Gönderen Konu: Saç masajı ve kellik ?  (Okunma sayısı 6824 defa)

soloburry

• Yeni üye
  • *
Saç masajı ve kellik ?
« : 01 Ocak 2021, 01:50:39 »
Muhakkak karşılaşmışsınızdır youtube'da 65 yaşında bir adam saç masajıyla ilgili bir çok video çekti ve bazı videolarında genç yaşta saç kaybı yaşamamışların bu saç masajını yaparlarsa saçının dökülmeyeceğini söylüyor.Sizce doğru mu ? Benim saçlar iyi durumda gibi burdan bir kaçı öyle yazmıştı şimdi başlarsam dht vs. dökülmelerinden kurtulabilirmiyim ? (Haklı olduğunu düşünmemin sebebi kafamızın yanındaki ve arkasındaki saçların zor döküldüğünü,sebebinin zaten yemek yeme kafayı hareket ettirme hareketlerinin masaj olduğunu anlatmasaydı)

Şöyle bir program yaptım;
-sabah 10 dakika yataktan aşşağı kafayı bırakıp masaj yapmak
-her duş 15 dakika masaj yapmak
-yatarken 10 dakika masaj yapmak

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Saç masajı ve kellik ?
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2021, 02:01:18 »
Muhakkak karşılaşmışsınızdır youtube'da 65 yaşında bir adam saç masajıyla ilgili bir çok video çekti ve bazı videolarında genç yaşta saç kaybı yaşamamışların bu saç masajını yaparlarsa saçının dökülmeyeceğini söylüyor.Sizce doğru mu ? Benim saçlar iyi durumda gibi burdan bir kaçı öyle yazmıştı şimdi başlarsam dht vs. dökülmelerinden kurtulabilirmiyim ? (Haklı olduğunu düşünmemin sebebi kafamızın yanındaki ve arkasındaki saçların zor döküldüğünü,sebebinin zaten yemek yeme kafayı hareket ettirme hareketlerinin masaj olduğunu anlatmasaydı)

Şöyle bir program yaptım;
-sabah 10 dakika yataktan aşşağı kafayı bırakıp masaj yapmak
-her duş 15 dakika masaj yapmak
-yatarken 10 dakika masaj yapmak

en iyi teknik videodaki gibi

önerilen şekilde yap ve kurtul o kadar net

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2021, 02:11:13 »
tek eliyle vertexi sıkıştırabilen babayiğit var mı :)

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2021, 03:11:37 »
simdi farktetim üstlerde ciddi kalsiıkasyon var acaba masaj ile kaldisifisyonu azaltabilirmiyiz  yoksa bosuna mı uğraşırız ?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2021, 04:44:23 »
tek eliyle vertexi sıkıştırabilen babayiğit var mı :)
Benim sıkışıyor 7 aydır yapıyordum önceden böyle değildi ama orta ve ön kısımı o kadar esnemiyor malesef.
simdi farktetim üstlerde ciddi kalsiıkasyon var acaba masaj ile kaldisifisyonu azaltabilirmiyiz  yoksa bosuna mı uğraşırız ?
Azaltabilirsin hocam ek tedavi olarak görmeni tavsiye ederim. Yani sadece masaja bel bağlamayın.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2021, 09:58:58 »
saçım dökülüyor mu diye tereddüt edenler için en iyi tedavi bu bence . nw 6 birisi masajla yetinemez ama 18 yaşındaki biri yetinebilir.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2021, 11:23:19 »
O amcayı biliyorum ama onun anlattığı masaj tekniği sadece kan dolaşımını bir miktar hızlandırır, asıl AGA'ya faydalı olan scalp masajı tekniği sıkıştırma,bastırma ve germe ile yapılandır ve bunu en iyi anlatan kişi perfect hair health forumunun sahibi Rob English(yukarıda videosu var) ve aşağıya yine onun tablosunu koydum

İğneleme,Masaj ve PRP'nin fayadaları hemen hemen aynıdır ve masajın ne işe yaradığını daha iyi kavramamızı sağlayan bir tablo.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2021, 11:50:04 »

Arkadaslar masaj iyi birseydir  kalsifikasyon olayı ve fibrozis olayı sonucunda kellik gelisir oraya bag doku yerlesir ve sac cıkmaz saclar kafatası icinde hapsolup olmeye mahkum olur
 Arkadasın paylastıgı videoyu bu sabah izleme fırsatım oldu begendim guzel bir teknik ve kan dolasımını hareketlendirir  yalnız boyle bir yorum getireyim bu konuya AGA  Kisilerin hergun  masaj yapması sabah aksam bu teknikte yapması  bizler iyi sanıyoruz ama iyi degildir neden cunku agalı kisilerin sacları yaglıdır biz bunları hergun gunde iki uckez yaptıkca sebum artısı olur sebum sac koklerini tıkatıyor ve ve daha fazla yaglı bir kafa derisi meydana geliyor neden hergun banyo yaparsa insanın sacı daha fazla yaglanır cunku vucut ona adapte olabilmek icin daha fazla uretir sebum   inflamasyon  bazı hastalarda olmayanlarda iste bu yaglanma orada koklerin tıkanmasına sebep olur masaj teknigi cok iyi masaj yapmak cok iyi ama bu masajları dus alırken 3 gunde 1 haftada 1 seklinde yapmalıyız saclarımız hassasdır bizim normal insanlara gore bu masajları yaparken bile elimize sac gelmesi mumkundur buda saca onem veren arkadaslarıma negatif enerji yayar genellikle dusta yaparsak   hafif ılık su altında yaptıgımız masaj hem daha saglıklı hemde yag sebum dengesinide korumus oluruz yani aslında hergun gunde defalarca yapılıs masaj iyi degildir zararlıdır dermorol gibi igneleme yontemine gelince ben ayda 1 seklinde yapıyorum buda  fazlası zararlıdır her gun herhafta yapmayın iki haftada bir  sac derisine yapın bununda fazlası zararlıdır neden orada kucuk kucuk yaralar olusur kan dolasımı artar o bolgede daha fazla ca+ o bolgeye gelir kalsif,ikasyon artabilirhucre yenilenmesi olur ama obolge 1 hafta da iyilesir o yaralar iyilestirmek icin iltihaplanır bazen AGAnın siddetini arttırır neden DHT BOLGEYE daha fazla gelir  tedavilerde bunlarhep olsun ama az olsun devamlı olsun butedavileri  haftada her gun yapmayın zararlı dusta masaj yapın zaten 3 gunde 1 dustasınız iki haftada 1 ayda 1  de dermorol yapın ne guzel ama haftada 3 kez kafanızı kanatmayın yazık kardesim bu saclardan ne istiyorsunuz serbest bıraksanız belki iyilestirecek daha saglıklı olacak ....
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2021, 11:58:05 Gönderen: ali2332b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2021, 12:08:33 »

Arkadaslar masaj iyi birseydir  kalsifikasyon olayı ve fibrozis olayı sonucunda kellik gelisir oraya bag doku yerlesir ve sac cıkmaz saclar kafatası icinde hapsolup olmeye mahkum olur
 Arkadasın paylastıgı videoyu bu sabah izleme fırsatım oldu begendim guzel bir teknik ve kan dolasımını hareketlendirir  yalnız boyle bir yorum getireyim bu konuya AGA  Kisilerin hergun  masaj yapması sabah aksam bu teknikte yapması  bizler iyi sanıyoruz ama iyi degildir neden cunku agalı kisilerin sacları yaglıdır biz bunları hergun gunde iki uckez yaptıkca sebum artısı olur sebum sac koklerini tıkatıyor ve ve daha fazla yaglı bir kafa derisi meydana geliyor neden hergun banyo yaparsa insanın sacı daha fazla yaglanır cunku vucut ona adapte olabilmek icin daha fazla uretir sebum   inflamasyon  bazı hastalarda olmayanlarda iste bu yaglanma orada koklerin tıkanmasına sebep olur masaj teknigi cok iyi masaj yapmak cok iyi ama bu masajları dus alırken 3 gunde 1 haftada 1 seklinde yapmalıyız saclarımız hassasdır bizim normal insanlara gore bu masajları yaparken bile elimize sac gelmesi mumkundur buda saca onem veren arkadaslarıma negatif enerji yayar genellikle dusta yaparsak   hafif ılık su altında yaptıgımız masaj hem daha saglıklı hemde yag sebum dengesinide korumus oluruz yani aslında hergun gunde defalarca yapılıs masaj iyi degildir zararlıdır dermorol gibi igneleme yontemine gelince ben ayda 1 seklinde yapıyorum buda  fazlası zararlıdır her gun herhafta yapmayın iki haftada bir  sac derisine yapın bununda fazlası zararlıdır neden orada kucuk kucuk yaralar olusur kan dolasımı artar o bolgede daha fazla ca+ o bolgeye gelir kalsif,ikasyon artabilirhucre yenilenmesi olur ama obolge 1 hafta da iyilesir o yaralar iyilestirmek icin iltihaplanır bazen AGAnın siddetini arttırır neden DHT BOLGEYE daha fazla gelir  tedavilerde bunlarhep olsun ama az olsun devamlı olsun butedavileri  haftada her gun yapmayın zararlı dusta masaj yapın zaten 3 gunde 1 dustasınız iki haftada 1 ayda 1  de dermorol yapın ne guzel ama haftada 3 kez kafanızı kanatmayın yazık kardesim bu saclardan ne istiyorsunuz serbest bıraksanız belki iyilestirecek daha saglıklı olacak ....

tam tersi ne kadar sert ve zorlayıcı yapılırsa o kadar çok başarı elde edilmiş bir bilim dergisinde yayınlandı bu adamın çalışması sitesinde var . 1 saat yaparsan daha çok fayda görürsün. kümülatif şekilde ilerliyor. masaj sırasında dökülen saçlar zayıflamış dökülecek saçlardır elinle sürtünme yapıp kopanlar da olabilir dikkatli yapmak lazım. masaj yapmaya başladıktan sonra kepek ve yağlanma çok artacak bu iyi bir şeyin göstergesi. 5 yıldır saçlarını şampuan veya krem kullanmadan yıkıyor videodaki adam ayrıca.  4 ay sonra dökülme durduğu 8 10 sonra yeni saçların çıkmaya başladığı tespit edilmiş. sırf daha sert yapmak deriyi bükebilmek için aletler geliştirmişler kendi forumlarında aynı zamanda sert şekilde saçları fırçalayarak da çok iyi sonuç alanlar var . bu yöntemle masaj yaptığımız bölgeye 36 saat sonra masaj yapmış oluyoruz iyileşmesi için yeterli bir süre. adam hayatını saç dökülmesine vermiş birisi makalelerini de okuyun

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2021, 12:09:39 »
masajdan sonuç alamayanların yaptığı en büyük hata çevre masajlarını aksatmak . saçın dökülmeyen yerlerine de aynı şekilde yapmalıyız.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2021, 12:25:48 »
masajdan sonuç alamayanların yaptığı en büyük hata çevre masajlarını aksatmak . saçın dökülmeyen yerlerine de aynı şekilde yapmalıyız.

Peki sana bir sorayım o videodaki adamda AGA  belirtisi yada goruntusu varmı o adamın  nerdeyse kasına kadar sacı var fırca gibi  surtunme dogru soyluyon oda sacı doker bende onu diyorumya  hergun uc  4 kere yapılması dogru degil dusta yapılması ve o teknikte yapılması cok iyi zaten videodaki adam sert bir teknik kullanmıs  ve 36 saat soyluyon  etkisi zaten 2 gunde 1 yıkanan adam etkiyi goruyor birde ılık suyla yapılması sacı fazla dokmez gozeneklar kapalı yaa ne kadar sert yapsanda surtunmeden dokulmez onu soyluyom ...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Ocak 2021, 12:31:11 »

Peki sana bir sorayım o videodaki adamda AGA  belirtisi yada goruntusu varmı o adamın  nerdeyse kasına kadar sacı var fırca gibi  surtunme dogru soyluyon oda sacı doker bende onu diyorumya  hergun uc  4 kere yapılması dogru degil dusta yapılması ve o teknikte yapılması cok iyi zaten videodaki adam sert bir teknik kullanmıs  ve 36 saat soyluyon  etkisi zaten 2 gunde 1 yıkanan adam etkiyi goruyor birde ılık suyla yapılması sacı fazla dokmez gozeneklar kapalı yaa ne kadar sert yapsanda surtunmeden dokulmez onu soyluyom ...

var 7 yıl minoksil kullanmış , aga tespitinin olduğu raporu var 20li yaşlarından kalan. genetikle ilgili makalesinde kendi genetiğinde birsürü çıkan kellik geni var. aile üyeleri kel daha ne olsun.  burda before afterları da var kendi saç dökülme süreci de
https://perfecthairhealth.com/about/

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Ocak 2021, 12:34:45 »
var 7 yıl minoksil kullanmış , aga tespitinin olduğu raporu var 20li yaşlarından kalan. genetikle ilgili makalesinde kendi genetiğinde birsürü çıkan kellik geni var. aile üyeleri kel daha ne olsun.  burda before afterları da var kendi saç dökülme süreci de
https://perfecthairhealth.com/about/

Burada farkındasan  pek muhalefet olmadım destekledim evet olabilir ama massaallah adamdada saglam sac var bu o zaman cok genc yasta baslamıs bu masaj isine   katılıyorum ben sadece forumda 4 4 kıl gorupte psikolojisi bozulan var masaj yaparken eline kıl gelse bunlar daha telaslanıyor o yuzden soyledim yoksa dediklerin dogru bu masaj konusu guzel konu begendim
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Ocak 2021, 15:24:33 »
masaj yapmaya başladıktan sonra kepek ve yağlanma çok artacak bu iyi bir şeyin göstergesi.
Aynen öyle oldu. 20 dk kadar bayağı sert yaptım videodaki gibi acayip yağlandı saç diplerinde sarımtırak kepek gibi birşeyler oluştu sanki scalp içinden çıkmış gibi.. Normalde kepek seboreik dermatit gibi sorunum yok.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Ocak 2021, 15:32:56 »
Aynen öyle oldu. 20 dk kadar bayağı sert yaptım videodaki gibi acayip yağlandı saç diplerinde sarımtırak kepek gibi birşeyler oluştu sanki scalp içinden çıkmış gibi.. Normalde kepek seboreik dermatit gibi sorunum yok.

doğru yoldasın bir kaç hafta sonra saç esnekliğinde büyük bi fark göreceksin uzun süre devam edip saç dökülme işini bitirirsin .

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram