Gönderen Konu: Genetik böyle bir şans işte  (Okunma sayısı 1163 defa)

Gregor59

• Hero Member
Genetik böyle bir şans işte
« : 06 Aralık 2020, 18:17:11 »
Babası silme kel. Herifte dünyanın tüm saçları toplanmış.

Benim Pederde fırça gibi saç var, ben kellestim.

Şansını...

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
Ynt: Genetik böyle bir şans işte
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2020, 18:47:17 »
Kuzenim babasi 25 yasinda nw7 olmus. Anne tarafimiz ayni zaten cogu kisi nw7. Baba tarafimiz da ayni bu arada orada sadece baba degil herkes nw 7. Ama adam 34 yasinda nw0. Nw0 olarak olecek gibi.

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2020, 18:51:09 »
Bu arada engin akyurekin babasi kac yasinda kel kalmis. 40dan sonra kel olanlar var. Gerci adam 39 yasinda ve saclari cok iyi.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2020, 09:18:22 »
Adam nasıl norwood 2'ye bile gelmiyor olgunluk çizgisi oluşması gerekmiyor mu ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2020, 09:41:58 »
Bu işi ben de çözemedim anne tarafının genleri çok kaliteli olmalı
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2020, 10:14:52 »
 kellik geni anneden alınır.sulalesi kel olupta saçlı olan var ana baba tarafı kel olupta sık saçlı olan var.veya sulalesi saçlı olupta kel olan var.3 gobekten dedeye kadar alabiliyormuşun geni.bende dayı amcalar şu bu sulale saçlı dedelere kadar saçlar iyidi biraderle bende çıktı ben hallettim birader zır kel.bişi dikkatimi cekti genelde 2 kardeşten saçlı olup kel olanlar arasındaki farka bakıom kel olan sarısın oteki siyah saçlı oluyor tabi ne çok siyah saçlı olup kel olanda var.ama genelde sarısınları vuruyor bu durum en fazla kök sarışınlardadır ama saçlar incedir .en az tel sayısı kızıllardadır ama en gürde onlardır saçları kalın.bu iş sayıya değil kalınlığa bakıyor.saçın dokulmesini engelleyen urunlerde saçı kalınlaştırır.zayıf biri gibi dusun hastalık daha çabuk goturur.karartıyor birde dokulme onleyici urunler.benimsaçı tıuttular kafada dokulmesini engellediler sarışındım kumrala hatta siyaha yaklaştı saçlarım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2020, 11:48:50 »
Gregor nw0 ama hala boş yapmaya devam ediyor kel kalda sende kurtul bizde kurtulalım şu çileden birader ya da parası neyse forumca para toplayalım iyi bir psikologa git

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2020, 12:08:45 »
Babası sülalesindeki tek kel.Kardeşi nw0 kendisi nw0.Annesi nw0

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2020, 12:13:10 »
kellik geni anneden alınır.sulalesi kel olupta saçlı olan var ana baba tarafı kel olupta sık saçlı olan var.veya sulalesi saçlı olupta kel olan var.3 gobekten dedeye kadar alabiliyormuşun geni.bende dayı amcalar şu bu sulale saçlı dedelere kadar saçlar iyidi biraderle bende çıktı ben hallettim birader zır kel.bişi dikkatimi cekti genelde 2 kardeşten saçlı olup kel olanlar arasındaki farka bakıom kel olan sarısın oteki siyah saçlı oluyor tabi ne çok siyah saçlı olup kel olanda var.ama genelde sarısınları vuruyor bu durum en fazla kök sarışınlardadır ama saçlar incedir .en az tel sayısı kızıllardadır ama en gürde onlardır saçları kalın.bu iş sayıya değil kalınlığa bakıyor.saçın dokulmesini engelleyen urunlerde saçı kalınlaştırır.zayıf biri gibi dusun hastalık daha çabuk goturur.karartıyor birde dokulme onleyici urunler.benimsaçı tıuttular kafada dokulmesini engellediler sarışındım kumrala hatta siyaha yaklaştı saçlarım
Yok öyle bir şey.Yüzyıllardır aynı şeyi söylüyorsunuz.Kellik sadece anneden değil baba tarafındanda geçebilir.Al benimde anne sülalemde aaçılma tarzı kellik yok ama baba tarafında var dolayısıyla bende de var şimdi Ne olacak ?

Cevap belli Kellik Hem Y hem X kromozomu ile taşınır.
 Buradaki husus erkek tipi kelliğin kişide nasıl vuku bulduğudur.Mesela baba tarafım genç yaşta norwoodlarken anne tarafı 40lı yaşlarda diffuse yaşıyor ve ben genç yaşta norwoodluyorum demekki genetiği babadan almışım+annedende güçlü saç geni gelmemiş tam tersi oradanda zayıf genetik gelmiş ve babamdan bile daha hızlo kelleşiyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2020, 13:55:10 »
  gecmişteki arastırmalarda anne tarafı ağır basıyordu.
şimdi kadınlarda kellik az bizde çok .erkeği kadınlaştıran ilaçlarda dokulmeye iyi geliyor.kas gucunde azalma memede buyume cinsel yan etki yapan finasterid yani kullananların çoğu boyle diyor kelliğe iyi geliyor.demekki iş erkeklikte.bunun dısında son yıllarda dht dısında bir hormonun fazla olduğundan saç dokulmesi olduğu soylendi.ne kadar doğru bilmiom.baska farklılıklar olamazmı saçı dokulmeyen ırklarla saçı dokulen ırklar arasında farklılık ne?veya kel erkeklerle saçlı kalanlar arasında dhtnin reseptörlere bağlanması dısında farklılık ne.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Aralık 2020, 14:50:40 »
  gecmişteki arastırmalarda anne tarafı ağır basıyordu.
şimdi kadınlarda kellik az bizde çok .erkeği kadınlaştıran ilaçlarda dokulmeye iyi geliyor.kas gucunde azalma memede buyume cinsel yan etki yapan finasterid yani kullananların çoğu boyle diyor kelliğe iyi geliyor.demekki iş erkeklikte.bunun dısında son yıllarda dht dısında bir hormonun fazla olduğundan saç dokulmesi olduğu soylendi.ne kadar doğru bilmiom.baska farklılıklar olamazmı saçı dokulmeyen ırklarla saçı dokulen ırklar arasında farklılık ne?veya kel erkeklerle saçlı kalanlar arasında dhtnin reseptörlere bağlanması dısında farklılık ne.
Finin yan etkileri yalan.Ve erkekliği baskılamakla çokta alakası yok zira dht ve testo dengesi önemli olan.Dht baskılanır testo artarsa yan etki görmezsin.
19 aydayım hiçbir yan etkim yok.
Diğer sorun için kafadaki kıllar dhtye karşı hassas+kalsifikasyon oluşumu saç dökülmesinin başlıca nedenlerinden bir tanesi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2020, 14:56:22 »
 bende 16 yıl oldu 2004 ten beri yan etki gormedim.ama genelde eşim dostum yan tetki deyip bıraktı birde yanetki haberlerini okuyunca bende yanetki baslıyor haberleri okumayı bırakınca geciyor bendeki piskoljik oluyor ama genelde bu hapı bırakıyorlar

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2020, 18:11:58 »
Finin yan etkileri yalan.Ve erkekliği baskılamakla çokta alakası yok zira dht ve testo dengesi önemli olan.Dht baskılanır testo artarsa yan etki görmezsin.
19 aydayım hiçbir yan etkim yok.
Diğer sorun için kafadaki kıllar dhtye karşı hassas+kalsifikasyon oluşumu saç dökülmesinin başlıca nedenlerinden bir tanesi
Hocam 1.5 yılı geçmiş sizin kullanmanız, gözle görülür bir değişim var mı saçlarınız da. Başlamadan önce nasıldı şuan nasıl fotoğraf filan var mı acaba?

Facebook Twitter Instagram