Gönderen Konu: Dutas devamlı sivilce çıkmasına sebep oluyor, niye ?  (Okunma sayısı 516 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Dutasterid'e başlayalı 1 ayı geçti. Ama bu ilaç  karaciğer yağlandığından mıdır nedir özellikle yüzde küçük beyaz noktalı sivilcelerin çıkmasına sebep oluyor. Tabi geçiciler onda sıkıntı yok imex kullanıyorum ama kaybolunca başka yerde yenisi geliyor. Suratta haftada 5-6 sivilce, ergenlikte bu kadar oluyordu en son. Nedendir ya da ilacı bırakmadan çözümü nedir bilen var mı ? Ön bölgede Norwood 2'yi kazanmadan finasa geçmek istemiyorum dutasa devam
Not: Sağlıksız yağlı gıdalardan mümkün mertebe uzak duruyorum. Günde 2 litre su içmeye, D vitaminine, meyve tabağına ve en az 1 öğün ev yemeğine hep devam.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2020, 09:52:30 Gönderen: icindentramvaygecensarki »
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Xeth

• Hero Member
Ynt: Dutas devamlı sivilce çıkmasına sebep oluyor, niye ?
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2020, 10:06:07 »
Dutasterid'e başlayalı 1 ayı geçti. Ama bu ilaç  karaciğer yağlandığından mıdır nedir özellikle yüzde küçük beyaz noktalı sivilcelerin çıkmasına sebep oluyor. Tabi geçiciler onda sıkıntı yok imex kullanıyorum ama kaybolunca başka yerde yenisi geliyor. Suratta haftada 5-6 sivilce, ergenlikte bu kadar oluyordu en son. Nedendir ya da ilacı bırakmadan çözümü nedir bilen var mı ? Ön bölgede Norwood 2'yi kazanmadan finasa geçmek istemiyorum dutasa devam
Not: Sağlıksız yağlı gıdalardan mümkün mertebe uzak duruyorum. Günde 2 litre su içmeye, D vitaminine, meyve tabağına ve en az 1 öğün ev yemeğine hep devam.

D vitamini ve meyveyi çok abartmamak lazım. D vitaminin fazlası iyi olmaz. İdrarla atılmıyor depolanıyor. Meyvenin içinde doğal da olsa şeker var. Vitamin için iyi gelir ama şekeri iyi gelmez. İnflamasyona sebep olur. Akşam yeme özellikle gündüzleri yersen daha rahat yakarsın. Ne yediğini bilmiyorum ama tıka basa yemeni önermem meyveyi. Sadece bu ikisi hakkında bilgim var. Dutas bilmiyorum oyuzden o konuda yardımcı olamadım
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram