte ön çizgi şakaklara falan.

Evet ekim yaptırıcam ama ön bölgemin ortası sağlam şu an 1 seneye kadar bir darbe almasın diye fin tek başına yetmeyebilir. 1 sene sonra ekim yaptırcam ama planım şakaklara ekim yaptırmak sadece ön bölge ortasının kalmasını istiyorum çünkü ekimle bile sık olmayacaktır bu kadar. Gerçekten baya gür saçlarım var uçları biraz cansız ve çatallı bu sorunu da nasıl çözücem bir türlü bulamadım ama ön ortanın dökülmesini istemem
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2020, 21:12:42 »
Evet ekim yaptırıcam ama ön bölgemin ortası sağlam şu an 1 seneye kadar bir darbe almasın diye fin tek başına yetmeyebilir. 1 sene sonra ekim yaptırcam ama planım şakaklara ekim yaptırmak sadece ön bölge ortasının kalmasını istiyorum çünkü ekimle bile sık olmayacaktır bu kadar. Gerçekten baya gür saçlarım var uçları biraz cansız ve çatallı bu sorunu da nasıl çözücem bir türlü bulamadım ama ön ortanın dökülmesini istemem
Finasterid korur. Korumazsa ya minoxil kullanacn ya da dutasterid. Başka alternatif yok. Ru58 setipiprant vs var ama tr de yok. Getirtsen Bi sürü para ki onunda işe yarayacağına dair garanti yok.. Dermastamp kullanabiliyorisan kullan onunda faydası var

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2020, 21:19:29 »
Finasterid korur. Korumazsa ya minoxil kullanacn ya da dutasterid. Başka alternatif yok. Ru58 setipiprant vs var ama tr de yok. Getirtsen Bi sürü para ki onunda işe yarayacağına dair garanti yok.. Dermastamp kullanabiliyorisan kullan onunda faydası var

Garanti olsun diye dutasterid mi geçsem dutasterid de garanti değil tabii ama genelde işe yarıyo önde. Bir de saçımın uçları için ne yapabilirim yukarda fotoda gördüğün gibi çatallaşmış gibi böyle düz değil uçları. Çok sağ ol cevapların için
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2020, 21:31:51 »
Bilemem ama önce finas kullan takip et işe yaramazsa dytasterid kullanırsın.dutas ağır gelebilir. Yalnız önlerde çok iyi durmuyo gidici gibi. Saçların kuru saç kremi kullanabilirsin ya da kremli şampu. kuru olduğu içn püskül püskül olmuş

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2020, 21:44:43 »
Bilemem ama önce finas kullan takip et işe yaramazsa dytasterid kullanırsın.dutas ağır gelebilir. Yalnız önlerde çok iyi durmuyo gidici gibi. Saçların kuru saç kremi kullanabilirsin ya da kremli şampu. kuru olduğu içn püskül püskül olmuş

Önler nasıl gidici ben yakından bakınca köklerde hiç tüyleşme yok hepsi siyah saç teli. Saç kremi uçlara sürüyorum loreal mucizevi yağ ama geri kuru oluyor. Zaten saçım 5 gün duş almasam bile yağlanmıyor. Bu uçların kuruluğunu nasıl çözerim. Şampuan değiştiremiyorum egzama için kullandığım var bırakamam. Önlerin gidici olduğu nasıl anlaşılıyor
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2020, 21:55:31 »
İşaretlediğim yer açılmaya başlamış

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2020, 21:58:40 »
İşaretlediğim yer açılmaya başlamış

2 aydır fin kullanıyorum ama nasıl açıldı etki etmedi mi ne yapmalıyım şimdi
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2020, 22:33:33 »
Günlük avodart ve masaj başliycam. Bu saç kuruluğunu nasıl düzeltirim kremle olmuyo
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram