Gönderen Konu: Minoxil yardım edin arkadaşlar  (Okunma sayısı 1338 defa)

Laurenred

• Yeni üye
  • *
Minoxil yardım edin arkadaşlar
« : 08 Ocak 2021, 15:03:19 »
Arkadaşlar temmuzda başladığım MİNOXİL i Eylül 15 de bıraktım 15 kasımdan sonra acayip bir dökülmem oldu buarada Mayıs'ta da avodart başladım daha sonra Aralık 27 de tekrar minoxil başladım ve saçlarım hayatım boyunca görmediğim kadar döküldü yaklaşık 15 gün içinde nerdeyse yüzde 80 döküldü norwood 6 kadar geldim sizce minoxil bırakayım mi yoksa devam mi edeyim dökülenler geri gelir mi ne psikolojik çöktüm gerçekten geceleri uyuyamıyorum lütfen biriniz akıl versin çünkü doktorlar Türkiye'de bu işi hiç bilmiyorlar

Lauri

• Hero Member
Ynt: Minoxil yardım edin arkadaşlar
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2021, 15:22:48 »
Saç durumunu bi atar mısın?

Nw6 ya kadar geldiysen zaten neredeyse yolun sonuna gelmişsin. Başla bırak başla bırak yapmamak gerekiyor maalesef. Bence devam etmelisin.

Diğer arkadaşlar ne der acaba?

Laurenred

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2021, 15:31:25 »
Bı kere başla bırak yaptım alt tarafı ama ben böyle olacağı aklımın ucundan geçmezdi hiç kullanan ve bırakıp tekarar başlayan bir arkadaş yok mu bana bir yol göstersin

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2021, 15:40:06 »
Avodart+minox kullanabilecegin max tedaviyi kullanıyorsun zaten masaj ve ignelemede yap
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2021, 15:43:18 »
Bı kere başla bırak yaptım alt tarafı ama ben böyle olacağı aklımın ucundan geçmezdi hiç kullanan ve bırakıp tekarar başlayan bir arkadaş yok mu bana bir yol göstersin

Hacım başladığında nasıldı saçlar nw2-3 değildir diye tahmin ediyorum.

Aslında bence başla bırakda giden saçlar, aslında gidici saçlar, ama ilaç kesildiğinde birden dökülme arttığı için sanki minox döküyor gibi oluyor. Örneğin 3x zamanın 2xinde kullandın 1x inde bıraktın. Toplamda 3x zaman içinde dökülmesi gereken saçlar, 1x zamanda döküldüğü için sanki 3e katlamış gibi oluyor.

Bence minox en büyük suçlu değil ama, psikolojik etkisi en kötüsü bu durumun.

Bence kaubedecek birşeyin kalmamış devam et, antiamdrojenle de, ve hatta bloker bi losyon ile de destekle tedavini. İğneleme de olsun.

Mümkünse bir de minox öncesi sonrası fln bi fotolarını paylaşabilir misin?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2021, 16:05:43 »
minoksil kullanma yazdığım aga kılavuzunu oku telogen effluvium  yaşıyorsun bunu düzeltmeden genetik işine girme

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2021, 16:14:00 »
Arkadaşlar temmuzda başladığım MİNOXİL i Eylül 15 de bıraktım 15 kasımdan sonra acayip bir dökülmem oldu buarada Mayıs'ta da avodart başladım daha sonra Aralık 27 de tekrar minoxil başladım ve saçlarım hayatım boyunca görmediğim kadar döküldü yaklaşık 15 gün içinde nerdeyse yüzde 80 döküldü norwood 6 kadar geldim sizce minoxil bırakayım mi yoksa devam mi edeyim dökülenler geri gelir mi ne psikolojik çöktüm gerçekten geceleri uyuyamıyorum lütfen biriniz akıl versin çünkü doktorlar Türkiye'de bu işi hiç bilmiyorlar
   Arkadasım sana  uzuldum  ozelden bana mesaj attın tedavide soyledim sana ama buraya yazman iyi olmus en azından millet minoxun nasıl bir yan etkisi gosterdigini gorsun uzun kullanımında    tedavini soyledim kullanmaya baslaaa 2 yıl icinde cok guzel sonuc alacaksın .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Laurenred

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2021, 16:37:12 »
Arkadaşlar minox dan önce avodart başlamıştım zaten yaklaşık 8 ay önce ve hergun kullanıyorum yapacak bişi kalmadı devam edicem 2 ay sonra size sonuçla geri donucem inşaallah güzel sonuç olur Allah razı olsun hepinizden dua edin de güzel sonuç alıyım

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2021, 16:38:38 »
minoxu bırak ama                  2  ay az en az 1 yıl kullanımından sonra belli olur  4 ay sonra sonucları almaya baslarsın
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2021, 20:16:10 »
Arkadaşlar minox dan önce avodart başlamıştım zaten yaklaşık 8 ay önce ve hergun kullanıyorum yapacak bişi kalmadı devam edicem 2 ay sonra size sonuçla geri donucem inşaallah güzel sonuç olur Allah razı olsun hepinizden dua edin de güzel sonuç alıyım

Saç durumun nasıl? Bir paylaşsaydın.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 12 Ocak 2021, 09:46:30 »
minoksil kullanma yazdığım aga kılavuzunu oku telogen effluvium  yaşıyorsun bunu düzeltmeden genetik işine girme
Ben de aynı fikirdeyim ama telogen effluviumda nw6 seviyesine gelmez ki yani gözle görülür bir eksilme olmaz pek sadece gündelik hayatta çok tel döküldüğü görülür
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2021, 12:25:39 »
Ben de aynı fikirdeyim ama telogen effluviumda nw6 seviyesine gelmez ki yani gözle görülür bir eksilme olmaz pek sadece gündelik hayatta çok tel döküldüğü görülür

kanka öyle bir dökülüyor ki kel sanırsın adamı. dökülmekten ziyade çok inceliyor rengi gidiyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2021, 12:28:31 »

Hocam sana hazirandaki halimi atsam şok olursun. 3-4 ayda mahvetti beni telogen effluvium.
Şimdi toparlıyor biraz
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2021, 13:06:23 »
 minoxu bırakınca inanılmaz dokuluyor birde minoxa yeniden baslamışsın minox bası dokulme var devam et 2.basladığından 45 gune kadar doker toplam 85_90 gun arası gelir onlar geriye.devam et.ne kadar aşırı dokulme o kadar işe yarama ilaç basındaki dokulme için.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram