Gönderen Konu: Frontal bölge ne alemde ? 1.5 ay öncesi ve sonrası  (Okunma sayısı 1633 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Frontal bölgenin hala incelmeye devam ettiğinden ve çizginin geri kaydığından şüphelendik ve forumdaki birkaç arkadaş da bunu doğruladı fakat detaylı bir önce sonra yoktu. Sizce bir gerileme var mı frontalde ? Ben olmadığına inanmak istediğim için pek objektif olamıyorum. Not: 4-5 gün önce saçımı kestirdim.
Aralık 15
Ve bugün
İkisi de minox sonrası yağlı saç

|Logan|

• Hero Member
Ynt: Frontal bölge ne alemde ? 1.5 ay öncesi ve sonrası
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2021, 15:56:36 »
İncelmiş. Daha önceki konundaki fotoğrafta daha da belli oluyordu incelmesi. Sen şakakları tamamen kapatmak istiyorsun ama bunu istersen hayal kırıklığına uğrarsın işte. Çünkü şakağında incelmiş saçlar yok olsa orası dolabilir ama sen de benim gibi receding tarzda gidiyosun. Ben sana demiştim birkaç ay önce. Saçı koru sonra da saç ektir minoxil vs iş yapsa da döngüye giriceksin demiştim. Ektirip korumak en mantıklısı. Bundan önceki konunda çoğu kişi yazdı incelmiş ön bölgen diye ordaki fotoğrafta gayet belliydi incelmesi.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2021, 16:02:47 »
 tüm resimler aynı makine aynı ışıkta cekilirse o zaman karar verilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2021, 02:06:02 »
Hiç bir fark yok zaten öyle 1,5 ayda incelme olmaz.
İncelmeyi fark edebilmen için döngülerin tamamlanması gerekir o da en az 6 ay.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2021, 03:45:35 »
Gerçekten fark yok hatta daha iyi durumda gibi sanki ama sen böyle hergün takıp stres yaptıkça genel tedavini daha kötü etkiliyecek vücüt stres altındayken hayati önem taşıyan organlar için besin depo eder ve kıl saç gibi vücüt için önemsiz olan yerlere daha az besin yollar yani takma artık kafana bi sal kendini 6 7 ay
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2021, 10:45:15 »
Bu fotoğrafta belli olmuyor incelmiş bölge ondan önceki konunun fotoğrafında belli oluyordu hatta my precious da demişti incelmiş diye. Ama takma kafaya belki de shedding yapıp tekrardan güçlü saçlar çıkıcaktır sabret
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2021, 18:49:35 »
Bu fotoğrafta belli olmuyor incelmiş bölge ondan önceki konunun fotoğrafında belli oluyordu hatta my precious da demişti incelmiş diye. Ama takma kafaya belki de shedding yapıp tekrardan güçlü saçlar çıkıcaktır sabret
Kesinlikle katılıyorum, yabancı forumlar shedding ile karşılaşıp korkup tedaviyi 6 ay dolmadan bırakıp pişman olanlarla dolu. Yapılacak yegane şey DHT günlük salgılandığından günlük bloklamak, dermaroller da eklenebilir. Uzun soluklu bir yol ve sabır gerektiriyor, insan takıntı haline getirdikçe kendini yıpratıyor ve yer yer sağlıklı düşünemiyor.
Ve dediğine katılıyorum amaç var olanı korumak, 30'lu yaşlara doğru ön bölge ekimiyle işin içinden sıyrılmak, diffuse tip olsa Norwood düşme şansı çok daha yüksek olur, mucizelerin değil gerçeklerin peşinden koşmalıyız, Norwood düşersem ne âlâ tabi
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2021, 19:01:18 »
Diffuse tip sandığınız kadar şanslı değil hocam.
Agresif dökülmen yoksa belli bir zamana kadar seyreldiğini anlamazsın bile. Biraz geç farketsen zaten iş işten geçiyor. Fin atayım gidenlerin hepsi geri gelsin diye bir şey yok. İleride ekim şansım da pek yok çünkü aralara girmek var olan saç için daha tehlikeli. Ayrıca losyon uygulayacaksan çok zahmetli. Diffuse tipte eşit seyrelse gibi düşünülse de verteks ve şakaklar biraz daha fazla seyreliyor. Şekil vermek çok zorlaşıyor dolayısıyla
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2021, 19:58:35 »
tramvay ben de seninki gibi dökülmeyi tercih ederdim diffuse hiç iyi değil

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2021, 20:02:16 »
Kesinlikle katılıyorum, yabancı forumlar shedding ile karşılaşıp korkup tedaviyi 6 ay dolmadan bırakıp pişman olanlarla dolu. Yapılacak yegane şey DHT günlük salgılandığından günlük bloklamak, dermaroller da eklenebilir. Uzun soluklu bir yol ve sabır gerektiriyor, insan takıntı haline getirdikçe kendini yıpratıyor ve yer yer sağlıklı düşünemiyor.
Ve dediğine katılıyorum amaç var olanı korumak, 30'lu yaşlara doğru ön bölge ekimiyle işin içinden sıyrılmak, diffuse tip olsa Norwood düşme şansı çok daha yüksek olur, mucizelerin değil gerçeklerin peşinden koşmalıyız, Norwood düşersem ne âlâ tabi

Evet işte tam olarak bu. . Şu an sahip olduğun saçı koruyabilsen bile ektirmene gerek yok çünkü senin kafa yapın açıklığını pek belli etmiyor. Ben norwood 3 olmama rağmen saçları kaldırınca belli oluyor saç yapım çizgimden dolayı.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2021, 20:14:49 Gönderen: khomur »
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2021, 01:47:32 »
Gerileme, incelme var.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram