Gönderen Konu: Finastedi Yan Etkileri !!  (Okunma sayısı 728 defa)

Ali Çal??kan

• Yeni üye
  • *
Finastedi Yan Etkileri !!
« : 29 Ocak 2021, 14:04:55 »

25 yasındayım 2 ay once sac ektirdim proscar kullanıyorum 1 sene kullanıcam 4 e bölüp her gun 1 tane yutuyorum 2 aydır kullanıyorum yan etki olarak suan sadece gün icinde asırı mutsuzluk depresyon kafamda habire biseler dusunuyorum kullanan varsa bu sorunları yaşayan veya bilgisi olan birisi cevap verirse cok sevirim iyi forumlar

Armaan

• Hero Member
Ynt: Finastedi Yan Etkileri !!
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2021, 15:07:58 »
Finasterid depresyonla ilişkilendirilmiştir[5] İlaç aynı zamanda allopregnanolon (potent endojen GABA-A reseptör modulatörü) düzeylerini azaltmaktadır.

Beynimiz 100 farklı nörotransmitter (sinir taşıyıcısı) kullanabilir. Bunlar arasında en önemlilerinden biri olan GABA, sakinlik ve rahatlama nörotransmitteri olarak bilinmektedir.

Gamma-aminobutirik asit (GABA), beynin aşırı heyecanlanması ya da telaşlanmasını çok fazla sayıda nöronun ateşlenmesini engelleyerek düzenleyen ve böylelikle kendimizi sakin hissetmemizi sağlayan bir amino asit ve nörotransmitterdir. Sahip olduğunuz GABA seviyesinin düzgün bir biçimde dengelenmesi, stres seviyesinin azalmasına, kendiniz daha az endişeli hissetmenize ve farklı birçok sağlık problemi yaşama olasılığınızın ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır

Bende de yaptı o tarz yan etkiler. Maalesef kullandığım sürece geçmedi. Bunların ilaçtan kaynaklandığını düşünüp çok takmamak gerekir.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2021, 17:41:42 »
5 htp takviyeleri var onları bi araştır. Serotonini yükseltir. Nasıl bi takviyedir bilmiyorum kullanmadım finas ile etkileşimi olur mu vs bilemiyorum. Ama kullananlar olumlu yorumlar yapmışlar. Belki finasın bu etkilerini azaltabilir ya da yok edebilir

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2021, 18:22:34 »
fin kullandığını unut geçer yanetkiler

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU