Gönderen Konu: Minoxidil kullananlar hikayesini yazabilirmi?  (Okunma sayısı 346 defa)

emekli kel

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 1441
Minoxidil kullananlar hikayesini yazabilirmi?
« : 30 Aralık 2020, 09:36:18 »
 Yasınız kaç dokulme sıfınız ne saçlar gittikten ne kadar sonra minoxidile basladınız?Fayda gördünüzmü tepede onde .Bloker olarak birsey kullanıyorsumunuz ne kadar zamandır minoxidil kullanıyorsunuz .Dongu oldumu kacıncı aylar oldu nasıldı donguler.Dermollerle berabermi kullanıyorsunuz.Minoxidil kullananların hikayesini dinleyelim

Xethmoid

 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 410
Ynt: Minoxidil kullananlar hikayesini yazabilirmi?
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2020, 10:51:06 »
2019 ekimde sadece sağ sakagimda hafif incelme hissettim. Ön bölge özellikle saçlarım cok yıprandı. kullandığım fön makinesi saçımı yaktı. Üniversite için şehir değişikliği sebebiyle olduğunu düşündüm gerilemenin. Saçı kestirdikten biraz sonra 2020 ocakta saçlarım tekrar kalite kazandı. Şekil falan alıyordu. Fön makinesini değiştirdim. Hayatımda ilk defa bukadar iyi olduğunu hissettim. Nedense çok sıklaştı ozamanlar.

2020 şubatta kötü bir diyet yaptım, üniversite stresi, başka şehirde tek yaşama stresi derken telogen effluvium vurdu. Saçlarım kahverengiye döndü inceldi seyreldi. 2020 Mayıs'ta 3 numaraya vurdum ve minoxidile başladım. 2.5 ay sabah akşam kullandım 2 şer fıs. İlk başta şok dökülme çok fazla vurdu. Telogen effluviumdan dolayı telogen faza geçen saçlarım minox etkisiyle erkenden döküldü. Şakakta çok az saçım kaldı. Xpecia da şok dökülme yaptı genel saçta.

2. Ay etkileri görmeye başladım. Saçlarım kalınlaştı. Şakaklar sıklaştı biraz. çizgi biraz daha aşağı geldi. 2.5 ay o özgüvenle iki günde bir 2şer kullanmaya geçtim. 2 ay öyle kullandıktan sonra hata yaptığımı farkettim ve her akşam ikişer fıs kullanmaya başladım. 6. Ay yakınlarında döngüye girdim. Duştaki dökülmelerim arttı. Sağ şakak geriledi. (Eskisinden önceye gitmedi) seyreldi.

6. Ay 3 günde 2 gün olmak üzere her akşam sağ sakağa 3 , sol şakağa 2 fıs kullanmaya başladım. Döngü dışında yaklaşık nw1.5 civarındayım. Döngüde nw1.80 falan oluyor. 
Nw1 seviyesinde tüylenmelerim olduğu için iki gün önce yani 6,5. Ayda tüylenmelerin olduğu yere sabah akşam Ketoral kreme başladım. Yine eş zamanlı olarak minoxili her gün olmak üzere tepe bölgesine sağ ve sol olarak toplam iki fıs uygulamaya başladım. Minox şuan beni maddi olarak zorlamıyor. İlk zamanlar biraz zorladı ama kullanım sıklığıni azalttıktan sonra uzun süreler gidiyor. Başladığıma hiçbir zaman pişman olmadım. Minox benim için bir mucizedir
Xpecia (x2)
Balen bal kabağı çekirdeği yağı kapsülü (1x1380mg)
B. Minoxidil şakaklar (her akşam 2+3)
Minoxil Forte (x2 tepe)
Yeşilçay (x1)
Ketoral şampuan (haftada 1)
Bioxcin Forte 2 güne 1
Selfit Mg&vitD (200mg & 2.5mcg)

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17730

Udi

 • Kel Oğlan
 • *
 • İleti: 23
Ynt: Minoxidil kullananlar hikayesini yazabilirmi?
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2020, 11:14:09 »
6-7 ay kadar etkili olmuştu bende sonra faydasını göremedim.

nofear114

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 1510
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxidil kullananlar hikayesini yazabilirmi?
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2021, 18:11:20 »
3 yıl civarı kullandım . Finas gibi kulalndikca mutlu ediyor . Bırakınca üzüyor . İlk başlarda baş ağrısı yaptı . Döngü olayı bende pek olmadı . Genelde vertex ve on çizgide etkili oldu diyebilirim .

Not : ilaç kullanmayın dostlar
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

 

Facebook Twitter Instagram