Gönderen Konu: Medobyocomplex Şampuan ve Hap  (Okunma sayısı 1057 defa)

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Medobyocomplex Şampuan ve Hap
« : 28 Ocak 2021, 11:10:54 »
Arkadaşlar merhaba Günlük saç yıkama esnasında 4-5 tellik ufak tefek dökülmelerim oluyor. Doktor Medobyocomplex adında ilaç ile Şampuanı önerdi kullanan var mı öneriniz nedir?  Vitamin değerlerimde sadece B12 eksikliği çıkmıştı iğnenin yanında vermişti bu ilacıda

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Medobyocomplex Şampuan ve Hap
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2021, 11:24:15 »
Hemen hemen hepsi vitamin olarak saçın ihtiyacı olan içerikler ama doktorlar genelde pirim aldıkları ürünleri tavsiye edebiliyor saç için.

Kullan fark etmez kısaca
Global Moderator

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2021, 18:48:49 »
ben medobiocomplex tabletini 6 ayı geçkin kullandım seyrelme - dökülme problemim yoktu. berberim saçımı çok kısa kesmişti hem hızlı uzatır mı hem de kalınlaşma olur mu diye merak edip denedim. biotine zaten inanmıyordum 6 ay kullanıp iyice emin oldum :) . biotin saw palmetto kabak çekirdeği bunlar sanırım zamında moda olmuş etkileri hala devam eden etkisiz elemanlar.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2021, 19:25:13 »
ben medobiocomplex tabletini 6 ayı geçkin kullandım seyrelme - dökülme problemim yoktu. berberim saçımı çok kısa kesmişti hem hızlı uzatır mı hem de kalınlaşma olur mu diye merak edip denedim. biotine zaten inanmıyordum 6 ay kullanıp iyice emin oldum :) . biotin saw palmetto kabak çekirdeği bunlar sanırım zamında moda olmuş etkileri hala devam eden etkisiz elemanlar.

etkisiz demeyelim de yapabileceği max şey dökülmeyi yavaşlatmak olur.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2021, 20:32:37 »
etkisiz demeyelim de yapabileceği max şey dökülmeyi yavaşlatmak olur.
aynen bizim ülkemizde yok bazı ülkelerde dht blocker adı altında tabletler var. vitaminlerin yanına blend şeklinde google a yazınca çıkan tüm dht blocker bitkileri ekliyorlar (saw palmetto dan tut reishi pygeum vb.) belki onlar daha etkilidir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2021, 21:19:44 »
aynen bizim ülkemizde yok bazı ülkelerde dht blocker adı altında tabletler var. vitaminlerin yanına blend şeklinde google a yazınca çıkan tüm dht blocker bitkileri ekliyorlar (saw palmetto dan tut reishi pygeum vb.) belki onlar daha etkilidir.

evet kabak çekirdeği yağıyla ilgili araştırma aslında öyle bir tabletten geliyor zaten, tek başına kabak çekirdeğinin faydası değil

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2021, 19:32:44 »
Ben 1 seneden fazla düzenli kullandım bu ürünü. İçeriği iyidir. Ama benim dçkülmeM ileri seviye ve bunnu yanında bir süri etken de kullandığım için, tek başına bu ürün etkili midir yorum yapmam çok doğru olmayabilir.

Ama eczacı bir arkadaşım da içeriğinin çok iyi olduğunu söylemişti. Biotin vs günlük miktarı içeriyor.

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2021, 11:32:32 »
Anladım hocam yaklaşık 3 aya yakın dönemdir kullanıyorum bır problem olmadı günlük ortlama 4-5 telle yakın dökülme var sacımda ama genel anlamda seyrelmem yok  Yine kullanıma devam etcem bakalım

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2021, 12:39:39 »
Arkadaşlar merhaba Günlük saç yıkama esnasında 4-5 tellik ufak tefek dökülmelerim oluyor. Doktor Medobyocomplex adında ilaç ile Şampuanı önerdi kullanan var mı öneriniz nedir?  Vitamin değerlerimde sadece B12 eksikliği çıkmıştı iğnenin yanında vermişti bu ilacıda
hocam yaş kaç bide 4-5 tel dediğin kafanı şampuanlarken her seferinde mi geliyor yoksa gün içinde vs sürekli dökülmeyi görüyormusun şayet 4-5 tel dediğin hiçbir şey. Şayet burda saçının yarısını kaybeden insanlar her yıkamada elinde en az 10-20 tel görüyor. Yani kafana takma. Çok ktü hissediyosan günde 4 dakikalık saç masajı yap yeterli senin için zaten dökülmen yok olanıda korumuş olursun

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2021, 12:49:11 »
Yok hocam sadece şampuanla yıkarken ortlama 4-5 tel geliyor gün içinde öyle elimi saçıma attığımda pek gelmiyor

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2021, 13:23:08 »
Yok hocam sadece şampuanla yıkarken ortlama 4-5 tel geliyor gün içinde öyle elimi saçıma attığımda pek gelmiyor
Hocam yaşın 17 ise eğer önlem al ama yaşın artık 30 a yakınsa problem olmaz bunun içinde tek yapman gereken saç masajı dökülmeyi 1 haftada durduruyor daha fazla birşey yapmana gerek yok. Ben kendim saç masajı yapıyorum şuan saçlarım baya toparladı hatta bunun için konu açtım, öyle multivitamin falan kafana göre alma E vitaminin yükselirse A vitaminin düşüyor mesela hap kullanma bir yerden kazanıyım derken bir yerden kaybedersin. Bende zamanında hap kullandım 5-6 ay boş iş alerji oldum üstüne bırakınca saçım daha da fazla döküldü vücutta kıllanma yaptı. Saçtaki en büyük problemi kılcal damarlara kan gitmemesi bu yaşıma gelince öğrendim bunu hallettin mi tekrardan saçlı oluyorsun merak etme. Saç masajı dediysem saça elini sürtmeyeceksin saç derisini ileri geri sağa sola ve dairesel şekilde oynatacaksın.

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2021, 14:59:50 »
Anladım hocam Valla yaş 26 7-8 ay önce ekim yaptırdım öncesinde zaten saçlarımın coğu gitmişti yani  dökülecek saç kalmamıştı zaten Ekim yerine bu durumu sorduğumda bormal olduğunu söylemişlerdi bir problem olmucagını söylemişlerdi Yani hergün  bu dediğim olay olmasına rağmen ne açılma ne eksilme hissediyorum bir tepede açıklığım var onu dert etmiyorum    bende önlem amaçlı dermatologa göründüğümde  kan tahlilinde b12 eksik cıkmıştı Onun içinde bunları vermişti birde iğne yazmıştı iğneleri yaptırıyorum ilacıda kullanıyorum ama değişen bir durum yok dediğiniz saça masaj olayını uygulucam hergün ınsallah duzelme olur

Facebook Twitter Instagram