Gönderen Konu: Randomize Ekilen Saclar ile Dogal On Sac Cizgisi  (Okunma sayısı 3410 defa)

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Randomize Ekilen Saclar ile Dogal On Sac Cizgisi
« : 26 Ocak 2021, 09:38:22 »
Dogal on cizgi yaratmak ve ekim oldugunun anlasilmamasi adina vizyon acabilecegini dusundugum yeni bir teknik gelistirmis Dr. Bilgehan Aydin. Randomize (ingilizcede rastgele, gelisi guzel anlamina gelir) ekim ile on sac cizgisinin kalemle cekilmis gibi, sirali halde goze gorunen yapisini bozmus. On cizginin bir kismina, farkli yerlere, rastgele greftler yerlestirmis (bildiginiz zikzak olayi degil) ve ciddi anlamda dogallik saglamis.

Bildigim kadariyla bunu dunyada uygulayan ilk sac ekim doktoru. Sac ekimini hobi edinmis biri olarak sac ekim dogalligina buyuk katki saglayacagini dusundugum bu yontemi bulan ve uygulayan Bilgehan Bey’e tesekkur ediyor, on cizgi konusunda diger sac ekimcilerine ornek olmasini diliyorum.

Not: Bilgehan Bey’i uzaktan yakindan tanimam. Kendisiyle hicbir sekilde iletisimim yok. Forumdaki ekim konularina yorum bile yapmisligim yoktur.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Randomize Ekilen Saclar ile Dogal On Sac Cizgisi
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2021, 09:55:11 »
 abi bizde bunu 2007de dusunuyorduk sıralı değilde rastgele yerleştirme istiyordum ekimci yapcam yapcam dedi bildiğini okudu sıralı ekti.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2021, 09:56:15 »
abi bizde bunu 2007de dusunuyorduk sıralı değilde rastgele yerleştirme istiyordum ekimci yapcam yapcam dedi bildiğini okudu sıralı ekti.

Vizontele de vardı bu replik:):)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2021, 09:59:26 »
Ben olayı tam anlamadım randomize derken düzensiz rastgele bir Çizgidenmi bahsediliyor yoksa çizgiye yerleştirilen greftlerin yönleri ile alakalı bir rastgele dizilimden mi?
Bilgehan Hocam madem takip ediyor forumu detaylı fotolar ile bizi aydınlatır diye tahmin ediyorum..

Dipnot:ben kaya ile farklı düşünceye sahibim bu konuda , düzensiz asimetrik bir çizgiye evet ama bence bahsedilen yönlerin rasgele dizilimi ki sacları one tararsa avantaj gibi gözüken bu durum sacları tarayınca büyük sıkıntı olacaktır..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2021, 10:12:04 »
 oğretmen bir abi vardı onla ikimiz karar verdik yapmadı ekimci.doğal olucağını dusunduk.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2021, 10:13:29 »
Ben olayı tam anlamadım randomize derken düzensiz rastgele bir Çizgidenmi bahsediliyor yoksa çizgiye yerleştirilen greftlerin yönleri ile alakalı bir rastgele dizilimden mi?
Bilgehan Hocam madem takip ediyor forumu detaylı fotolar ile bizi aydınlatır diye tahmin ediyorum..

Dipnot:ben kaya ile farklı düşünceye sahibim bu konuda , düzensiz asimetrik bir çizgiye evet ama bence bahsedilen yönlerin rasgele dizilimi ki sacları one tararsa avantaj gibi gözüken bu durum sacları tarayınca büyük sıkıntı olacaktır..

Videoda kafamiza gore ektigimiz diyor. Benim anladigim saga sola serpistirilmis, on cizginin rastgele ve duzensiz olmasi seklinde. Greftlerin yonlerini kafasina gore yapmissa, greftler arasindaki yon uyumsuzlugu tabiiki sikinti yaratacaktir. Bunu ongormus olduklarini varsayiyorum. O bakimdan duzensiz, asimetrik ve cizgi civarina serpistirilmis rastgele saclar olarak algiladim ben.

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2021, 10:58:24 »
Videoda kafamiza gore ektigimiz diyor. Benim anladigim saga sola serpistirilmis, on cizginin rastgele ve duzensiz olmasi seklinde. Greftlerin yonlerini kafasina gore yapmissa, greftler arasindaki yon uyumsuzlugu tabiiki sikinti yaratacaktir. Bunu ongormus olduklarini varsayiyorum. O bakimdan duzensiz, asimetrik ve cizgi civarina serpistirilmis rastgele saclar olarak algiladim ben.

Bence burada garip bir belirsizlik var. Bilgehan Bey’in ‘Randomize saç çizgisi’ gibi spesifik bir isim verilecek kadar çığır açıcı bir icatta bulunduğunu düşünmüyorum.

Nihayetinde tüm saç ekimi operasyonlarında kanal açımı ‘rastgelelikle’ yapılıyor. Burada benim anladığım şey Bilgehan Bey’in bu rastgelelik meselesini alışılagelmişin dışında biraz daha düzensiz ve tekrarsız yaptığı...

Videodaki örnek bence iyi ve başarılı bir örnek. Ama Bilgehan Bey tarafından aksettirildiği gibi yepyeni bir yöntemin icadı olduğunu düşünmüyorum. Daha çok ekimcinin imzası gibi...

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2021, 10:59:16 »
.

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2021, 22:04:26 »
Bence burada garip bir belirsizlik var. Bilgehan Bey’in ‘Randomize saç çizgisi’ gibi spesifik bir isim verilecek kadar çığır açıcı bir icatta bulunduğunu düşünmüyorum.

Nihayetinde tüm saç ekimi operasyonlarında kanal açımı ‘rastgelelikle’ yapılıyor. Burada benim anladığım şey Bilgehan Bey’in bu rastgelelik meselesini alışılagelmişin dışında biraz daha düzensiz ve tekrarsız yaptığı...

Videodaki örnek bence iyi ve başarılı bir örnek. Ama Bilgehan Bey tarafından aksettirildiği gibi yepyeni bir yöntemin icadı olduğunu düşünmüyorum. Daha çok ekimcinin imzası gibi...

tekniği tam bilmediğimiz için yorum yapmak zor ama cidden çizgi çok doğal görünüyor bence bu yeni bir teknik olabilir daha önce hiç böyle bir çizgi görmemiştim.

Asdf

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2021, 23:08:55 »
Ön çizgide saçları var zaten arkadaşın yanlarına ince telli tekli greftleri serpiştirmiş doğal bi görüntü oluşmuş ama bu bir icat değil tabiki. Olması gereken

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2021, 09:50:52 »
Buraya yazıyorum yakında instagram ekim merkezi reklamları ve buradaki konularda olası başlıklar ;

Randomize fue 
Doğal sapphire random fue
Organik randomize fue
Hiberbarik randomize ekim
Randomize dhi

Konuya gelirsek arkadaşın ekimden hemen sonra ve kabuk dökümü fotosu olsa  rastgele greftler nerelere nasıl konmuş daha iyi anlarız . Videodaki görüntü çok doğal .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2021, 20:32:52 »
belki her ekimde olmalı abartılı olmadan ama işin trajikomik kısmı biz eskiden o bölgeleri jiletle alıp dümdüz yapmaya çalışırdık.
şimdi ise saç ekimi yaptıranlar o kadar kendini belli ediyorki cidden çok yapay bir görüntü oluyor çoğu kişide bu yüzden bu şekilde ekilmesi bir gereklilik haline geliyor aslında.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2021, 20:46:15 »
Boş  beleş  işler  bunlar 

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2021, 23:06:51 »
Boş  beleş  işler  bunlar

Biraz acabilir misin lutfen? Neden bos beles?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2021, 23:22:24 »
Dünya  hiç bir doktor   bunu düşünemedi   ama dr Bilgehan  düşün  yaptı        Randomize fue    ☺   

Facebook Twitter Instagram