Gönderen Konu: fikirlerinize açığım  (Okunma sayısı 799 defa)

Ultraslan10

• Jr. Member
  • **
fikirlerinize açığım
« : 18 Aralık 2020, 15:52:01 »
selam arkadaşlar. yaşım 32 , üroloji doktoruyum. finasterd ve dutasterid yan etkisi konusunda hasta bazlı bazı tecrübelerim oldu.Herkeste her etkiyi yapmayabiliyor.Önemli oldugunu düşündüğüm Evli,cocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlara belli bir dönem kullanmamalarını önerebilirim.saç ekimim sonrası finasterid 1 mg kullanmayı yan etkileri cok bariz olmadıgı sürece kullanmayı düşünüyorum.

Sizlere bir kaç sorum olacak:

1) fin + xpecia kullanan oldu mu? yan etkiler vs daha fazla olabilir mi ?
2)biotin için marka öneriniz var mı?
3)dermoroller kullanmanın faydası olur mu?
4)saçlarım çok yağlı. şampuan önerileriniz nedir? alpecin black, revita vs. bulunması zor ürünler mi ?

Lauri

• Hero Member
Ynt: fikirlerinize açığım
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2020, 17:07:32 »
selam arkadaşlar. yaşım 32 , üroloji doktoruyum. finasterd ve dutasterid yan etkisi konusunda hasta bazlı bazı tecrübelerim oldu.Herkeste her etkiyi yapmayabiliyor.Önemli oldugunu düşündüğüm Evli,cocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlara belli bir dönem kullanmamalarını önerebilirim.saç ekimim sonrası finasterid 1 mg kullanmayı yan etkileri cok bariz olmadıgı sürece kullanmayı düşünüyorum.

Sizlere bir kaç sorum olacak:

1) fin + xpecia kullanan oldu mu? yan etkiler vs daha fazla olabilir mi ?
2)biotin için marka öneriniz var mı?
3)dermoroller kullanmanın faydası olur mu?
4)saçlarım çok yağlı. şampuan önerileriniz nedir? alpecin black, revita vs. bulunması zor ürünler mi ?

Hocam aradığımız kullanıcı forumdaymış da şimdi bulmuşuz sizi. Tedavi başlıklarını lütfen ihmal etmeyin de, sorularımızı soralım size.

Fin+xpecia sorunuza gelirsek, fin kullanıyorsanız xpecia ya gerek yok. Biotin veya biaka vitamin ihtiyacınız varsa farklı bir ürünle de karşılanabilirsiniz bence. Xpecia içindeki saw palmettoya ihtiyacınız olmayacaktır fin kullanırken. Çünkü fin zaten sawpalmettoya göre çok daha fazla oranda dht baskılayacsktır. Zaten biliyorsunuzdur.

Dermaroller veya dermastamp kullanımının faydası olacaktır. Fakat ekim gördüyseniz, ekim yaptırdığınız merkeze sormalısınız bu konuyu. Ekim bölgesi hassas olacaktır malum. Kullanabilir misiniz, ne zaman kullanabilirisniz onların yorumunu alın bence.

Biotin için ben medobiocpmlex kompleks vitamin kullanmıştım. İçeriği yeterliydi ki biotin için günlük 1000mcg veya 2500 mcg fazlasıyla yeterli deniyor. Ben biotin in o kadar da önemli olduğunu düşünmüyorum. Solgar ürünlerinin kaliteli olduğunu biliyorum. Forumda da çok kullanılıyor sanırım.

Şampuan için bir önerim yok ama alpecin ürünleri eczanelerde oluyor galiba. Ben birkaç tanesinde görmüştüm rafta. Tabi bulunduğunuz lokasyona göre değişebilir bulunma kolaylığı

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2020, 17:30:48 »
Merhaba,

Finasterid ve Xpecia'ı forum da kullanan kullanıcılar var. Siz zaten ürolog olduğunuz için biliyorsunuzdur Xpecia takviyesinin içeriğinde saw palmetto var 340 mg ve üreticisinin önerdiği doz günde 2 tablet şeklinde. Bir dönem benimde tecrübe etme şansım oldu çok iyi durumda etki etti saçlarıma açıkcası ben bu kadar olumlu etkisinden sonra çekinip kullanımını bıraktım finasterid + 1 adet Xpecia tableti. Zaten finasterid tek başına etki edince gereken faydayı sağlıyor diye düşünüyorum. Yani kısacası beraber kullanımına gerek yok finasterid ve Xpecia'nın. Biotin'in en iyi markası bana göre Solgar, eğer bulabilirseniz Solgar'ın yan firması Nature's Bounty'de kullanabilirsiniz. Revita şampuan Türkiye'de maalesef artık bulunmuyor. Benim gibi kullananlar yurt dışından temin ediyorlar şuan için. Alpecin ama bulunabiliyor sanırım.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ultraslan10

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2020, 20:05:55 »
Hocam aradığımız kullanıcı forumdaymış da şimdi bulmuşuz sizi. Tedavi başlıklarını lütfen ihmal etmeyin de, sorularımızı soralım size.

Fin+xpecia sorunuza gelirsek, fin kullanıyorsanız xpecia ya gerek yok. Biotin veya biaka vitamin ihtiyacınız varsa farklı bir ürünle de karşılanabilirsiniz bence. Xpecia içindeki saw palmettoya ihtiyacınız olmayacaktır fin kullanırken. Çünkü fin zaten sawpalmettoya göre çok daha fazla oranda dht baskılayacsktır. Zaten biliyorsunuzdur.

Dermaroller veya dermastamp kullanımının faydası olacaktır. Fakat ekim gördüyseniz, ekim yaptırdığınız merkeze sormalısınız bu konuyu. Ekim bölgesi hassas olacaktır malum. Kullanabilir misiniz, ne zaman kullanabilirisniz onların yorumunu alın bence.

Biotin için ben medobiocpmlex kompleks vitamin kullanmıştım. İçeriği yeterliydi ki biotin için günlük 1000mcg veya 2500 mcg fazlasıyla yeterli deniyor. Ben biotin in o kadar da önemli olduğunu düşünmüyorum. Solgar ürünlerinin kaliteli olduğunu biliyorum. Forumda da çok kullanılıyor sanırım.

Şampuan için bir önerim yok ama alpecin ürünleri eczanelerde oluyor galiba. Ben birkaç tanesinde görmüştüm rafta. Tabi bulunduğunuz lokasyona göre değişebilir bulunma kolaylığı

Bildiklerimi aktarmak isterm tabiki. Teşekkürler yorumun için

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2020, 20:06:09 »
 1_kullananlar var şikayet duymadım finasterid tek basına yan etki yapıyorsa yapıyor ikisi bir arada ağlanan duymadım
 2_solgar
 3_olur
 4_yağlanmayla uzun donem mucadele edip cozum bulamayanların vichy şampuanla biraz rahatladığını duydum
    finasterid ekimden oncede gerekli.6 ay once kullanırsan donor guclenir.ve minyatiruzeleri kalınlaştırmadan ektirirsen ekimde dokulurler.kullanmayı dusunursen baslamak için doğru zaman ekim oncesi.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ultraslan10

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2020, 20:09:11 »
Solgar ı deneyeceğim. Teşeklürler

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2020, 22:13:26 »
 5mg tavsiye ederim alında sivilce yapabiliyor.vucut 2.5 mgden fazlasını atıyor ama biz saç için içiyoruz.genel gozlem 5 mg kullananlar daha memnun.rica ederim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram