Gönderen Konu: Yazın saç ekimi yaptırmak bir dezavantaj mı?  (Okunma sayısı 2171 defa)

Boogeyman

• Sr. Member
Ynt: Yazın saç ekimi yaptırmak bir dezavantaj mı?
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2021, 00:33:49 »
Ter ...sıcaklık....güneş...dezavantaj
  • Ekim Tarihi: 29-30 mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Ahd klinik
  • Greft Miktarı 3650
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Solgar saw palmetto kerozan dermoreller Hakan Doğanay özel solüsyon corasprin

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2021, 00:52:06 »
mevsimlere göre saç ekiminin avantaj ve deavantajları var.kışın ekimden sonra soğuktan korumak gerekir ,ekim alanını ve doner bölgeyi.ayrıca kışın yara iyileşmesi yavaştır.
yazın ilk bir kaç hafta direkt güneş ışığından korumak gerekir saçları ,uv ışınları normal zamanda bile bazen çıplak saç derisini kafayı yakabiliyor .her hangi bir saç derisi yanığına uğramamak burda önemli .
yazın saç ekimi yaptırmanın avantajı ise yara iyileşmesi oldukça hızlıdır .eğer ilk bir kaç hafta güneş ışınlarından ekim alanı korunabilirse bana göre kışın yapılan saç ekimine göre greftlerin tutunma olasılığı ve sağ kalım oranı daha fazla olur.
yazın yapılan ameliyatlar bile kış aylarında yapılan ameliyatlara nazaran daha hızlı iyileşme meydana gelmektedir ,burdan hesabınızı yapın.

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2021, 00:39:46 »
görüştüğüm yerlerin çoğuna sordum yazın saç ekimi yaptırmak nasıl olur diye ,sonuçlar açısından  yazın yapılan ekimler  daha başarılı oluyor dediler ne derece doğru bilemiyorum.

Heyirci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2021, 05:53:07 »
Uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalmak, eforlu terlemek, denize girmek dışında yazın saç ekiminin zararı yoktur. İnsanlar tatil programlarını aksatmamak ve rahat etmek için saç ekimini kış aylarına erteliyorlar 👍

BayX

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2021, 00:55:24 »
İlk 15 günlük süreç açısından yazın daha avantajlı olduğunu düşünüyorum sonraki süreçte fark etmez yaz kış

metinN1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2021, 16:03:23 »
İlk 15 günlük süreç açısından yazın daha avantajlı olduğunu düşünüyorum sonraki süreçte fark etmez yaz kış

Aynen bende böyle düşünüyorum yazın saç ektirenlerin sonuçları daha güzel oluyor nedense.
Hem saç derisi yazın daha sağlıklı oluyor dermatit vb problemler olmuyor.

Hürnuri

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2021, 20:05:25 »
tanıdığım bir arkadaşım yazın saç ektirmek iyi olmaz diyerek kışın ektirdi ve saçları çıkmadı. tam tersi başka bir arkadaşım yazın saç ektirmek aslında kötü ama iş iznim yaza denk geliyor diyerek yazın ektirdi ve saçlarını muhteşem oldu şimdi ikiside karşımdalar  :) hatta saçı iyi çıkan yazın full tatildeydim diye sırıtarak konuşuyor şu anda.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2021, 11:18:22 »
Yaz kış fark etmez saç ekimi yaptırabilirsiniz güneşlenmeyin ilk 10 gün yeterli
Global Moderator

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2021, 03:14:15 »
bence yara dokusu çabuk iyileştiği için yaz mevsimi avantajlı ama hintel dediği biri bir iki hafta güneşten kaçınmak lazım.

Facebook Twitter Instagram