Anket

Fayda gördüm
15 (65.2%)
Faydası olmadı
4 (17.4%)
Daha çok zararını gördüm
4 (17.4%)

Toplam Oy Verenler: 23

Gönderen Konu: Saç masajı  (Okunma sayısı 1221 defa)

emekli kel

• Hero Member
Saç masajı
« : 03 Şubat 2021, 21:50:15 »
 Masaj konusu bana biraz karısık geliyor.Bende yaptım zamanında.Ne kadar süredir masaj yapıyorsunuz?Baska ne kullanıyorsunuz?Sonuclar nedir?

Armaan

• Hero Member
Ynt: Saç masajı
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2021, 22:02:43 »
2-3 haftadır yapıyorum. Saç tellerim kalınlaştı. Scalp aşırı sertti masajla bayağı yumuşadı. Dökülmede azalma yok aksine duşta arttı. Bununla birlikte acayip kepek başladı deri değiştirir gibi. Günde 2 defa yapıyorum toplam 30-40 kadar. Dermastamp kullanıyorum eskiden acıtmıyodu stamp şuan bayağı acı var. İleride görecez bakalım ne olur faydasımı olur zararı mı olur. Evdeki bulgurdan da olmasak bari :D  ama faydası olacağını düşünüyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2021, 22:05:04 »
 minoxidil gibi buda en basta dokulme yapmasın fazını tamamlamaya yakınlaşmış saçlar minoxta basta cabuk bay bay der buda hızlandırmasın üretimi.minox damarları açıo saçı beslio buda kan dolaşımına faydalıdır aynı etki olabilir.sade minoxta değil baska urunlerede var o basta saç dokme olayı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2021, 22:07:04 »
Onun yerine dermoroller daha mantıklı
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2021, 22:10:32 »
 Hücre üretimini arttırdığı soyleniyor dermollerin.Tabi kan dolaşımınada iyidir gözenekleride açar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2021, 22:12:34 »
7-8 aydır yapıyorum saç derimi taşlaşmaktan kurtardım diyebilirim ve saçlarımın daha iyi beslendiğini düşünüyorum iyi bir "ek" tedavi.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2021, 22:15:17 »
 deriyi yumusatıyor herhalde bu.7 8 ayda kalınlaşma falan oldumu?dokulmede azalma ?

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2021, 22:15:25 »
minoxidil gibi buda en basta dokulme yapmasın fazını tamamlamaya yakınlaşmış saçlar minoxta basta cabuk bay bay der buda hızlandırmasın üretimi.minox damarları açıo saçı beslio buda kan dolaşımına faydalıdır aynı etki olabilir.sade minoxta değil baska urunlerede var o basta saç dokme olayı.
Bilemiyorum hocam. Masajı bayağı abartıyorm ben scalp kıpkırmızı oluyo dökülme arttı gerçekten son günlerde. Bakalım ileride belli olur. Zaten hiç birşey yapmasam da saçlar gidiyo günden güne. Kafa eskiden taş gibiymiş şuan kulak memesi ayarına geldi

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2021, 22:17:44 »
Saç ekimi yapacakların masaja önem vermesi sanki ekime olumlu katkısı olur gibi geliyo bana. 2-3 ay ya da neyse işte masaj yapsa magnezyum d k vitamini takviyesi yapsa tarlayı ekime hazırlamak gibi faydalı olmaz mı?

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2021, 22:28:02 »
1 aydır vertexe masaj yapıyorum, tarak vs. kullanmıyorum, deriyi sıkıştırıyorum ve vibrasyon yapıyorum, iki elimle sıkıştırdığımda biraz daha esniyo gibi geliyor şuan. Dökülmede olmadı.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2021, 22:38:40 »
Bilemiyorum hocam. Masajı bayağı abartıyorm ben scalp kıpkırmızı oluyo dökülme arttı gerçekten son günlerde. Bakalım ileride belli olur. Zaten hiç birşey yapmasam da saçlar gidiyo günden güne. Kafa eskiden taş gibiymiş şuan kulak memesi ayarına geldi
fazla abartma.deri kıpkırmızı falan baska nedenlerden dokulur o zamanda.bunca sene saçla uğraştım kafa derisinin sertliğine şimdi baktım yumuşak deri kemikler sertleşmiş yas 40 ı gecti normal.kulak memesinede baktım oda sert bende.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2021, 23:06:51 Gönderen: emekli kel »

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2021, 22:39:33 »
deriyi yumusatıyor herhalde bu.7 8 ayda kalınlaşma falan oldumu?dokulmede azalma ?
Kalınlaşmasında desteği olmuştur diyebilirim. Dökülme olarakta sadece duşta dökülüyor stabil. Gerileme olmadı bu zaman diliminde.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2021, 22:41:11 »
Kalınlaşmasında desteği olmuştur diyebilirim. Dökülme olarakta sadece duşta dökülüyor stabil. Gerileme olmadı bu zaman diliminde.
İğneleme+fin yapmış olmasın? Dermapen mi kullanıyorsunuz?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 03 Şubat 2021, 22:47:31 »
İğneleme+fin yapmış olmasın? Dermapen mi kullanıyorsunuz?
Finde 6 ayım dolmadığı için daha ona atamam topu. Dermastamp kullanıyorum hocam önlere sadece. mmsi yüksek olanı alıp bütün kafaya uygulamayı düşünüyorum ilerde hep bir koz bırakmak istiyorum kenarda.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 03 Şubat 2021, 23:23:22 »
Bende 2 haftadır sert masaj yapıyorum saçlarda bir zarari kesinlikle olmadı saç telleri beslendiği için kalinlastigini hissedebiliyorum uzun zamanda ne olur bilmiyorum bu masaji bırakmayı düşünmüyorum

Facebook Twitter Instagram