Gönderen Konu: Finasterid Sperm Sıvılaşma  (Okunma sayısı 938 defa)

|Logan|

• Hero Member
Finasterid Sperm Sıvılaşma
« : 27 Nisan 2021, 04:37:33 »
Finasterid 7.aydayım ve spermde sıvılaşma farkettim.  Su gibi akıyor yani. Onun dışında libidom falan gayet normal. Bu sıvılaşma tehlikeli bir durum mu ne yapabilirim bu konuda?

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Finasterid Sperm Sıvılaşma
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2021, 04:43:30 »
İlk aylar yoktu sanırım. Ne kadar süredir devam ediyor. Proscar da dozaj aşıyor olabilirsin. Eğer günlük yüksek mg alıyorsan onu düşür 1 e filan. Çok önemli bir yan etki değil bu arada

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2021, 04:45:42 »
İlk aylar yoktu sanırım. Ne kadar süredir devam ediyor. Proscar da dozaj aşıyor olabilirsin. Eğer günlük yüksek mg alıyorsan onu düşür 1 e filan. Çok önemli bir yan etki değil bu arada

Proscarı 3 e bölüp kullanıyorum saç dökülmem yaşıma göre büyük olduğu için. Ayrıca aynı saatte almadığım da oluyor ve bazı günler hiç almıyorum. Ne kadar süredir devam ettiğini bilmiyorum çünkü dikkat etmemiştim o kadar ama şu an baya farkediyorum
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2021, 05:34:37 »
Proscarı 3 e bölüp kullanıyorum saç dökülmem yaşıma göre büyük olduğu için. Ayrıca aynı saatte almadığım da oluyor ve bazı günler hiç almıyorum. Ne kadar süredir devam ettiğini bilmiyorum çünkü dikkat etmemiştim o kadar ama şu an baya farkediyorum
0.2 mg ile 5mg arası çok fazla DHT farkı yok. Hapı daha ufak kes tahminim yan etkin kaybolacaktır zamanla.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2021, 06:55:40 »
0.2 mg ile 5mg arası çok fazla DHT farkı yok. Hapı daha ufak kes tahminim yan etkin kaybolacaktır zamanla.

Dht baskılama oranı arasında fark olmayabilir. Ama baskılama süresi mg düşürdükçe azalır. En optimali 1-1.25 mg
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2021, 07:00:17 »
Dht baskılama oranı arasında fark olmayabilir. Ama baskılama süresi mg düşürdükçe azalır. En optimali 1-1.25 mg
Tamam ama arkadaş 3 e bölüyorum diyor yaklaşık 1.75 mg alıyor

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2021, 07:04:15 »
Tamam ama arkadaş 3 e bölüyorum diyor yaklaşık 1.75 mg alıyor

Ona bir şey demedim hocam, dediğiniz 0,2 - 5 mg farkına değindim. Arkadaş daha düzgün kesebilir yan etkiden rahatsızsa  :)
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2021, 13:54:31 »
Mg ye dikkat etmediğimde bendede olmuştu kullanılan sürenin önemi yok gibi mg artınca sıvılaşma da artıyor

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2021, 17:48:06 »
Dozunu dusurmeni oneririm dostum ya da topikal bir gun bir gun de oral alabilirsin mesela. Sperm sivilasmasinin sebebi prostat beziyle alakalidir buyik ihtimalle prostat bezinde baskilandigi icin veya bunların hiçbirini yapmayıp çinko takviyesi alabilirsin kan testi(hemogram) baktırdıktan sonra
  • Medikal Tedavi Finasterid-trixovell-minoxidil
Medeks saç ekimi sonuçları
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2021, 21:19:54 »
Tamam teşekkür ederim hepinize. Artık finasteridi 4 e bölücem bir de böyle deneyeyim. Ama 4 e nasıl bölücem onu da söyler misiniz eşit bölmek için çünkü bölmeyi deneyince bir parça çok küçük biri çok büyük duruyor
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Facebook Twitter Instagram