Anket

Kullanıyorum yan etkisi yok
8 (66.7%)
Kullanıyordum yan etki yaptı bıraktım gecti
1 (8.3%)
Kullanıyordum yan etki yaptı bıraktım gecmedi
3 (25%)

Toplam Oy Verenler: 12

Gönderen Konu: Dutastaridenin yan etkisi konusunda ne düşünüyorsunuz ?  (Okunma sayısı 1332 defa)

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Dutastaridenin yan etkisi konusunda ne düşünüyorsunuz ?
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2020, 15:21:50 »
Haftada 6 finasterid 1 dutasterid kullanıyorum. Başta finasterid kullanıyordum ilk 3-4 ay 0 yan etki bazı kişilerde testis ağrısı sperm sıvılaşması başta olur bende o bile olmadı libido tavan yaptı. Sonra haftada bir dutasterid eklemek istedim 2.hafta sonunda dutasterid aldığım gün sertleşme normale göre %70di. Bunu ben bile farkettim hayatta yan etkilerden korkan biride değilim. Kalıcı olacağına filanda inanmıyorum , her gün dutasterid alacak kadarda korkum yok , yani demek istediğim plasebo ihtimali 0. Fakat sonra yine rutine devam ettim 6 Fin 1 dutasterid ve 1 ay içinde normale döndü. Güçlü bir ilaç ama biraz zaman tanımak lazım olduğuna inanıyorum. Jinekomasti gibi korkunç şeylerin başlangıcı varsa bırakılsın tabi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2020, 15:33:49 »
3 günde bir dut yanetki yaşamıyorum.  finde yanetki çok az yaşıyordum ama. yurtdışında her gün kullanıyorlar zaten 3 günde bir alan görmedim pek yine de 3 günde bir yeterli gayet. şu an 0 yanetki

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2020, 19:55:58 »
 dht günlük salgılanıyor ilaçta gunluk alınır.dısarda nasıl finmi dutmu daha çok kullanılıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2020, 20:09:21 »
dht günlük salgılanıyor ilaçta gunluk alınır.dısarda nasıl finmi dutmu daha çok kullanılıyor

hocam dht salınımıyla ilgili bir link, kaynak var mı okumak istiyorum benim de merak ettiğim bir konu. ayrıca neden dut ile fini aynı şekilde düşünüyorsunuz anlamadım. bugün dut içtim yarın etkisi yok gibi yazıyorsunuz ama dutasteridin yarılanma süresi finden 100 kat fazla (8 saat vs 5 hafta)

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2020, 20:17:45 »
 ekimci dr demişti gunluk uretiliyor kullanımıda gunluk olmalı diye.yazıda okumuştum 10 seneden fazla oluyordur bir firmanın sitesinde ii galiba.fdada onayı fine verdi gunluk kullanım uygun goruldu
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2020, 15:14:09 »
finas kullandığım dönemler beni daha da rahatsız ediyor du galiba hormon dalgalanması doğru şimdi 1 aydır dut kullanıyorum 3 günde 1 alıyorm şu anlık yan etki yok cinsellikle ilgili ama sanki jinomasti yapıyo gibi çok az çıkıntılar görüyrm gibi bakacaz ilerleyen zamanlar da.birde enginar diyolar karaciğer için de temin etmesi zor galiba hazır suyu internet sitelerinde satılıyor ne kadar güvenilir aceba

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2020, 15:19:28 »
finas kullandığım dönemler beni daha da rahatsız ediyor du galiba hormon dalgalanması doğru şimdi 1 aydır dut kullanıyorum 3 günde 1 alıyorm şu anlık yan etki yok cinsellikle ilgili ama sanki jinomasti yapıyo gibi çok az çıkıntılar görüyrm gibi bakacaz ilerleyen zamanlar da.birde enginar diyolar karaciğer için de temin etmesi zor galiba hazır suyu internet sitelerinde satılıyor ne kadar güvenilir aceba

hocam spor yürüyüş yeşilçay bunlar olabilecek yağlanmaya iyi gelir . 3 günde bir almanın jinekomasti yapma ihtimali baya düşük ama yine de olabilir kişiden kişiye değişir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2020, 15:43:12 »

Dostum hormon dalgalanması finde yasanıyormusta dutta yasanmıyormus size boyle bir mantık yuruteyim dudasterid dun aldın mesela bugun etkisi birazdaha azalır digersi gun biraz daha  dun dht %10 testo %152 bugun dht %30 testo %102 yarın  %35 dht test0 %85 sacta miktarı diyorum bunları simdi bu hormon dalgası degilmi ben bilimsel konusuyorum yani dudasteridte hormon dalgası yapar finasteridde yapar biri yarılanma suresi (gencte diyorum  6 saat digeri 4hafta )  jinokamasti her ikiside yapar biri 1 yıl icinde digeri 4 ay icinde kesinlikle yapar ama zamanla daha cok belirmeye baslar yani buradan cıkan sonuc dudasterid  finasteride gore dahacok hormon dalgalanması yapar finasteride gore kendimizi kandırmayalım kandaki degerini soylemiyorum bile siz kandaki degerlere gore turk mantıgınca diyorsunuzki 4  5 hafta dht sadece %10 anasını aglattım hepsini blockladım ama sacta biri duserken testo artıyor her gun farklı bir deger artıp cıkıyor kandaki degere gore degil sactaki degere gore analiz edelim ben finasteridi yorumlarken bile sacta dht miktarını referans alıyorum % 38 her gun aldıgımız icin  blocklanıyor dudaterid aldıgınız gun %52 sonraki gun %45 sonraki gun % 36 gittikce dusuyor zararlarını soylemiyorum bile yani dudasteriddde hormon dalgalanması kesinlikle yapar veher gun yapar  sadece finasterid yapmaz yani
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2020, 15:58:52 »
Dostum hormon dalgalanması finde yasanıyormusta dutta yasanmıyormus size boyle bir mantık yuruteyim dudasterid dun aldın mesela bugun etkisi birazdaha azalır digersi gun biraz daha  dun dht %10 testo %152 bugun dht %30 testo %102 yarın  %35 dht test0 %85 sacta miktarı diyorum bunları simdi bu hormon dalgası degilmi ben bilimsel konusuyorum yani dudasteridte hormon dalgası yapar finasteridde yapar biri yarılanma suresi (gencte diyorum  6 saat digeri 4hafta )  jinokamasti her ikiside yapar biri 1 yıl icinde digeri 4 ay icinde kesinlikle yapar ama zamanla daha cok belirmeye baslar yani buradan cıkan sonuc dudasterid  finasteride gore dahacok hormon dalgalanması yapar finasteride gore kendimizi kandırmayalım kandaki degerini soylemiyorum bile siz kandaki degerlere gore turk mantıgınca diyorsunuzki 4  5 hafta dht sadece %10 anasını aglattım hepsini blockladım ama sacta biri duserken testo artıyor her gun farklı bir deger artıp cıkıyor kandaki degere gore degil sactaki degere gore analiz edelim ben finasteridi yorumlarken bile sacta dht miktarını referans alıyorum % 38 her gun aldıgımız icin  blocklanıyor dudaterid aldıgınız gun %52 sonraki gun %45 sonraki gun % 36 gittikce dusuyor zararlarını soylemiyorum bile yani dudasteriddde hormon dalgalanması kesinlikle yapar veher gun yapar  sadece finasterid yapmaz yani

tam tersi dokuda birikme yapar gittikçe daha fazla bloklar saçta. yarılanma süresi sizin düşündüğünüz mantıkla olmuyor hocam.
saç için dut daha etkili bakın bilimsel olarak dut net olarak daha güçlü daha etkili sürekli fini dutasteridin önüne atıyorsunuz ama yanlış bilgilerle . riskleri de ona göre tabi . kimse bir tane dut kullanıp 4 5 hafta beklemiyor zaten belirli aralıkla kullanıyor 3 günde bir 2 günde bir haftada 2  .  dokulardaki bloklama yüzdesi giderek artıyor grafiğini bulabilsem atardım ama bulamadım fin ile dutun karşılıklı.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2020, 16:10:22 »
İyi de yarılanma süresi demek dht seviyelerininde onunla paralel değişmesi demek değil ki. Ayrıca doluya konuşmamışsın hiç jinekomastiyi herkes yaşayacak diye bir çalışma varda bizim mi haberimiz yok ya da onca insan yalan mı söylüyor? Ne prof. doç. dr. lar var sitede maşallah.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2020, 17:13:37 Gönderen: Kıvanç Saçlıtuğ »
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2020, 16:13:46 »
tam tersi dokuda birikme yapar gittikçe daha fazla bloklar saçta. yarılanma süresi sizin düşündüğünüz mantıkla olmuyor hocam.
saç için dut daha etkili bakın bilimsel olarak dut net olarak daha güçlü daha etkili sürekli fini dutasteridin önüne atıyorsunuz ama yanlış bilgilerle . riskleri de ona göre tabi . kimse bir tane dut kullanıp 4 5 hafta beklemiyor zaten belirli aralıkla kullanıyor 3 günde bir 2 günde bir haftada 2  .  dokulardaki bloklama yüzdesi giderek artıyor grafiğini bulabilsem atardım ama bulamadım fin ile dutun karşılıklı.

Ben zaten dudasteridin finasteridden daha etkili oldugunu biliyorum kardesim ama senin gibi bir tıp ogrencisinin hastanın sacı olsun diye dokuda biriken ve tum fonksiyonları etkileyen bir ilacı onermesi benim icin tuhaf   hipokrat yeminini referans alarak insanlara oner  kendi nefsini  goz alarak degil sen sacını seviyon cok diyon sacım olsum gerisi onemli degil insanları yasatalım degerini referans al erken oldurmek degil hem konumuz bu degil hormon dalgalanması konumuz ben bilimsel konustum o degerler hep bilimsel  ve ben 6 aydır sadece dudasterid arastırıyorum dahabilgi kalmadı hepsini okudum bu sactaki hormon dalgalanması degerleri ve sanasunuda soyliyeyeyim eger fin gibi vucuttan 1 gunde atılsaydı bende kullanırdım bliyorum tip 1i de blockladıgından daha iyi oldugunu saca ama kalp beyin bobrek prostat kanseri karaciger degerlerini alt ust ediyor ben insanları kafasında sac kalsın ama saglıklıda olsunlar derdindeyim hormon dalgalanmasına gelince  daha fazla dalgalanma yaptıgı bir gercek finastan iyi olmasını sebebi tip 1 i blocklaması bu yuzden ama tip 1 blocklamak vucudun anasını aglatmak demek 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2020, 16:20:48 »
İyi de yarılanma süresi demek dht seviyelerininde onunla paralel değişmesi demek değil ki. Ayrıca doluya konuşmamışsın hiç jinekomastiyi herkes yaşayacak diye bir çalışma varda bizim mi haberimiz yok ya da onca insan yalan mı söylüyor? Ne prof. dOç. dr. lar var sitede maşallah.
KIVANC  yazdıklarımı bir daha oku ben sacı referans olarak yaptım o degerleri  yarılanma suresi denilen sey kandaki degerler  zaten ulkemizde her uc kisiden 1 i erkek jinekomasti var neden onuda bilgisini almak istiyorsan bana ozel yaz anlaytayım bu androjen ilacları hepsi jinokomasti yapar kardesim belki sende hemen yapmamıstır ama yapar  zamanla sana kotu haberim var sende olacaksın  evet nice dermatologlar bu sitede dolanıyolar bende onlaran bilgi almaya calısan bir arastırma gorevlisiyim dediklerimi referans al ona gore davran sporcuysan boyle olmak istemiyorsan bol bol protein beslen gogus calıs cunku 2 seneye kalmaz sende olacaksın selamaetle..
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Aralık 2020, 16:49:47 »
hocam daha fazla tartışmaya gerek yok bilimsel olarak her şey ortada ben dut kullanıyorum yıllardır spor yapıyorum sağlıklı besleniyorum sigara içmiyorum alkol binde bir  ki alkolün bana yaramadığı belli içtiğim zaman ertesi günler saç derim kaşınıyor dökülmeler artıyor. gönül ister ki biz de sıfır yanetki ile bir hap içelim ömür boyu unutalım bu saç işini. ben dutasterid meraklısı değilim bu daha etkili olduğu için bunu kullanıyorum fin de kullandım xpecia da. en çok yanetki xpecia fin dut şeklinde oldu bende bu yüzden dut ile devam ediyorum. umarım bir sorun yaşamayız hiç birimiz genel sağlık tabiki herkesin saçından daha önemli ama dut öcü değil ben finden yanetki gördüğüm için bıraktım ayrıca proscarı 4 e bölmek bilmiyorum ne derece doğru her gün farklı dozlarda alıyoruz ve saatin de önemi var. dut benim için daha rahat daha etkili ve sıfır yanetkili bu yüzden dut kullanıyorum. bu aralar masaja yöneleceğim masaja tepki oranım yüksek ve iyi bir sonuç alırsam her gün yarım saat masaj bana koymaz. hepimiz için en iyisi olsun iyi günler

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 28 Aralık 2020, 16:54:07 »
Ya ali2332b başta dedim biliyor olabilir birşeyler laf atmiyim dedim ama hiçbir şeyden haberin yok bilader. Kendi kafanda kurduğun teorileri millete doğru diye satma. Şimdi gelip ben genetik mühendisliği okuyorum vs diyecek , boş konuştuğun gerçeğini değiştirmez senin dediklerin benim için artık booooooş. Forumda millete yalan yanlış şeylerde anlatıp aklıni karıştırma milletin

Facebook Twitter Instagram