Gönderen Konu: Saçımı nasıl bir stile sokmalıyım  (Okunma sayısı 1372 defa)

|Logan|

• Hero Member
Saçımı nasıl bir stile sokmalıyım
« : 03 Aralık 2020, 20:09:13 »
Mayıs ayında saçım baya uzundu ve norwood 3 olduğum hiç belli olmuyordu kapanıyordu. Sonra kestirdim saçımı birkaç kez ve şu an saçım böyle. Saçımı kestirmek istemiyorum norwood 3 olduğumu yine uzatarak kapamak istiyorum ama saç şu an güzel durmuyor. Önceden berberde falan fön çektirirdim kendim bilmediğim için saçım böyle olsa bile ama şu an virüs vs hiç gitmek istemiyorum . Şu an saçım kaşıma zor bela geliyor yani pek uzun değil. Bir de kalsifikasyonu nasıl durdurabilirim çünkü ön bölgede onun da etkili olduğunu düşünüyorum.

Xeth

• Hero Member
Ynt: Saçımı nasıl bir stile sokmalıyım
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2020, 20:25:43 »
İlk fotoğraf ne zaman çekildi farklı duruyor
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2020, 20:29:10 »
İlk fotoğraf ne zaman çekildi farklı duruyor

Mayısta çekildi orda baya uzatmıştım
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2020, 20:38:10 »
En ön son 2 3 senedir seyrekmiydi ?

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2020, 20:47:39 »
En ön son 2 3 senedir seyrekmiydi ?

Hayır saçım hiç seyrek olmadı. Hatta bak bu fotoğraf 2 3 hafta önce çekildi hiç seyrek değil. Bazen duştan çıkınca saçım olduğundan kısa duruyo ve şekil veremiyorum ve cansız oluyor bazen de dolgun dolgun oluyor. Şampuanı değiştiricem prozinc kuru saçlar için olanı alıcam çünkü saçın neme ihtiyacı var
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2020, 21:30:05 »
Yazar mısınız kalsifikasyon için ne yapabilirim ve saçımı nasıl yapabilirim sizce? Ayrıca tekrardan minoxile başlamayı düşünüyorum çünkü şakaklarımı toparlamıştı baya ama çoğu kişi ilk 4 6 ay gayet iyi sonra döngü ile kötü olduğunu söylüyor ondan dolayı çekiniyorum tavsiyelerinizi bekliyorum
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2020, 21:36:30 »
Yazar mısınız kalsifikasyon için ne yapabilirim ve saçımı nasıl yapabilirim sizce? Ayrıca tekrardan minoxile başlamayı düşünüyorum çünkü şakaklarımı toparlamıştı baya ama çoğu kişi ilk 4 6 ay gayet iyi sonra döngü ile kötü olduğunu söylüyor ondan dolayı çekiniyorum tavsiyelerinizi bekliyorum
6 ay-1.5-2 yıl arası süreçlerinde çok mutlu olursun maximum verimi bu süreçte alıyosun sonrasında azalır bi tık ama başladığından geriye gitmez diyorlar.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2020, 21:39:55 »
6 ay-1.5-2 yıl arası süreçlerinde çok mutlu olursun maximum verimi bu süreçte alıyosun sonrasında azalır bi tık ama başladığından geriye gitmez diyorlar.

Eğer 6 ay 1 sene mutlu edip sonra tekrar başa dönüceksem zaman kaybı hem paraya da yazık. Keşke döngü durumu olmasa şakaklara kullandığımda çok işe yaramıştı ama sonra sıkıldım bıraktım.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2020, 22:18:59 »
Eğer 6 ay 1 sene mutlu edip sonra tekrar başa dönüceksem zaman kaybı hem paraya da yazık. Keşke döngü durumu olmasa şakaklara kullandığımda çok işe yaramıştı ama sonra sıkıldım bıraktım.
Başa dönmez de şöyle oluyor şu anki halin 1x diyelim 2x seviyesinde kalite alıyosun 6 ay -2yıl arasında sonra bu kalite 1x—2x arasında gidip geliyor.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2020, 22:33:08 »
Başa dönmez de şöyle oluyor şu anki halin 1x diyelim 2x seviyesinde kalite alıyosun 6 ay -2yıl arasında sonra bu kalite 1x—2x arasında gidip geliyor.

Anladım. Aslında şakaklarımda baya minyatür saç var kullansam çok işe yarar ama illaki bir yerde döngüler canımı çok sıkmış olucak ve bırakıcam. Bu minyatür saçlar için ne yapabilirim bir de yukardaki sorumu cevaplar mısınız saç böyle güzel durmuyor uzatmak istiyorum ama nasıl yapsam saçı onu bilemedim. Bir de ön bölgede kalsifikasyon durdurmak için ne yapabilirim
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2020, 22:39:25 Gönderen: khomur »
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2020, 14:09:50 »
Kimse cevap vermedi ama yine sorayım. Kalsifikasyon için ne yapabilirim ve şakaklardaki minyatür saçlar için ne yapabilirim. Minoxil çok iyi olur ama bir süre sonra başa dönüceği için kullanmak istemiyorum.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2020, 14:15:27 »
Sac ektir sende kurtul, bizde kurtulalim kanka
  • Yaşınız 30

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2020, 14:27:18 »
Sac ektir sende kurtul, bizde kurtulalim kanka

Ne alaka sadece birkaç şeyi merak ettim ve sordum forum bunun için değil mi zaten herkes konu açıyor soru soruyor ben de soruyorum.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2020, 16:33:35 »
Kalsifikasyn olduğunu  nasıl anladın?
https://www.hairguard.com/scalp-calcification/

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 04 Aralık 2020, 18:54:11 »
Kalsifikasyon olduğunu nasıl anlıyoruz bunu bilmiyorum ama kalsifikasyonu engellemek için magnezyum içerikli şeyler yenmeli. Fındık badem gibi. Magnezyum kalsiyumla yarışır ve birikmesini önler.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram