Gönderen Konu: Yaş 20 okul okumuyorum, bir işte de çalışmıyorum sigorta dan yararlanabilir miyi  (Okunma sayısı 662 defa)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Üni sınavına hazırlık ediyorum . 2018 de mezun oldum o gidiş hala kazanamadim 😀 sınava yine gireceğim .
Askerliği geçen yıl tecil ettirdim . Şimdi ben hastahane ye gitsem kan tahlili için merak ediyorum hangi vitamin eksik diye sigortafan yararlanamaz miyim

-18 yaş üzeri isen öğrenciliğinin sona erdiğin tarihten itibaren 2 yıl anne-babanın sigortasından istifade edebilirsin. Sanırım sizin 2 yılı geçmiş. Bu durumda ilgili kuruma gidrek gelşr tespiti yaptırmanız (gelirsiz olduğunuzu ispatlamanız) durumunda prim yatırmadan ücretsiz kullanmaya hak kazanabilir, yada hane gelirinin durumuna göre gss (zorunlu sağlık prim) bedelinin gelşr düzeyine uygun olan prim tutarlarını ödemek kaidesi ile sigorta hizmetlerinden faydalanabilirsin.

En doğru ve net bilgi için SGK ile görüş ve bulunduğun ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak  gelir tespiti yaptır ..
Zaten aksi taktirde gss prim miktarı üst seviyeden borçlanmış olursun birde iptali ile uğraşma..

HEKTOR

• Hero Member
-18 yaş üzeri isen öğrenciliğinin sona erdiğin tarihten itibaren 2 yıl anne-babanın sigortasından istifade edebilirsin. Sanırım sizin 2 yılı geçmiş. Bu durumda ilgili kuruma gidrek gelşr tespiti yaptırmanız (gelirsiz olduğunuzu ispatlamanız) durumunda prim yatırmadan ücretsiz kullanmaya hak kazanabilir, yada hane gelirinin durumuna göre gss (zorunlu sağlık prim) bedelinin gelşr düzeyine uygun olan prim tutarlarını ödemek kaidesi ile sigorta hizmetlerinden faydalanabilirsin.

En doğru ve net bilgi için SGK ile görüş ve bulunduğun ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak  gelir tespiti yaptır ..
Zaten aksi taktirde gss prim miktarı üst seviyeden borçlanmış olursun birde iptali ile uğraşma..

Hocam borç vs sorgula dedim PDF vs indirdim 0tl borç diyor yani borç yok diyor

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam borç vs sorgula dedim PDF vs indirdim 0tl borç diyor yani borç yok diyor

2 sene dolmamış olabilir mi?
Yada otomatik tecil etmiştir.. sorgulat kolay birsey gir e devletten SGK provizyon iste bak

HEKTOR

• Hero Member
2 sene dolmamış olabilir mi?
Yada otomatik tecil etmiştir.. sorgulat kolay birsey gir e devletten SGK provizyon iste bak

Şimdi baktım .
Mustehakdir provizyon alabilir yazıyor .
Nette baktım yani atifmis .
Hocam Allah razı olsun sizden

Facebook Twitter Instagram