Gönderen Konu: Kreatin Ve Saç dökülmesi ?  (Okunma sayısı 2571 defa)

amedi memed

• Yeni üye
  • *
Kreatin Ve Saç dökülmesi ?
« : 24 Aralık 2020, 11:13:51 »
Forumda yeniyim öncelikle yanlış yere açtıysam konuyu beni affedin.Bilgili abilerime ve ablalarıma soru sormak istiyorum.Ailemde erkek tipi saç dökülmesi var.Spor yaptığım için kreatin kullanmaya başladım(dht hormonunu arttırıyor) 2 hafta kullandıktan sonra döktüğünü anlayınca bıraktım fakat açılmalar oldu ve o açılan yerlerde güçsüz saçlar var.Çok pişman oldum kullandığım için yaşım 21 yani zaten dökülecekti belkı 35 yaşında ama birden çok hızlandırdı.Sorum şu:Kreatini bıraktım ama sanırım dht hormonu da hemen eski haline dönmüyor,benim eski dökülme hızına dönmesi için ne yapmam gerekir?Yani hala yapabıleceğim ne var ben hiç dökülmesin falan demıyorum sadece eski hızına dönsün istyorum.Minioksidil kullansam bir ay o güçsüz saç kökleri güçlense 1 aydan sonra bıraksam işe yarar mı?Ve bu dökülen yerler tekrar  çıkarmı?

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Kreatin Ve Saç dökülmesi ?
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2020, 11:49:19 »
Forumda yeniyim öncelikle yanlış yere açtıysam konuyu beni affedin.Bilgili abilerime ve ablalarıma soru sormak istiyorum.Ailemde erkek tipi saç dökülmesi var.Spor yaptığım için kreatin kullanmaya başladım(dht hormonunu arttırıyor) 2 hafta kullandıktan sonra döktüğünü anlayınca bıraktım fakat açılmalar oldu ve o açılan yerlerde güçsüz saçlar var.Çok pişman oldum kullandığım için yaşım 21 yani zaten dökülecekti belkı 35 yaşında ama birden çok hızlandırdı.Sorum şu:Kreatini bıraktım ama sanırım dht hormonu da hemen eski haline dönmüyor,benim eski dökülme hızına dönmesi için ne yapmam gerekir?Yani hala yapabıleceğim ne var ben hiç dökülmesin falan demıyorum sadece eski hızına dönsün istyorum.Minioksidil kullansam bir ay o güçsüz saç kökleri güçlense 1 aydan sonra bıraksam işe yarar mı?Ve bu dökülen yerler tekrar  çıkarmı?

kreatin protein tozu bütün supplementleri bırak .saç için hepsi zararlı. kabak çekirdeği yağı kullanabilirsin. minoksile başlayacaksan sonsuza kadar kullanacaksın. 1 ay kullanmak diğer saçlarını da döker.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

amedi memed

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2020, 11:57:15 »
Minioksidil maddiyat istıyor o zaman.Ve garip cidden bırakınca da dökmesi resmen bagımlı edıyor kendıne demekki.Cevap verdiğin için teşekkür ederim.
  • Ekim Tarihi: ---
  • Ekim Merkezi ismi ---
  • Greft Miktarı ---
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi ---

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2020, 12:01:48 »
Minioksidil maddiyat istıyor o zaman.Ve garip cidden bırakınca da dökmesi resmen bagımlı edıyor kendıne demekki.Cevap verdiğin için teşekkür ederim.

bırakınca dökmese bütün forum sırma saçlı olurduk :)

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

amedi memed

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2020, 12:09:54 »
Kabak çekirdeği yağı demişsin.Bunu saça sürecekmiyim her sabah bir çaykaşığı içicekmıyım internette iç diyorlar?
  • Ekim Merkezi ismi ---
  • Greft Miktarı ---
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi ---

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2020, 12:52:07 »
Kabak çekirdeği yağı demişsin.Bunu saça sürecekmiyim her sabah bir çaykaşığı içicekmıyım internette iç diyorlar?

evet içeceksin ama dökülmen ne durumda bilmiyorum nw kaçsın ona göre. eğer agresif ve ilerlemişse işe yaramaz

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

amedi memed

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2020, 13:01:43 »
Dediğim gibi kreatin kullandım direk açılma oldu şuan toparlamaya çalışıyorum.Birden olunca saplantı haline geldi ve taktım kafaya.
  • Ekim Merkezi ismi ---
  • Greft Miktarı ---
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi ---

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2020, 13:37:34 »
Asiri yukleme yapmadigin surece dokmez. Yukleme yapma. Gunluk dozajinda kullan hocam. Protein tozuda dokmez.  Steroid kullanma yeter.  Kreatin kirmizi ette bulunan birsey zaten.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2020, 14:24:55 »
Asiri yukleme yapmadigin surece dokmez. Yukleme yapma. Gunluk dozajinda kullan hocam. Protein tozuda dokmez.  Steroid kullanma yeter.  Kreatin kirmizi ette bulunan birsey zaten.

hocam dht yüzde 50 artıyor ben kreatin kullandığım dönemdeki kas kazanımını başka zamanda başaramadım. oda arkadaşım bile şaşırmıştı nasıl bu kadar gelişiyosun diye ki yıllardır spor yaparım. protein tozunu kullanma deme sebebim ben de yıllarca zararsız olarak kullandım. ama içerisindekiler güven vermiyor yani protein tozu kullanma bence . sağlığa faydalı değil zararlı sonuçta ki gelişim artsın diye içine başka şeyler de koyabilirler. eğer weider kullanıyorsan bilmiyorum ona alım gücü lazım ama kaliteli. şimdiki aklım olsa kaç kutu protein tozu her marka kullandım kullanmazdım. saç dökülmesiyle uğraşıyorsan kreatin kesinlikle kullanma.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

keldeğilim

• Full Member
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2020, 15:21:20 »
kreatin saç döküyor test ettim onayladım

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2020, 16:19:24 »
DHT'yi arttırdığına hemfikiriz ama kullanılırken dutasteride devam edilirse agresif dökülmeye döndürmez gibime geldi
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2020, 16:49:21 »
DHT'yi arttırdığına hemfikiriz ama kullanılırken dutasteride devam edilirse agresif dökülmeye döndürmez gibime geldi

biraz garip hem dut kullanıp hem kreatin kullanmak .d
kreatinin tek görevi dht arttırmak değildir . mantıklı olabilir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

amedi memed

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2020, 11:01:20 »
Agresif dökülme nedir?
Ve şunun cevabını verırımısınız tam kaynak bulamadım.Bunu kreatini kullanırken bazı saçların ucunda beyaz noktalarla bazılarınınsa noktalar olmadan döküldüğünü gözlemledim.Noktalı olanlar köküyle döküldüğü için keiilğe yol açan saçlar değilmi?
  • Ekim Merkezi ismi ---
  • Greft Miktarı ---
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi ---

amedi memed

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2020, 11:05:28 »
Kreatinin bu tepkisinden sonra kreatine kel olmadan elimi dahi sürmem.Evet kırmızı etde var ama ne kadar çok çok az.Ve türkiye şartları ben kırmızı et ney bilmiyorum :).Zaten kreatin alamıyorum pek.Zaten yükleme yapmadım 5  gram değil 3 gram kullandım hatta.Ama bir ayda bu kadar dökülmesi bilmiyorum ben mı abartıyorum çok fazla geldi bana buna hiç hazır değildim.
  • Ekim Merkezi ismi ---
  • Greft Miktarı ---
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi ---

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2020, 11:30:28 »
Agresif dökülme nedir?
Ve şunun cevabını verırımısınız tam kaynak bulamadım.Bunu kreatini kullanırken bazı saçların ucunda beyaz noktalarla bazılarınınsa noktalar olmadan döküldüğünü gözlemledim.Noktalı olanlar köküyle döküldüğü için keiilğe yol açan saçlar değilmi?

2 yıl içinde de kel kalabilirsin 15 yıl içinde de agresiflik buna deniyor.
beyaz nokta ile ilgili bir yazı var okursun şu linkte
https://www.hairguard.com/hair-follicle-white-bulb/

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram