Gönderen Konu: Saç ekiminden sonra hap kullanmak şart mı?  (Okunma sayısı 625 defa)

Lauri

• Hero Member
Ynt: Saç ekiminden sonra hap kullanmak şart mı?
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2021, 22:48:22 »
Forumda gördüğüm kadarıyla herkes saç ekiminden sonra takviye için hap kullanıyor. Benim hap yutma konusunda sorunum var. Bebe aspirinini bile yutamıyorum. Kaldı ki forumda gördüğüm haplar bi hayli büyük. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bol su ile yut. Cidden sıkıntı ise doktora bir danış toz gale getirip suyla birlikte yuvarlayabilirsin belki de. Tabi Mideye tablet olarak inmesi ile toz olarak inmesi arasında bir fark olur mu bilemiyorum

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2021, 23:03:32 »
Forumda gördüğüm kadarıyla herkes saç ekiminden sonra takviye için hap kullanıyor. Benim hap yutma konusunda sorunum var. Bebe aspirinini bile yutamıyorum. Kaldı ki forumda gördüğüm haplar bi hayli büyük. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Şart abi sonuçta hormonlar hep salgılanıyorveo takviyeler saçları güçlendiriyor
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2023, 14:47:54 »
topikal finasteridde kullanabilirsiniz

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2023, 09:22:01 »
Ekimden sonra ilaç kullanma durumu kişiden kişiye göre değişir. En doğrusu kan tahlili yaptırıp eksik vitamin varsa ona göre takviye almak. Finasterid e gelirsek saçınızın durumuna göre karar verin derim. Eğer ön, orta ve tepe dökülüyorsa ve donördeki saçlarda inceliyorsa bana göre finasterid şart. Sadece ön çizgi de açılma varsa ve diğer bölgeler iyi durumdaysa o zaman fine de gerek olmayabilir. Resim yüklerseniz ona göre yorum yapılması daha sağlıklı olur.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2023, 21:53:57 »
İlla yutmak olarak düşünme finastraid deriden de emiliyor alkol içinde çözdürüp mümkünse kafana sıkıntı çıkarırsa  derine de sürebilirsin . En çok emilim ayaktan ve kan alınan yerlerden oluyor genelde

Çoğu ilaç mineral vitamin de deriden emilir mesela ben iyot takviyesi olarak koluma tentürdiyot sürüyorum
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

Facebook Twitter Instagram