Gönderen Konu: Yanan ormanlarımız konusunda ne düşünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 980 defa)

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: Yanan ormanlarımız konusunda ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2021, 23:02:02 »
Ne düşünüyorsunuz.Bu işlerin zamanı idi neden önlem alınmadı ben böyle bakıyorum olaya
Aç gözlü ensesi kalınlar ve eğitimsiz insanlarla dolu bir ülkedeyiz abi ensesi kalınlar otel dikmek ister yakar,eğitimsiz cahil insanlarda içer içer atar şişeleri ormana farkında olmadan o da yangın çıkarır
Böyle gelmiş böyle gider müslümanız diye övünürler ama müslüman gibi yaşamazlar

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2021, 23:11:58 »
Aç gözlü ensesi kalınlar ve eğitimsiz insanlarla dolu bir ülkedeyiz abi ensesi kalınlar otel dikmek ister yakar,eğitimsiz cahil insanlarda içer içer atar şişeleri ormana farkında olmadan o da yangın çıkarır
Böyle gelmiş böyle gider müslümanız diye övünürler ama müslüman gibi yaşamazlar

Bu olayın bununla ne ilgisi var ?
Bu bahsettiğin durum aynen şu;
Pkk: yangını biz çıkardık
Birileri: yok siz yakmadınız onlar otel dikecek o yüzden oldu.

Bugün Ankara’da yakalanan adam pkk sempatizanı çıktı. O da mı otel dikecekti Ankara’da topçu kışlasının dibini yakarak?

Kusura bakmayın ama düşmanlığınız gözünüzü kör etmiş. Böyle bir durumda bile her şey apaçık ortadayken bile (pkknın bu işin arkasında olduğu bu kadar belliyken pkk ya tek laf etmeyip yok otel yapacaklar, yok cahiller mangalcılar şişe attılar demek) sırf eleştirmek, sallamak , atıp tutmak icin konuşuyorsunuz. Yazık sadece yazık.

« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 23:17:59 Gönderen: Leonidas »

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2021, 23:29:27 »
bunu pkk yapar ötekini mit yapar, diğerini cihatçılar yapar. bir kere türkiye kevgir oldu. ülkeye kaç milyon ne olduğu belli olmayan adamlar sokuldu. bi yerde işe gireceğin zaman bile temiz kağıdı isterler, ama afganistan bozkırlarında kafa kesen adamlar rahatça buraya girdiler.

bunlar arasında kaç bin ajan var ya da ileri de dış istihbarat birimleri tarafından kullanılabilecek kaç milyon adam var?

bunu pkk yaptı da, sonraki sabotajlar bombalar kim tarafından patlatılacak. bu gelen afganlara 1000 tl verip istediğinizi yaptırırsınız. tabiki dış istihbarat örgütleri bunları kullanacaktır.

hatta mit bile, devlet kendi personeli ile yangın çıkartmaz, pkk ile anlaşarak yapar. ne malum iktidarın pkk ile anlaşıp yaktırmadığı? sonuçta yeni bir mağduriyet. pkk ile müzakere yürüten adam bunlar, bunlara zerre güvenim yok.

mit müdürü ne demişti, suriyeye girmek için bahane lazımsa halledilir, geçiririz iki adam atarız 2 havan topu al sana bahane demişti.

ama türk halkı yaşadığı her türlü şeyi hak etti, bunlar daha iyi günlerimiz, aklı ve imkanı olan bu topraklarda kalmaz. nasipse arjantine kaçıp kalan ömrümü biraz olsun huzurlu geçirmeyi istiyorum.

zira bu ülke hiç bir koşulda düzelmez. dünyanın en iyi devlet adamları mezardan kalksalar ki buna Atatürk dahil, hepsi beraber koalisyon kursa bu ülkeyi yine düzeltemez. türkiye için artık her şey çok geç, türkiye bir tünele girdi ve bu tünel karanlık. ileride bir ışık var ama o ışık da hızla gelen trenin ışığı.

kurtuluş mücadelesindeki türkiyenin konumu bile şuankinden daha iyiydi, çünkü o zaman ne ile nasıl savaşacağını biliyordun, dost düşman belliydi. en azından dış savaş vardı. türkiye bitti artık, türkiye için 3e bölünmek bile en iyi tablolardan bir tanesi. 90 milyonluk ülkede çıkacak içsavaş suriyedekine benzemez.

anadolu medeniyetler mezarlığıdır, yaklaşık olarak her 1000 senede bir buradaki milletlerin hakimiyeti biter. romalılar bizanslılar türkler ondan önce hititler, helenler persler. anadolu hepsini yutmuştur, zira çok zor bir coğrafyadır. bu coğrafyada tökezlemeye gelmez, tökezleyen milletler anadoludan silinip giderler, şimdi 1000 senelik döngünün sonuna geldik, türkiye üzerinde inanılmaz projeler uygulanıyor ve türkiye hükümeti de bu projelerin parçası. öyle görünüyor ki anadolu türklüğü tamamen bitecek, türklerin anadoludaki varlığı ebediyen bitecek. bakalım bir sonraki anadolunun hakimi hangi millet olacak. bizim olamayacağımız kesin, biz sıramızı savdık ve şimdi yok olma sürecine girdik
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 23:36:44 Gönderen: subutai »
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2021, 23:36:35 »
Pkklılar yaptı kim yapıcak.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2021, 23:55:10 »
Bu olayın bununla ne ilgisi var ?
Bu bahsettiğin durum aynen şu;
Pkk: yangını biz çıkardık
Birileri: yok siz yakmadınız onlar otel dikecek o yüzden oldu.

Bugün Ankara’da yakalanan adam pkk sempatizanı çıktı. O da mı otel dikecekti Ankara’da topçu kışlasının dibini yakarak?

Kusura bakmayın ama düşmanlığınız gözünüzü kör etmiş. Böyle bir durumda bile her şey apaçık ortadayken bile (pkknın bu işin arkasında olduğu bu kadar belliyken pkk ya tek laf etmeyip yok otel yapacaklar, yok cahiller mangalcılar şişe attılar demek) sırf eleştirmek, sallamak , atıp tutmak icin konuşuyorsunuz. Yazık sadece yazık.
Pkk nın üstlendiğini bilmiyordum ki siz kimsiniz de bana düşman diyorsunuz bu vatana millete hizmet eden çabalayan biriyim ben sen kimsin

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2021, 00:14:06 »
  gecen sene yakıldı bu sene yakıldı seneye yakılır ondan sonra yakılır doğru duzgun onlem almazlar.yakanları ilk önce bir güzel şişeye otutturcan sonra kollarını bacaklarını kesip toplum içine ibretlik salıcan
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2021, 00:24:18 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2021, 01:11:45 »
Pkk nın üstlendiğini bilmiyordum ki siz kimsiniz de bana düşman diyorsunuz bu vatana millete hizmet eden çabalayan biriyim ben sen kimsin

Böylesine hassas bir konu da , otelle alakası olmayan yerlerin de yandığı bir durumda “vatana millete hizmet eden biri” olduğunuzu iddia edip devleti ve onun yöneticilerini zan altında bırakacak şekilde “otel yapacaklar” demeyi bilip sonrasında vatana hizmet ediyorum diye kendinizi savunmanız da ayrı komik olmuş.

Yakan pkk yı değil de yangınla mücadele eden ve yangın sonrası eleştirilerin odağına geçen devleti eleştirmek sizin deyiminize göre devlete hizmet eden birine daha çok yakışmış siz de haklısınız.
Ama tek değilsiniz malesef konuda da görüldüğü üzere.

Yarın öbür gün dolu yağar, aracınızın camı çatlar o zaman da devleti suçlayıp oto tamircilerle , camcılarla iş birliği yapıyorlar, yarın öbür gün aracınızın lastiği patlar o zaman da lastikçilerle işbirliği yapıyor dersiniz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum , hayranı olduğunuz Amerikalılar günlerdir california da ki yangınları söndüremiyor.

Çok değil, daha geçen sene bir diğer hayranı olduğunuz Avustralya da çıkan orman yangınını o medeni , cahil olmayan Avustralya 240 gün de söndürebildi. 7 ay dile kolay.

Sizin de yazdıklarınızı herkes gördü benim de. Daha fazla açıklamama gerek yok diye düşünüyorum. İyi forumlar.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 30 Temmuz 2021, 02:07:34 »
Kahpe çocugu pkklılar yapıyor açarsan öyle sınırı ne olduğu bilmediğin adamları sokarsan böyle içeri olacağı bu bunların politikalarıda koltuk sevdalarıda yerin dibine batsın memleket yok oluyor
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2021, 11:54:43 »
 kim hangi sebepten yakıyorsa topunun ALLAH belasını versin cuma saati ateşlerde kendileri yansınlar şerefsizler
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2021, 20:27:54 »
yol kenarları hep cam şişe dolu onlar da yangın çıkarıyorlar
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 03 Ağustos 2021, 21:43:40 »
Merhaba, orman yangınları için kaygısız biri olarak nitelendirilmek istemiyorum ama bir konuda danışmak istiyorum. Hem genel sohbet hem de son mesaj buraya yazıldığı için size sormak istedim. Gönderimde yüklediğim bir resmi kaldırmak istiyorum, iletiyi nasıl düzenleyebilirim? Herhangi bir buton işime yaramadı. Yardımcı olabilir misiniz? :)
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=22856.0
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Majistral Kür

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2021, 00:01:10 »
ispanyada 600 küsür yangın vardı. adamlar uçak göndrrmiş. büyük devlet böyle olunuyor işte.

şu sıralar dünya geneli yanıyor. italya ispanya yunanistan orta afrika güney amerika ve hatta sibirya ormanlatı bile

küresel ısınma nedeni ile dünyanın ortalama sıcaklığı 1.5 derece kadar yükseldi. artık arkadaşın dediği gibi kenarda bulunan cam şişeleri çok daha büyük risk taşıyorlar. çünkü yükselen sıcaklık cam ile beraber birleşince çabucak alev çıkıyor.
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2021, 10:45:28 »
bir ülkenin her alanımı kötü olur  ekonomi kötü ,eğitim berbat, adalet yok ,güvenlik yok , sınırlar yol geçen hanı  , hayvanların yaşama hakkı yok , kadına ve çocuğa taciz ve şiddet burda ve din istismarı burda  daha ne söyleyeyim ormanlar yanıyor thk kayyum  başkanı düğündeydim ilgilenemedim diyor şaka gibi  bakanlar çıkmış konuşuyor  uykusuz kaldık diyor vay be ne büyük fedakarlık yapmışlar. Thk deki uçaklar niye mudahale etmiyor diye soruluyor  thk antikacı dukkanı olmuş diyor  rusyadan 1.5 milyon dolara günlük uçak kiralamak daha mantıklı demi  eğer sen thk deki uçakları çalışır vaziyette getirseydin bugün bu yangınları söndürmüştük  birde utanmadan yardım begenmiyor  millet pet şişeyle yangını söndürmeye çalışıyor puşt herif uçakların litresi  azmış ondan kabul etmedik diyor .   

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2021, 11:50:57 »
 yurt dısında olsak thkdeki uçakların çalışır hale gelmemesinden sorumlu olanlar yargılanırdı.

Facebook Twitter Instagram