Gönderen Konu: Serkan Aygın | 08.12.2020 | 3300 Greft | Yaş : 30  (Okunma sayısı 22746 defa)

Mutlu Akkurt

• Full Member
Ynt: Serkan Aygın | 08.12.2020 | 3300 Greft | Yaş : 30
« Yanıtla #16 : 09 Aralık 2020, 21:39:21 »
Arkadaşlar klinikle görüştüm takviyeleri. Şimdi xpecia alayım 5-6 ay kullanayım dedim. Ama testostoron hormonu falan filan böyle yan etkileri biraz üşündürüyor ama sıkıntı yok kullanın derseniz kullanayım. Diğer tüm bahsi geçenleri de internette bulamadım. Ne yazarsam yazayım xpecia çıkıyor. Prosca alırım belki dedim o da çıkmadı. Finansterid jel de çıkmadı. Bunlar sadece eczanede mi satılıyor? Bi de ben 1 tanesini kullansam yeter mi? Hangisini önerirsiniz?
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2020, 09:11:06 Gönderen: Mutlu Akkurt »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 10 Aralık 2020, 11:41:37 »
Eczaneden yanda internetten alabilirsin

Xpecia kullanıp bir sorun yaşamazsan bence finasterid kullan.

Etki olarak finasterid daha güçlü ama yan etki olarak xpecia da aynı

Tabi bünyen kaldırmaz ise düşük ihtimal olumsuz yan etkiler.
Global Moderator

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #18 : 10 Aralık 2020, 14:03:00 »
Eczaneden yanda internetten alabilirsin

Xpecia kullanıp bir sorun yaşamazsan bence finasterid kullan.

Etki olarak finasterid daha güçlü ama yan etki olarak xpecia da aynı

Tabi bünyen kaldırmaz ise düşük ihtimal olumsuz yan etkiler.
Hocam çok özür dilerim ama tam anlayamadım. Xpecia'da sorun yaşamazsa fiansterid kullan emişsin. Tam tersi sorun yaşarsam ilacı değiştirmem gerekmez mi? Sen şimdi hem xpecia hem finasterid mi kullan diyosun? Sadece xpecia yetersiz mi gelir? Bir de şunu soracam ben hi takviye kullanmazsam ne sorun yaşarım? Bu kullanımlar asıl olarak ekilen saçlar için mi mevcut saçlar için mi?

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #19 : 10 Aralık 2020, 14:05:16 »
Bu arada internette Xpecia dışında hiçbirini bulamadım. Ne proscar ne finasterid

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #20 : 11 Aralık 2020, 15:23:19 »
İlk yıkamamı yaptım bugün. Yıkamadan önce sürdüğüm losyon bazı yerlerden yıkamadan sonra defalarca durulamama rağmen çıkmadı. Fotolara dikkatli bakılınca belli oluyor bazı noktalarda. Çok aşırı suya maruz bırakıp yıpratmak da istemedim açıkçası umarım sorun olmaz

Bir de dün bi yere ekili alanı hafiften çarptım. Yaklaşık 1 saat hafiften acıdı. Baya endişelendim. Fotolarda bi sıkıntı görünmüyor ama inşallah sorun olmaz

Yeşil

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 11 Aralık 2020, 16:32:37 »
Dostum selam, Ben de Serkan Aygında saç ektirdim, hatta saçımız seninle tamamen aynı ve aynı şekilde ekim yapılmış :D Daha konu yüklemedim bi ara topluca yüklerim. İlaçlar konusunda millet alt takımları kaptıracam diye ödü kopuyor.. Xpecia da saw palmetto var içerik olarak dht bloke eden ve önemli bi miktarda yok ve saw palmetto finasteride in yarısı kadar bile güçlü değil saç dökülmesini önleme bakımından.. xpecia yı vitamin takviyesi olarak düşünün, finasteride ilaç yani onu internetten alamazsınız zaten eczaneye gideceksiniz. içinde finasteride bulunan iki ilaç var propecia ve proscar. Proscar maliyet olarak çok daha uygun olduğu için tercih ediliyor, tek bir hapı 5e bölerek kullanıyosunuz 35 liraya aldığınız bi kutu hap size bir seneye yakın gider iki günde bir kullanımda. Yüzde 2 oranlı yan etkiyle cinsel isteksizlik ve menide azalma gibi etkileri var ama bu yan etkiler genel bilinenin aksine gerçekten nadiren görülüyor, az dozda 2 gün veya 3 günde bir alarak deneme yanılma yöntemiyle ilerleyebilirsiniz. Ben 4 aydır kullanıyorum şahsen keşke biraz baskılasa cinsel isteği dediğim oluyor ama yok hala canavar gibi :D ben finasteride ve dutasterid konusunda yayımlanmış bir çok yabancı bilimsel makale okudum. İş biraz da psikolojik insan stres yaşıyor bu ilacı kullanırken ve bu stres sonucu bu yan etkileri gördüğünü düşünüyor. Yapılan bi deneyde bir gruba finasteride bir gruba ise plasebo(etkisiz hap) verilerek deneklerin hepsine finasteride verildiği söyleniyor ve 2 yıl sonunda finasteride grubunda yan etki gördüğünü söyleyenlerin oranı yüz 2.5 ken plasebo grubunda ise yüzde 2 çıkıyor... yani ne demek istediğimi anlatabilmişimdir heralde
  • Ekim Tarihi: 01.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın Clinic
  • Greft Miktarı 3582
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Sabah Akşam Xpecia,Günde 1mg proscar

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #22 : 11 Aralık 2020, 17:00:10 »
Dostum selam, Ben de Serkan Aygında saç ektirdim, hatta saçımız seninle tamamen aynı ve aynı şekilde ekim yapılmış :D Daha konu yüklemedim bi ara topluca yüklerim. İlaçlar konusunda millet alt takımları kaptıracam diye ödü kopuyor.. Xpecia da saw palmetto var içerik olarak dht bloke eden ve önemli bi miktarda yok ve saw palmetto finasteride in yarısı kadar bile güçlü değil saç dökülmesini önleme bakımından.. xpecia yı vitamin takviyesi olarak düşünün, finasteride ilaç yani onu internetten alamazsınız zaten eczaneye gideceksiniz. içinde finasteride bulunan iki ilaç var propecia ve proscar. Proscar maliyet olarak çok daha uygun olduğu için tercih ediliyor, tek bir hapı 5e bölerek kullanıyosunuz 35 liraya aldığınız bi kutu hap size bir seneye yakın gider iki günde bir kullanımda. Yüzde 2 oranlı yan etkiyle cinsel isteksizlik ve menide azalma gibi etkileri var ama bu yan etkiler genel bilinenin aksine gerçekten nadiren görülüyor, az dozda 2 gün veya 3 günde bir alarak deneme yanılma yöntemiyle ilerleyebilirsiniz. Ben 4 aydır kullanıyorum şahsen keşke biraz baskılasa cinsel isteği dediğim oluyor ama yok hala canavar gibi :D ben finasteride ve dutasterid konusunda yayımlanmış bir çok yabancı bilimsel makale okudum. İş biraz da psikolojik insan stres yaşıyor bu ilacı kullanırken ve bu stres sonucu bu yan etkileri gördüğünü düşünüyor. Yapılan bi deneyde bir gruba finasteride bir gruba ise plasebo(etkisiz hap) verilerek deneklerin hepsine finasteride verildiği söyleniyor ve 2 yıl sonunda finasteride grubunda yan etki gördüğünü söyleyenlerin oranı yüz 2.5 ken plasebo grubunda ise yüzde 2 çıkıyor... yani ne demek istediğimi anlatabilmişimdir heralde
Hocam sen kısaca proscar mı kullan diyosun? Yoksa finansterid mi? Proscar da internette yok ilaç diye galiba. Fiyatını bilmiyorum

Yeşil

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #23 : 11 Aralık 2020, 20:36:26 »
finasteride bi madde ilac ismi, hap ismi değil.. proscar ve propecia ilacının içinde bulunan maddenin adı finasteride, internette bulamazsın çünkü internette satışı yasak, eczaneye gidip proscar alıcam diceksin eğer yan etkileri göze alıyorsan
  • Ekim Tarihi: 01.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın Clinic
  • Greft Miktarı 3582
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Sabah Akşam Xpecia,Günde 1mg proscar

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #24 : 11 Aralık 2020, 21:03:48 »
finasteride bi madde ilac ismi, hap ismi değil.. proscar ve propecia ilacının içinde bulunan maddenin adı finasteride, internette bulamazsın çünkü internette satışı yasak, eczaneye gidip proscar alıcam diceksin eğer yan etkileri göze alıyorsan
Sen xpecia yerine proscar mı tavsiye ediyosun? Ben xpecia'da karar kılmıştım ama proscar hakkında bilgim yoktu. Proscar kullan dersen onu kullanayım. Yan etkileri pek yok demiştin ilk yazdığında

r00tsecurity

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 11 Aralık 2020, 21:06:58 »
expecia daha masum . finasteride  sonuç odaklı ama yan etkisi fazla.
  • Klinik: Serkan Aygın
  • Greft: 2.800 (1.ekim) | 1.000 (2.ekim - revizyon)
  • Operasyon: 26.12.2020 (1.ekim) | 10.03.2022 (2.ekim)
  • Takviyeler: Xpecia, Solgar Biotin, Keçiboynuzu, Kabak çekirdeği
  • Ekimim: /index.php?topic=18731

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #26 : 12 Aralık 2020, 14:48:20 »
Arkadaşlar ben saç çizgimle ilgili bi şey soracağım. Hala tam oturmadı kafama. O gün sedasyon ve anestezinin etkisi ile pek dikkat edemedim ama keşke orada aklıma gelseydi tabi.
Saç çizgimin altında bazı yerlerde mevcut saç telleri görüyorum birkaç tane. Hem ortada hem yanlarda. Ortadakiler çok az altta ama yandaki bazı kıl kökleri daha da altta. Bu kıllar benim asıl olması gereken saç çizgim değil mi? Yani nerde saç çıkmaya başladıysa orası orijinal çizgim eğil midir?
Yoksa Serkan hoca 16-17 yaşındaki gibi olmasın daha doğal olsun diye mi öyle çizdi? Belki aynı yerde ekim yaptıran arkadaşlar bu konuyu konuşmuştur. hoca ile Ben maalesef o an dikkat edemedim. Özellikle yan taraflar yani şakaklar biraz fazla yukarıya doğru oval gibi geliyor bana. Biraz fazla keskin dönülmüş gibi.
Kısacası henüz saç çıkmadan konulmak erken ama saç çizgim oturmadı kafama :/
( Kafama oturmadı derken kafa şeklime oturmadı anlamında değil, bir türlü içim rahat etmedi anlamında.)
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2020, 15:51:38 Gönderen: Mutlu Akkurt »

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #27 : 12 Aralık 2020, 17:42:54 »
Arkadaşlar bir de kafama takılan diğer bir husus var. Bize seyahat yastığı verdiler ve düz uyuyun 45 derece açıyla dediler.
Ben 2 yastık koydum ve seyahat yastığını taktım ilk gece. Ama sabah 5 gibi uyandığımda farketmeden seyahat yastığını çıkarmışım.
Daha sonraki günler bu olmasın diye önünü kağıt bantla kapattım ip gibi ve çıkmadı. Ama bana göre en kritik olan ilk gece ben seyahat yastığı olmadan uyudum ve hali ile insan 1 gece boyunca sırt üstü kalamıyor. Muhakkak yana dönmüşümdür yaatık olmadan ki genelde öyle uyurum.
Sorum şu : İlk gece greftler henüz kanala oturmadığı ve yapışmadığı için temas veya ufak sürtmelerde yönü değişmiş midir? Veya greftin vücuda kaynaması engellenmiş midir? Görünüşte bir sıkıntı yok gibi zaten yukarıda ilk yıkamadan sonraki fotolar var.
Görünüşte bir sıkıntı yoksa ve tüm ekim alanı homojen bir görüntüdeyse bu bir sıkıntı olmadığı anlamına gelir mi?

ABK

• Full Member
« Yanıtla #28 : 12 Aralık 2020, 18:03:31 »
Dostum merhaba öncelikle hayırlı olsun, inşallah istediği sonuca ulaşırsın. Öncelikle sen de biraz takıntılısın gibi geldi bana :) Tabi insan emek verince en iyisi olsun istiyor ama yazılarını okurken bir miktar kafam karıştı. Aynı yerde ekim yaptırmışız hatta ekimlerimiz de alan açısından çok benzer ama senin mevcut saçın durumu benimkinden çok daha iyi görünüyor.

Birkaç gece hatta mümkünse 1 hafta boyun yastığı ile uyumaya devam et. Ekim sonrası 4-5 gün greftler daha kök olarak oturmamış olacaktır bu yüzden dikkat etmende fayda var. Ben 15 gün boyun yastığı ile yattım. Yönleri değişmişi midir ya da farklı bir şey olmuş mudur bunu kimse sana söyleyemez ama kanama olmadıysa inşallah sorun olmayacaktır.

İlaç konusuna gelince yan etkileri mevcut olan ilaçlar sadece dökümeyi durduruyor hatta yenileri çıkarabiliyor, kullanıp kullanmamak tamamen sana bağlı. Şahsen benim fikrimi sorarsan ben oral yolla alınan bir tedavi yöntemini yan etkilerinden dolayı doğru bulmuyorum. Minoxil, rogaine gibi topikal ürünleri de yıllarca kullandım ve bıraktığında hızlı bir şekilde başa dönüyorsun. Beni şu an mevcut saçlarım için planladığım tedavi kabak çekirdeği kapsülü, bolca yeşil çay, biotin, prp + mezoterapi. Xpecia kafamı çok karıştırıyor kimileri vitmain diyor ama yan etki görenler de var bir tek bu ilaç için emin değilim, forumda çok yazılmış ama çok ciddi kafam karışık.

Saç çizgi konusunda kliniğe sorman daha uygun bence ama artık ekim yapıldı şu an hiçbir şey değişmeyecektir ki bence çok güzel bir planlama yapılmış. Buna odaklanmak yerine ekilen saçlarına odaklan ve onlara iyi bak derim.

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #29 : 12 Aralık 2020, 19:04:25 »
Dostum merhaba öncelikle hayırlı olsun, inşallah istediği sonuca ulaşırsın. Öncelikle sen de biraz takıntılısın gibi geldi bana :) Tabi insan emek verince en iyisi olsun istiyor ama yazılarını okurken bir miktar kafam karıştı. Aynı yerde ekim yaptırmışız hatta ekimlerimiz de alan açısından çok benzer ama senin mevcut saçın durumu benimkinden çok daha iyi görünüyor.

Birkaç gece hatta mümkünse 1 hafta boyun yastığı ile uyumaya devam et. Ekim sonrası 4-5 gün greftler daha kök olarak oturmamış olacaktır bu yüzden dikkat etmende fayda var. Ben 15 gün boyun yastığı ile yattım. Yönleri değişmişi midir ya da farklı bir şey olmuş mudur bunu kimse sana söyleyemez ama kanama olmadıysa inşallah sorun olmayacaktır.

İlaç konusuna gelince yan etkileri mevcut olan ilaçlar sadece dökümeyi durduruyor hatta yenileri çıkarabiliyor, kullanıp kullanmamak tamamen sana bağlı. Şahsen benim fikrimi sorarsan ben oral yolla alınan bir tedavi yöntemini yan etkilerinden dolayı doğru bulmuyorum. Minoxil, rogaine gibi topikal ürünleri de yıllarca kullandım ve bıraktığında hızlı bir şekilde başa dönüyorsun. Beni şu an mevcut saçlarım için planladığım tedavi kabak çekirdeği kapsülü, bolca yeşil çay, biotin, prp + mezoterapi. Xpecia kafamı çok karıştırıyor kimileri vitmain diyor ama yan etki görenler de var bir tek bu ilaç için emin değilim, forumda çok yazılmış ama çok ciddi kafam karışık.

Saç çizgi konusunda kliniğe sorman daha uygun bence ama artık ekim yapıldı şu an hiçbir şey değişmeyecektir ki bence çok güzel bir planlama yapılmış. Buna odaklanmak yerine ekilen saçlarına odaklan ve onlara iyi bak derim.
Hocam merhaba. Evet bu konuda biraz takıntılıyım. Ve uzun yıllar kafama takıp, uzun zaman ektirsem mi diye düşündüm. Uzun bir süreç de araştırma falan. Doğal olarak insan kusursuz olmasa da iyi olsun istiyor. Ve dikkat edilmesi uyulması gereken o kadar talimat kural var ki. Seyahat yastığını ilk gece değil de 3 veya 4.gece çıkarmış olsam bu kadar takmazdım mesela. Ama ilk gece olunca insan acaba diyor ve görünüşe göre falan yorum da yapılamıyor. E bir de bi kere kafamı vurdum mutfak dolabına hafiften.
Çizgi konusu belki de bana öyle geliyor ama kliniğe sormanın dediğin gibi anlamı yok. Ama bunu burdaki birçok arkadaş da cevaplayabilir bence.
İlaç konusu da dediğin gibi bıraktığında eskiye falan dönüyorsa gereksiz heralde. Aslında ben hiç kullanmamayı düşünüyordum. Çünkü benim ekim yapılan alan dışındaki mevcut saçlarım baya iyi. Kafam rahat olsun şunu da eksik yaptım dememek için 5-6 ay sadece xpecia kullanayım diyorum ama emin ddeğilim

Facebook Twitter Instagram