Gönderen Konu: Neden bazı saçı dökülenler kelleştiğini inkar eder ?  (Okunma sayısı 1330 defa)

My Precious

• Hero Member
Yok benim doğuştan saçım açık,yok kafam büyüdü yok jöle sürüyordum ondan açıldı yav kardeşim nw3.99 olmuşsun alnın otobana dönmüş hala çocukkende açıktı diyorsun.........
Dökülüyor işte dökülüyor kabul et kabullen.
Mütemadiyen genç bireylerdir bu kişiler

Xeth

• Hero Member
Ynt: Neden bazı saçı dökülenler kelleştiğini inkar eder ?
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2020, 23:02:01 »
Yok benim doğuştan saçım açık,yok kafam büyüdü yok jöle sürüyordum ondan açıldı yav kardeşim nw3.99 olmuşsun alnın otobana dönmüş hala çocukkende açıktı diyorsun.........
Dökülüyor işte dökülüyor kabul et kabullen.
Mütemadiyen genç bireylerdir bu kişiler

Her şeyde inkâr aşaması vardır hocam. Zaten içinde bir şüphe var ki gelmiş bu siteye yazmış. Zamanla kabulleniyor insan. Ama inkâr hep olur. Allah korusun kötü hastalıkta bile inkâr eder kabullenmek istemez.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2020, 23:13:41 »
Her şeyde inkâr aşaması vardır hocam. Zaten içinde bir şüphe var ki gelmiş bu siteye yazmış. Zamanla kabulleniyor insan. Ama inkâr hep olur. Allah korusun kötü hastalıkta bile inkâr eder kabullenmek istemez.
Aynen öyle birde yalanlarını kendilerine inandırmak için bizede onaylattırmaya çalışıyorlar ya işte o an anlıyorsun ruh halini

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2020, 19:15:00 »
Gerçekten inanarak inkar ediyorlarsa bu onlar için iyi bişi. Döküldüğünü kafaya takıp psikolojisini bozmaktan daha iyidir.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2020, 19:21:53 »
Açıkçası insanlar dökülmeyi bir anda olacak zannediyorlar , mesela bende 16 yaşında norwood 2 olmuştum 23 yaşına kadae saçlarımı aynı kaldı diye düşünüyordum fakat saçlarımı kisaltinca saçımda incelen yerleri görmeye başladım hala en fazla norwood 3um ama on cizgim incelmis bunu fark ediyorum . Çok agresif 3-4 yılda aniden kellik yaşayanlar dışında kalan kesim kellesmedigini sabit kaldığını düşünüyor. Ama farkında değil ki saçları inceliyor.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2020, 19:32:03 »
Açıkçası insanlar dökülmeyi bir anda olacak zannediyorlar , mesela bende 16 yaşında norwood 2 olmuştum 23 yaşına kadae saçlarımı aynı kaldı diye düşünüyordum fakat saçlarımı kisaltinca saçımda incelen yerleri görmeye başladım hala en fazla norwood 3um ama on cizgim incelmis bunu fark ediyorum . Çok agresif 3-4 yılda aniden kellik yaşayanlar dışında kalan kesim kellesmedigini sabit kaldığını düşünüyor. Ama farkında değil ki saçları inceliyor.

Mesela ben hocam diffuse tip dökülmem var ve diyetle birlikte telogen effluvium sebebiyle dökülme yaşamasaydım hayatta fark etmezdim dökülmem olduğunu. Hep geçistirirdim muhtmelen. Telogen effluvium bana saçlarımdaki incelmeyi farkettirdi. Tedaviye başladım dökülme başlar başlamaz
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2020, 00:15:12 »
Kelleşmeyen insanın burada işi..ne.?
Biz dolasiyormuyuz uzun saç modellerini içeren siteleri...

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2020, 01:46:04 »
İyide kabul edip etmemesi seni niye rahatsız ediyo ki ? Kendini belki böyle motive ediyo bu arada benimde saçların dökülüyo söyluyorumda zaten benin için sıkıntı yokta böyle diyenler seni neden rahatsız etti ki  bundan senin zararın ne  ? garipsiniz valla

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2020, 01:51:18 »
Saçı dökülüp de keşleştiğini inkar eden görmedim ben ama saçları çok iyi olduğu halde bunalıma girip kendini kel zanneden başta sen olmak üzere çok kişi gördüm:)
Global Moderator

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2020, 08:31:29 »
Saçı dökülüp de keşleştiğini inkar eden görmedim ben ama saçları çok iyi olduğu halde bunalıma girip kendini kel zanneden başta sen olmak üzere çok kişi gördüm:)
18 yaşında nw2.5tum Hintell reyis.Geçenlerde atmıştım fotomu bana kelleşmiyorsun diyen eleman bile kabul etmişti kelleştiğimi.
Sadece iyi bir minox +fin alıcısıyım o beni kurtarıyor

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2020, 08:33:32 »
İyide kabul edip etmemesi seni niye rahatsız ediyo ki ? Kendini belki böyle motive ediyo bu arada benimde saçların dökülüyo söyluyorumda zaten benin için sıkıntı yokta böyle diyenler seni neden rahatsız etti ki  bundan senin zararın ne  ? garipsiniz valla
Mesela mw0 Gregor beni daha az rahatsız ediyor nw3.5 kelleşmediğini iddia edenlere göre.
Kabul edecek arkadaşım saçı dökülüyor işte en ön bölgesi seyrelmiş tavsiye veriyorsun ama en ön bölgem gür diyor değil be kardeşim değil işte daha neyi inkar ediyorlat anlamıyorum

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2020, 11:58:38 »

Hocam bize fotoğraflarını attı gerçekten ilaçlardan önce kelleşiyormuş bariz şekilde. He şimdi ilaçlar işe yaradı aslan yelesi gibi saçı var onu kabul etmoyor haklısınız.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2020, 12:01:05 »
Hım o resimlere bakmadım.
Global Moderator

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2020, 15:12:30 »
Ben Norwood 2 iken 1-2 sene önce soruyordum millete "o herkeste öyle" diyorlardı. Ben de inanıyordum. Ah ne safmışım! İnsanımız gerçekten aga konusunda çok bilgisiz,  hemen hemen her 3 erkekten 1'i 20"li yaşlarda aga yaşıyor buna rağmen hiç bilgi yok. Babalar amcalar hala at nalı saçı ile dolaşıyor. 20 yıllık berber Norwood Ölçeğini ilk kez görüyor, başka Berbere Finas ve Dutas diyorum Yunan Futbolcu zannediyor. DHT diyorum androjen diyorum adam bıttım sabunu diyor. Hal böyle olunca herbokologların olduğu inanmak istediğine inanan bir toplumda kişinin kendi genetik saç dökülmesini inkar etmesi normal. Norwood 3'e doğru giderken fark edip ikna oldum hemen Minox ve Dutas'a başladım, minox 1.5 ay Dutas 1 ay oldu, umarım norwood 2 çizgisine geri dönerim. Norwood 4.5'u filan görürsem kafayı sıfıra vururum hiç acımam
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 04 Aralık 2020, 15:19:08 »
Hiç yaşlanmayacağını düşünenlerde var ,insan doğası böyle malesef.

Facebook Twitter Instagram