Gönderen Konu: Saclar Tam dökülmeden ekim yapmak  (Okunma sayısı 737 defa)

erkenekim

• Full Member
Saclar Tam dökülmeden ekim yapmak
« : 26 Aralık 2020, 19:00:36 »
selam arkadaşlar

yaşım 30 daha önce 2014 yılında saçlarım hafiften dökülmeye başlamışken bir 3200 kök ekim yaptırmıştım bu sayede dökülecek saçlarım dökülürken ekilen saçlarımın kalması sayesinde hiç bir zaman ön tarafta açıklık sorunun yaşamadım.

ancak şu anda ilk ekim sırasında dökülmez diye ekin yapılmayan alanlar dökülmeye başladığı için saçımın ortasında boşluklar oluşmaya başladı. Henüz çok fark edilmiyor. Ben de yine tamamen dökülmeden ön alarak buralara 2. ekim yaptırmayı planlıyorum.

İlk ekimde ekilen bölgeler

Şu an ektirmeyi planladığım bölge

Sizce 2. ekimdeki 3000 kök ile, yukarıdaki resimdeki kırmızı alan + 500 verteks ile saç dökülmesi konusunu kapatabilir miyim?

Ayrıca sizce 1.ekim ne kadar başarılı olmuş? Şöyle diyeyim 1.ekimi yaptırmasaydım bütün kafam ortadaki boşluk gibi seyrek olacaktı. Sizce 1.ekimin yapıldığı merkez ile 2.ekim için anlaşmalı mıyım?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saclar Tam dökülmeden ekim yapmak
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2020, 19:09:33 »
 beklentin çok değil gercekci beklentilerin var istediğini alırsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2020, 19:11:12 »
Çok anlamam ama 500 greft vertexe yetmez gibi duruyor çünkü fotoğrafa bakınca vertex arkaya doğru inmiş

Onur Yazar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2020, 19:47:32 »
Bende senin düşüncendeyim abi yaşım 21 seninkine çok benzeyen bir dökülmem var. Şuan pandemiyi de fırsat bilip ektirmeyi düşünüyorum 24 de erken bir yaş erken yaşta ekimi öneriyor musun ?

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2020, 19:52:43 »
selam

500 grefti alt taraftaki verteks alan için düşünmüştüm.

« Son Düzenleme: 27 Aralık 2020, 18:27:12 Gönderen: erkenekim »
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2020, 19:58:42 »
Bende senin düşüncendeyim abi yaşım 21 seninkine çok benzeyen bir dökülmem var. Şuan pandemiyi de fırsat bilip ektirmeyi düşünüyorum 24 de erken bir yaş erken yaşta ekimi öneriyor musun ?

selam

Genç yaşta olmayan saçı 40 yaşında ne yapayım. Ben şimdiki halime bakınca öneriyorum. Eğer ektirmeseydim şu an üst tarafım çok açık olacaktı ve mutsuz olacaktım. Ayrıca hiç bir zaman tamamen açık alana ekim yapılmayacağı için dışarıdan da ekim yapılmış gibi gözükmeyecek.

Şu an vertekse ektirme istediğim de bu yüzden. Verteksin döküleceği aşikar, 500 ekim ile orayı hafif karartıp eğer olursa 3.ekim yaptırdığım zaman hem ekim sonrası oluşacak pembeliği kapatmak hem de o alanın hiç bir zaman tamamen kel olmamasını sağlamak istiyorum.
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

Facebook Twitter Instagram