Gönderen Konu: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye  (Okunma sayısı 870 defa)

Yunus Emre Yaman

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 1
DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« : 10 Ocak 2021, 19:10:02 »
Arkadaşlar merhabalar yaklaşık 9 ay önce fue tekniği ile saç ekimi yaptırdım fakat eski saçlar zarar gördüğü için baya seyrelmeler oldu önereceğiniz sıkılaştırma yöntemi ile DHİ teknik kullanan tavsiye iyi cerrah var mı istanbul mümkünse sıkılaştırmak için
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 22:21:51 Gönderen: Hintel »

Kerimm34

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 513
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2021, 21:24:04 »
benim bildiğim serkan aygın dhi ile ekim yaptıranlar var onun dışında yapan yerler var ama çoğu merdiven altı yerler.

merlin

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 37
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2021, 21:46:03 »

Direkt Saç Ekimi (DHI) Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Prosedür
Adaylar
DHI, FUE ve FUT'a karşı
Yan etkiler ve önlemler
Maliyet
Özet
DHI nedir?
dhi saç ekimi yaptıranlar:
Kaybolan saçların yeniden uzamasına yardımcı olmak için çeşitli saç ekimi ameliyatları geliştirilmiştir. Foliküler ünite nakli (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) en yaygın iki tekniktir.

FUT sırasında bir cerrah kafa derinizin arkasından bir şerit saç keser ve tek tek saç köklerini çıkarır. FUE sırasında bir cerrah folikülleri doğrudan kafa derinizden alır. Her iki ameliyatta da foliküller kafa derinizin saçsız kısımlarına yerleştirilir .

Doğrudan saç ekimi (DHI), DHI Global Medical Group şirketi tarafından oluşturulan FUE tekniğinin bir modifikasyonudur.

FUE'de bir cerrah saç köklerini implante etmeden önce kafa derinizdeki kanalları manuel olarak keser. DHI sırasında  her ikisini de aynı anda yapabilen özel bir kalem şeklinde araç kullanırlar.

DHI ameliyatı hakkında bilmeniz gereken her şeyi inceleyelim. Hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için bunu FUT ve FUE ile de karşılaştıracağız.

Doğrudan saç ekimi nasıl çalışır?dhi saç ekimi yaptıranlar.
DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedürü izler. Cerrahınız saç köklerini kafa derinizin bir kısmından, genellikle başınızın arkasından alacak ve saçsız alanlara yerleştirecektir. Bu saç kökleri sonunda yeni saçlar çıkaracaktır.

İşlem sırasında genel olarak bekleyebilecekleriniz şunlardır:

Cerrahınız başınızı tıraş edecek ve uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır.
Cerrah  ince uçlu bir alet kullanarak başınızın arkasından saç köklerini çıkaracaktır.
Saç kökleri kalem şeklindeki bir alete yüklenecek ve saç derinizin saçsız kısmına yerleştirilecektir.
Cerrah antibiyotikli krem ​​uygulayacak ve tüm bölgelere bandaj uygulayacaktır.
FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması genellikle yaklaşık 8 saat sürer, ancak tam süre ekilen saç kökü sayısına bağlı olarak değişebilir. Ameliyatın tüm sonuçlarını görmek 12 ila 18 ayı bulabilir.

DHI prosedürüne kim ihtiyaç duyar?Kimşer dhi saç ekimi yaptırmalıdır:
Saç dökülmesinin en sık görülen türü olan androjenik alopesi hastaları saç ekimi için en iyi adayları yapar. Bu durum genellikle erkek veya kadın tipi saç dökülmesi olarak adlandırılır.

Aşağıdaki özellikler de sizi saç ekimi için iyi bir aday yapar:

Yaş. Saç ekimi yaptıran kişilerin 25 yaşın üzerinde olması gerekir. Bu yaştan önce saç dökülmesi daha öngörülemez.
Saç çapı. Daha kalın saçlara sahip kişiler, genellikle daha ince saçlı kişilere göre daha iyi sonuç alırlar. Daha kalın saç, her bir saç köküne daha fazla koruma sağlar.
Donör saç yoğunluğu. Saç yoğunluğu daha az olan hastalar40 folikülGüvenilir Kaynak donör bölgelerinde santimetrekare başına düşen saç ekimi için zayıf adaylar olarak kabul edilir.
Saç rengi. Açık renkli veya ten rengine yakın saç rengine sahip kişiler genellikle en iyi sonuçları elde eder.
Beklentiler. Gerçekçi beklentileri olan insanlar, sonuçlarından büyük olasılıkla memnun kalacaklardır.

DHI vs FUE ve FUT saç ekimi
DHI, FUE ve FUT, saç derinizin bir kısmından folikül almayı ve saçsız alanlara yerleştirmeyi içerir.

FUT ameliyatı sırasında bir cerrah, kafa derinizin arkasından uzun ve dar bir deri şeridi keser. Tek tek saç kökleri alınır ve saç çizginiz boyunca ekilir. Bu yöntem genellikle en hızlı ve en ucuz olanıdır ancak uzun bir iz bırakabilir. Saçınızı kısa takarsanız yara izi fark edilebilir, ancak uzun saç genellikle onu gizler.

DHI ve FUE ameliyatlarında tek tek saç kökleri doğrudan kafa derinizden alınır. FUE sırasında bir cerrah, saç köklerini yerleştirmek için kafa derinizde bir dizi kanalı manuel olarak keser. DHI tekniği cerrahların bu kesileri yapmasına ve aynı zamanda saç ekmesine izin verir.

DHI ve FUE, FUT'un neden olduğu uzun izlerden kaçınır ancak bu ameliyatlar genellikle daha uzun sürer ve daha pahalıdır.

DHI sunan şirketler, bunun en gelişmiş ve etkili saç tedavisi seçeneği olduğunu iddia ediyor. Ancak sonuçları diğer saç tedavisi teknikleriyle karşılaştıran herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

Saç dökülmesinin tedavisinde her türlü FUE ameliyatı başarılı olabilir. Ancak  bazıları tartışmalıdır .Güvenilir Kaynak FUT veya FUE'nin daha etkili bir yöntem olup olmadığı hakkında.

DHI saç ekiminin yan etkileri ve önlemleri:
Saç ekimi ameliyatları nispeten güvenlidir ve nadiren dhi yaptıranlarda komplikasyonlara neden olur. DHI ve FUE, FUT'tan daha az invazivdir çünkü bir cerrahın geniş bir deri şeridini kesmesine gerek yoktur.

Birçok şirket FUE tekniklerinin iz bırakmadığını iddia ediyor, ancak yine de tek tek foliküllerin alınmasından bir dizi küçük izlere neden oluyorlar. Bu izler genellikle fark edilmez.

İşte DHI cerrahisinin birkaç olası komplikasyonu.

Anesteziye olumsuz tepki
DHI sırasında kafa derinize lokal anestezi uygulanarak uyuşturulacaktır. Anestezi genellikle güvenlidir, ancak bazı kişilerde olumsuz tepkilere neden olabilir.

Reaksiyonların ezici çoğunluğu korku veya kaygı ile ilgilidir ve anesteziye karşı topikal bir duyarlılık değildir.

Enfeksiyon
Donör bölgede veya saç köklerinin ekildiği bölgede enfeksiyon gelişmesi mümkündür. Ciddi enfeksiyonlar nadirdir ve daha azYüzde 1Güvenilir Kaynak saç ekimi ameliyatları.

Şok saç dökülmesi
Ameliyattan sonraki 2 ay içinde şok saç dökülmesi meydana gelebilir. Dhi saç ekimi yaptıranlarda nispeten şok dökülme daha az olur.Saç ekimi yapılan yerde geçici bir saç dökülmesini ifade eder. Tam bir iyileşme neredeyse her zaman 3 ila 4 ayda yapılır.

İstenmeyen görünüm
Saç kökleri aşılandığında doğal saç büyümenizi taklit edecek şekilde hizalanmalıdır. Foliküller kötü bir şekilde yerleştirilirse, memnun olmadığınız bir görünüme neden olabilir.

Size en iyi şansı vermek için, ameliyata girmeden önce bölgenizdeki cerrahları araştırmak iyi bir fikirdir. Önceki danışanların öncesi ve sonrası sonuçlarını kontrol edin ve karar vermenize yardımcı olması için o cerrahın diğer müşterileri ile temasa geçin.

Diğer komplikasyonlar
Saç ekimi ameliyatlarının diğer olası komplikasyonları şunlardır:

kanama
baş dönmesi
Ağrı
artan kalp atış hızı
saç köklerinin iltihabı
donör bölgesi çevresinde seyrek görünüm
yara izi
DHI saç ekimi maliyeti
DHI Global, Londra, Atina, Dubai veya Paris'teki kliniklerde bir DHI seansının fiyatının 3.250 ila 13.500 dolar arasında olacağını tahmin ediyor .

Bir saç nakli maliyeti önemli ölçüde cerrahi gerçekleştirilir şehir, ziyaret kliniğe ve implante oluyor saçın toplam miktarına göre değişir. Kozmetik bir cerrahi olarak kabul edildiğinden, çoğu sigorta şirketinin DHI'nin maliyetini karşılaması pek olası değildir.

Maliyeti düşürmek için daha ucuz bir coğrafi bölgeye seyahat etmeyi veya ekilecek saç kökü sayısını azaltmayı düşünebilirsiniz.

Saç ekiminin bazı alternatifleri şunlardır:

minoksidil (Rogaine)
finasterid (Propecia)
düşük seviyeli lazer tedavisi

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur. DHI'nin etkinliğine ilişkin özel bir araştırma yoktur, ancak tüm FUE cerrahisi türleri, erkek veya kadın tipi kelliğin neden olduğu saç dökülmesini tedavi etme potansiyeline sahiptir.

Saç ekimi ameliyatları nispeten pahalıdır. Ameliyatı karşılayamıyorsanız veya ameliyata erişiminiz yoksa, Rogaine veya finasteride tabletler gibi alternatifleri deneyebilirsiniz.


baldLion

 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 298
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2021, 21:55:20 »
Dhi yaptırmanın sıklaştırma ekimlerinde hiç bir artısı olmadığı söyleniyor yani kendi saçın zarar görmesin diye dhi tercih ediyorsan bir daha düşün bence.

nofear114

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 1606
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2021, 22:29:32 »
Dhi yaptırmanın sıklaştırma ekimlerinde hiç bir artısı olmadığı söyleniyor yani kendi saçın zarar görmesin diye dhi tercih ediyorsan bir daha düşün bence.


Arkadaşlar şimdi Türkiye'nin en iyileri olarak kabul edilen Koray Erdoğan , Hlc , Muttalip Keser dhi tekniği kullanmıyor.  Yani şimdi bakiyorum en iyi ekimler bu adamlardan çıkıyor . Özellikle asmed siklastirma ekimlerine daha çok giriyor.  Önümüzdeki örneklere ve yıllardır izlediğim konulara dayanarak bence bu bir şehir efsanesi . Dhi tekniği bir Ekim teknigidir ve siklastirma ekiminde bir avantajı olduğunu ben düşünmüyorum .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

barbaross

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 155
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2021, 21:22:56 »
Dhı sadece ön alanda başarılı ,başkada dhı yaptıranlarda olumlu bir sonuç görmedim normal ekimlere  göre.

aslanoglu

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 105
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2021, 19:50:51 »
bence önemli olan tekniğin adı değil, ekimi yapacak doktorun yada ekibin deneyimi ve kalitesi önemli.  Mesela norwood 7 ye dhi ya da fue ne fark edecek, alınan   kök sayısı aynı olduktan sonra.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

 • KELLİK BAŞA BELA.. :)
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 1566
 • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2021, 21:00:47 »
Bence de, Dhi' nin çok bi sineması yok, doğru ellerde Normal fue en iyisi, sıklaştırma içinde, Safir fue Derim.. |-onayisareti-|
 • Ekim Tarihi: 16.06.2020
 • Ekim Merkezi ismi: ASUMAN HAİR
 • Greft Miktarı: 4.800
 • Yaşınız: 36

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 30576
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2021, 10:55:51 »
Yapılan hataların teknikle değil kişiler yüzünden yapıldığını kavramanız gerek
Ben slit ile ekim yaptırdım saçlarım zarar gördü dhı istiyorum o yüzden diye bir durum yok slit kanal açıyorda dhı ışınlama mı yapıyo? Aynı kesiyi o da açıyor mantıklı düşünün lütfen.

Önemli olan kişinin yeteneği tekniklerde bir birleri arasında + - leri olabilir.
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

hyperKel

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 713
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2021, 00:21:11 »
Yapılan hataların teknikle değil kişiler yüzünden yapıldığını kavramanız gerek
Ben slit ile ekim yaptırdım saçlarım zarar gördü dhı istiyorum o yüzden diye bir durum yok slit kanal açıyorda dhı ışınlama mı yapıyo? Aynı kesiyi o da açıyor mantıklı düşünün lütfen.

Önemli olan kişinin yeteneği tekniklerde bir birleri arasında + - leri olabilir.

hintel dhı ekim ile daha sık bir ekim yapılabiliyor ama neden ekimlere bu yansımıyor anlamıyorum.
geçenlerde bir videoda gördüm adam dhı ile cm kareye 100 greft ekti sanırım normal fue ile bu mümkün değil.

Don Vito Corleone

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2998
 • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2021, 03:17:38 »
Dhı   ekim yapacaklar dhı  kalem  hangi ülkeden   geldiğinı sorsun merkeze      belge  görün  çünkü   dhı  kalem çin den geliyor  ucuz kalitesiz  buda Ekim başarısız    olma  nedenlerinden biri

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 30576
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2021, 14:47:37 »
Dhı   ekim yapacaklar dhı  kalem  hangi ülkeden   geldiğinı sorsun merkeze      belge  görün  çünkü   dhı  kalem çin den geliyor  ucuz kalitesiz  buda Ekim başarısız    olma  nedenlerinden biri

Haklısın orjinal kalem olmalı

Ucunda ki 1 mm farklılılık bile sorun yaratır dhı de
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 30576
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2021, 14:50:29 »
hintel dhı ekim ile daha sık bir ekim yapılabiliyor ama neden ekimlere bu yansımıyor anlamıyorum.
geçenlerde bir videoda gördüm adam dhı ile cm kareye 100 greft ekti sanırım normal fue ile bu mümkün değil.

Onlar biraz işin şovu kime cm2 100 greft ekiceksin? 1000 grefti 10 cm2 alana mı ekiceksin:) zaten genelde ön hatta çok 50/60 arası çıkılır sonra 35 lere sayı alana göre değişir.

Kaldı ki cildinde besleme sınırı var ekilen sayıları.

Yüksek sıklık finasterid gerektirir 40 50 ve üstü cm2

Mesala çok sık ekim isterler genelde daha sonra bu alana 3500 greft fazla derler:)

Yani cm2 60 50 ekince greft sayılarıda artar.

Ama çoklu greft kullanırsın 15 20 ekersin sayı yarıya düşer ama donörde ileri için çok fazla çoklu harcanmış olur. Kısa kesince de seyrek kalabilir ekim uzun kullanınca sıklık olur

Duruma göre saç ortalamasına göre bir oran denge gerekir kısaca
50/60 ekenlerde sayıyı mecbur sık ektikleri için bir tık fazla söyler ama donörü ona göre kullanır.

Mesala 90 cm2 kel bir alan alt şakak hariç
Cm2 başına on hat ve bir tık gerisine cm2 50 ekilse
Geriye doğru 35 düşülse 3600 greft eder

Alt şakak da yapılırsa 3900 lere çıkar duruma göre

Bu durum insana fazla gelir.

Ama donör kapasitesi 10 bin olan  ve tepede dökülmesi olmayan biri için gayet ideal donör doğru kullanılırsa.

Cünkü sıklığı ön bölgede sağlamak gerekir daha çok
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2021, 15:07:16 Gönderen: Hintell »
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

Don Vito Corleone

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2998
 • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2021, 15:02:24 »
Dhı saç  ekim  başarısız olma nedenleri sebebi  budur aslında  bunu çoğu  insan bilmez   mutlaka   merkez   isteyin görün   belgeyi veya  faturasıni  evet orjinal kalem  kullanıyoruz   filan derler  siz belge  veya  faturası  bakın  orjinal kalem olmalı   Çin   ürünü     4 5 Euro olmalıdır tahmin  orjinal  11 12  Euro   

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 30576
Ynt: DHİ saç ekimi yaptıranlar tavsiye
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2021, 15:03:11 »
Dhı saç  ekim  başarısız olma nedenleri sebebi  budur aslında  bunu çoğu  insan bilmez   mutlaka   merkez   isteyin görün   belgeyi veya  faturasıni  evet orjinal kalem  kullanıyoruz   filan derler  siz belge  veya  faturası  bakın  orjinal kalem olmalı   Çin   ürünü     4 5 Euro olmalıdır tahmin  orjinal  11 12  Euro

Sadece o değil tabi ama ciddi bir etken orjinali markaları tanınması gerek bu gün emitasyon rolex saatinde sertifakası var anlaman gerek kısaca bunları sorgulaman için ama zaten bilindik yerler orjinal kullanır ama sen 5 bine dhı yaptırıcam diye ortada gezersen kitlerler.

Bunu geçelim orijinal marka getirem firma bayileri bile merkezlere orjinal diye sahte satıp dolandırdığı oldu. Yani bunu merkez ler değil ürünleri satanlar merkezlere yaptı zamanında

Şu an zaten çoğu direkt orjınal merkezlerinden alır

Ama 5 bin gel kampanya yaptım 3 bin gibi mesala clınıxekpert umarım orjinaldir:)
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2021, 15:19:49 Gönderen: Hintell »
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

 

Facebook Twitter Instagram