Gönderen Konu: Finasterid ve spermde sıvılaşma sizce ciddi bir sorun mu?  (Okunma sayısı 3032 defa)

Spc90

• Yeni üye
  • *
Bunun haricinde bir yan etki görmezseniz eğer sadece bu yan etki olsa bu ciddi bir sorun mu ve hapı bırakmaya gerek var mı?
Xpeciadada aynı olmuştu bende galiba ama onu bırakalı çok oluyor

Ultraslan10

• Jr. Member
  • **
Ynt: Finasterid ve spermde sıvılaşma sizce ciddi bir sorun mu?
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2021, 23:34:52 »
meni içerisinde prostattan salgılanan bazı maddeler baskılandıgı için meni kıvamını kaybediyor o kadar. çok sorun teşkil etmez.Ayrıca sperm sayı ve kalitesiyle ilgili kesin kanıtlanmış bir bilgi yok. Çocuk sahibi olmayı düşünenler 3-6 ay öncesinden bırakmasında fayda var.

Spc90

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2021, 23:36:57 »
meni içerisinde prostattan salgılanan bazı maddeler baskılandıgı için meni kıvamını kaybediyor o kadar. çok sorun teşkil etmez.Ayrıca sperm sayı ve kalitesiyle ilgili kesin kanıtlanmış bir bilgi yok. Çocuk sahibi olmayı düşünenler 3-6 ay öncesinden bırakmasında fayda var.

teşekkürler bilgilendirme için

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2021, 23:39:56 »
Bunun haricinde bir yan etki görmezseniz eğer sadece bu yan etki olsa bu ciddi bir sorun mu ve hapı bırakmaya gerek var mı?
Xpeciadada aynı olmuştu bende galiba ama onu bırakalı çok oluyor
  finasterid jinekomasti 2 3 yıll kullanımından sonra yaparrr ama az yaparr buda ciddi bir sorun degil ama
 Masturbasyon yaptıgından zevk almıyorsan sperm cok sıvı bir hal alırsaa testis kuculmesi yasıyorsan  bunlar ciddi bir sorunn  2 3 yıla kalmaz  kadınlarda cocuk yapma olanagın dusmaye baslarrrr     isin kotu tarafııı        kadınlarla cinsel iliskiye girdigindee erken bosalma zevk alamadan bosalma ereksiyon sıkıntısı bunlar cok buyuk sorun    ben finasteridte yasamadım          ama bunları yasıyorsann sıkıntı buyuk demek finasterid bunları kolay kolay yapmaz  ama zamanla yapabilir bu yuzden  dusuk dozda almak fayda varrr ben 1 mgg alıyorum hatta 0.75te olabilir 1 proscarı 6e boluyorummm   kullanıyorum ne olur ne olmaz diyeeee sorun yasamadım finasterid bu alanda sac konusunda en iyisi   ama bazı insanlarda yapabilir insandan insana farkeder....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2021, 23:56:06 »
  finasterid jinekomasti 2 3 yıll kullanımından sonra yaparrr ama az yaparr buda ciddi bir sorun degil ama
 Masturbasyon yaptıgından zevk almıyorsan sperm cok sıvı bir hal alırsaa testis kuculmesi yasıyorsan  bunlar ciddi bir sorunn  2 3 yıla kalmaz  kadınlarda cocuk yapma olanagın dusmaye baslarrrr     isin kotu tarafııı        kadınlarla cinsel iliskiye girdigindee erken bosalma zevk alamadan bosalma ereksiyon sıkıntısı bunlar cok buyuk sorun    ben finasteridte yasamadım          ama bunları yasıyorsann sıkıntı buyuk demek finasterid bunları kolay kolay yapmaz  ama zamanla yapabilir bu yuzden  dusuk dozda almak fayda varrr ben 1 mgg alıyorum hatta 0.75te olabilir 1 proscarı 6e boluyorummm   kullanıyorum ne olur ne olmaz diyeeee sorun yasamadım finasterid bu alanda sac konusunda en iyisi   ama bazı insanlarda yapabilir insandan insana farkeder....
Uzun kısa farketmiyor ben 2 ayda yan etki gördüm dediklerin hepside oldu ben göğüste yağlanma farkedince bıraktım tek sıkıntım buydu kullanırken hiçbir sıkıntım yoktu bıraktıktan sonra oldu yan etkiler yani anlicağınız 1 hafta 1ay 2 ay farketmiyor bi yerde patlak veriyor ve aniden bırakmamak lazım vücutta yoksunluk etkisi yaratıp yan etkilerin daha şiddetli görülmemesi için azaltarak bırakılmalı

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2021, 00:10:06 »
Uzun kısa farketmiyor ben 2 ayda yan etki gördüm dediklerin hepside oldu ben göğüste yağlanma farkedince bıraktım tek sıkıntım buydu kullanırken hiçbir sıkıntım yoktu bıraktıktan sonra oldu yan etkiler yani anlicağınız 1 hafta 1ay 2 ay farketmiyor bi yerde patlak veriyor ve aniden bırakmamak lazım vücutta yoksunluk etkisi yaratıp yan etkilerin daha şiddetli görülmemesi için azaltarak bırakılmalı
  Bunların hepsi olduktan sonra bırakmadın  yaglanma oldugu icinmi bıraktın tek sıkıntınsa yaglanmamıydı      burası tuhaf olmusss anlamadım tamm yada sen yanlıs yazdın                         evet olabilir insandan insana farkeder dedigim gibiii  ama finasterid sac icin en ideal ilactırrr  yapacak bir sey yokk senin vucut fazla tepki vermisss  dogal blockerlar all saw palmetto kabak cekirdegi yagııııı
  Bunların hepsinin yasandıgı ve benim duydugum ilk kisisinn     
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2021, 11:57:48 »
  Bunların hepsi olduktan sonra bırakmadın  yaglanma oldugu icinmi bıraktın tek sıkıntınsa yaglanmamıydı      burası tuhaf olmusss anlamadım tamm yada sen yanlıs yazdın                         evet olabilir insandan insana farkeder dedigim gibiii  ama finasterid sac icin en ideal ilactırrr  yapacak bir sey yokk senin vucut fazla tepki vermisss  dogal blockerlar all saw palmetto kabak cekirdegi yagııııı
  Bunların hepsinin yasandıgı ve benim duydugum ilk kisisinn   
Finas kullanmadan önce saw palmetto keten tohumu ve yağı yeşil çay ısırgan otu bunları kullandım hiçbir yan etki görmeyince bunlarda etki etmiyor diyip çünkü cinsel güç daha arttı bunlarla finasa geçtim finas kullanırken hiçbir sorunum yoktu yağlanmayı fakettim bıraktıktan bir gün sonra başladı yan etkiler kullandığım süre zarfında yan etki görmedim aniden kesince yan etki gördüm

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2021, 12:45:45 »
Finas kullanmadan önce saw palmetto keten tohumu ve yağı yeşil çay ısırgan otu bunları kullandım hiçbir yan etki görmeyince bunlarda etki etmiyor diyip çünkü cinsel güç daha arttı bunlarla finasa geçtim finas kullanırken hiçbir sorunum yoktu yağlanmayı fakettim bıraktıktan bir gün sonra başladı yan etkiler kullandığım süre zarfında yan etki görmedim aniden kesince yan etki gördüm
  Butun dht blockerlar finasteridteee dahil cinsel istek yaratırrrr  ama kimlerde yaratırrr 20 li yaslardaki 30 yaslardaki insanlarda vucutta testesteron oranı normal veya yuksek olan insanlarda    ileriki yastaki insanlardada yaratabilir ama genclerde daha cokkk cinsel istek yaratmada sıkıntı yokkk sorun meni sıvılasmasıı acık renk alması  masturbasyon vecinsel iliskide tam ereksiyon olamama  yani zevk alamama   testislerde kucultme bu saydıklarımda sorun var yoksa ben finasterid kullanıyorum bendeede cinsel iliskide istegi arttırıyorr ama sorun       istek yaratıp         asagıda sorunlar yasatması sorun buuu    hatta bu ilacları kullanıptaa  daha cok libidomun arttıgını soyluyenler varr genc hastalarda genellikle  aslındaa cinsel isteginin arttıgını gosteriyorrr  zaten adamda testesteron hormonu var vucutta bu ilaclarla daha fazla vucutta testo olusurdugundann cok fazla istek yaratıyor  ben finasterdten sorun yasamadımm kullanmaya devam edecegim dusuk dozda  ....
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2021, 12:57:12 Gönderen: ali2132 (sukrederek yasıyorum ) »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2021, 12:59:38 »
  Butun dht blockerlar finasteridteee dahil cinsel istek yaratırrrr  ama kimlerde yaratırrr 20 li yaslardaki 30 yaslardaki insanlarda vucutta testesteron oranı normal veya yuksek olan insanlarda    ileriki yastaki insanlardada yaratabilir ama genclerde daha cokkk cinsel istek yaratmada sıkıntı yokkk sorun meni sıvılasmasıı acık renk alması  masturbasyon vecinsel iliskide tam ereksiyon olamama  yani zevk alamama   testislerde kucultme bu saydıklarımda sorun var yoksa ben finasterid kullanıyorum bendeede cinsel iliskide istegi arttırıyorr ama sorun       istek yaratıp         asagıda sorunlar yasatması sorun buuu    hatta bu ilacları kullanıptaa  daha cok libidomun arttıgını soyluyenler varr genc hastalarda genellikle  aslındaa cinsel isteginin arttıgını gosteriyorrr  zaten adamda testesteron hormonu var vucutta bu ilaclarla daha fazla vucutta testo olusurdugundann cok fazla istek yaratıyor  ben finasterdten sorun yasamadımm kullanmaya devam edecegim dusuk dozda  ....
Bide şu var ben ısırarak kullanıyordum dozu ayarlayamıyordum bide üstüne saw palmetto keten tohumu kullanıyordum finasla saç süper olmuştu şakakları çıkardım resmen ama göğüs kadın memesi gibi olur diye korkup bıraktım belki bırakmasam yan etki görmeyecektim bilemem

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2021, 13:14:51 »
Bide şu var ben ısırarak kullanıyordum dozu ayarlayamıyordum bide üstüne saw palmetto keten tohumu kullanıyordum finasla saç süper olmuştu şakakları çıkardım resmen ama göğüs kadın memesi gibi olur diye korkup bıraktım belki bırakmasam yan etki görmeyecektim bilemem
  Kendin dedin  ben bu cinsel sorunları yasadım diyeee bunları eger yasamıssan ileriki zamanlarda yasama olanagın yuksekti sen jinekomastiden korkup  bırakmıssın  ama bunu tum kalbimle soyluyorum bu ilacları kullanan herkes spor yapsınnnn   neden cunku ilk basta yaptıgı sey jinekomasti zatennnn  bazılarında ilk 1 yıl hafif yapıyor 3. 4. yılda biraz daha belirginlesitriyor     bak cinsel sorunları bilemem ama bunda garanti verebilirim spor yapmasan cok degil 5 yılda herkeste bunları kulandıktan sonra jinekomasti sorunu yasar bak bunda kesin konusuyorum farkındaysan bu yuzden kesinlikle spor yapıp gogus calısalımmm ben cok spor yapıyorum haftada 3 kez 2hafta oldu basladım .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2021, 01:57:06 »
evet ciid bir sorun geçer demeden bir üroloğa giidp dht testi yaptırıp baktırmak gerekir, aşırı cıvıksa tabi .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2021, 12:22:37 »
evet ciid bir sorun geçer demeden bir üroloğa giidp dht testi yaptırıp baktırmak gerekir, aşırı cıvıksa tabi .

dht'nin düşük olmasını beklemiyor muyuz zaten. 30gün boyunca 0.5mg dutasterid kullanımı serum dht seviyelerini tespit edilemeyecek kadar düşürüyor yani kadınlardakinden az oluyor ? ki ilacın amacı bu zaten fin bu kadar etkili değil tabi.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2021, 12:28:54 »
dht'nin düşük olmasını beklemiyor muyuz zaten. 30gün boyunca 0.5mg dutasterid kullanımı serum dht seviyelerini tespit edilemeyecek kadar düşürüyor yani kadınlardakinden az oluyor ? ki ilacın amacı bu zaten fin bu kadar etkili değil tabi.
  Bunu  biliyorsun bu DHTT  onemsenmeyecek bir hormon sa %0 a dusurelimmm  bundan kurtulalım sorum su bu DHT nedir ve ne gorevleri var?   Arkadaslarrr     oralminoxidilci arkadasım dedigi gibi    dht seviyesi   dudasteridle 1 ayda  =0 a duser  sacınızı cok onemsiyorsanız dudasterid kullanabilirsiniz hele hele bu takıntılı grup her gun kullansınnn ....

DHT yani Dihidrotestosteron baskılayan ilaçlarla (minoxidil, expecia, finasterid) ilgili şöyle bir bilgi var:

Androjenik alopesi bir hastalık olmadığına göre tedavi edilmesi de gerekmez. Dolayısı ile Androjenik Alopesi'nin tedavi edilmesi amacı ve kozmetik kaygılar ile Dihidrotestosteron'un azaltılması oldukça sakıncalı sonuçlar doğurabilmektedir.Dihidrotestosteron,taşıyıcı anne vahıstası ile fetus döneminde inhibe edilirse, anne karnındaki fetusun cinsel organları oluşmaz ya da eksik oluşur.Böyle bir durumda bebeğin çift cinsiyetli doğma ve beyin ile alakalı bazı gelişim problemleri ile doğma ihtimali bir hayli yüksektir. Eğer DHT inhibisyonu ergenlik döneminde gerçekleşirse ikincil seks karakterleri oluşmaz ve erkeksi farklılaşma meydana gelmez.Birçok kalıcı cinsel problem meydana gelir. Eğer DHT inhibisyonu yetişkinlik döneminde gerçekleşirse; sperm sayısında azalma, sperm hacmi düşmesi, sertleşme süresinde ve kalitesinde azalma, cinsel libidoda düşüş, cinsel performansta azalma gibi başlıca yan etkiler söz konusu olur. Bu yan etkilerin ana nedeni Testosteron hormonunun, Dihidrotesteron'a dönüşmeden etkili olamamasıdır. Dolayısı ile Dihidrotestosteron inhibiasyon oranı ne kadar artarsa, görülen yan etkilerin şiddeti de aynı şekilde artar. Dihidrotestosteron inhibisyonuna yol açan ilaç ya da etken maddenin alımı kesilmedikçe de yan etkiler ortadan kalkmaz. Burada önemli olan 5 Alfa Redüktaz enziminin hangi tipinin inhibe edildiği değil, Dihidrotestosteron hormonunun ne oranda inhibe edildiğidir.[10]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dihidrotestosteron     finasterid kullanalım dusuk dozda kullanalım ..........
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2021, 13:35:33 Gönderen: ali2132 (sukrederek yasıyorum ) »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2021, 12:32:03 »
  Bunu  biliyorsun bu DHTT  onemsenmeyecek bir hormon sa %0 a dusurelimmm  bundan kurtulalım sorum su bu DHT nedir ve ne gorevleri var?   Arkadaslarrr     oralminoxidilci arkadasım dedigi gibi    dht seviyesi   dudasteridle 1 ayda  =0 a duser  sacınızı cok onemsiyorsanız dudasterid kullanabilirsiniz hele hele bu takıntılı grup her gun kullansınnn ....

önerilen kullanımı bu şekilde

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 16 Ocak 2021, 16:07:22 »

peki 19 ,20 yaşındaki adamlar ne yapsın bu durumda seksüel gelişimler devam ediyor bu grupta yani dht ihtiyaç değilmi bu yaş grubundakiler için .
dediğin doğruysa kesinlikle uzak durmalı yaşları gereği.

Facebook Twitter Instagram