Gönderen Konu: Propecia ile ilgili Amerika’da yeni yayınlanan rapor  (Okunma sayısı 1377 defa)

zz

• Saç Ekimim
  • Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar reuters’da propecia ile ilgili yayınlanan makaleye denk geldim. Propecia kullanımının intiharlarla ilişkisi hakkında bir rapor yayınlanmış.ilgilenenlere link bırakıyorum

https://www.reuters.com/article/us-merck-propecia-suicide-exclusive-idUSKBN2A32XU

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Propecia ile ilgili Amerika’da yeni yayınlanan rapor
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2021, 23:27:40 »
kel olacağım psikolojisi milyon kat daha kötü

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2021, 23:30:55 »
Benim finasteride ile ilgili bir gorusum var. Kendimde deneyimledim ve ayriyetten psikoloji mezunuyum. Finasteride kesin olarak depresyonu arttiriyor ve muhtemelen erektil bozukluklarda bundan kaynaklaniyor. Zamanla bu depresyon kronik hal aliyor. Bir insan depresyondayken (afedersiniz) ne kusu oter ne sekse ilgi duyar. E ilacinda boyle raporlanan bir yanetkisi var ve kiside bunu biliyor. Adamin modu dusuk zaten depresyonda ve bakiyor penisinde hareketlenme yok. Basliyor teleslanmaya. Aha diyor post finasteride sendrom yedim. Depresyon ilerliyor bu sekilde. En sonda kronik bir hal aliyor.
Redditen ve propeciahelp forumunda gordugum bir olay vardi kisinin her tarafini sivilce seklinde yaralar sarmis ve bunu pfs ile bagdastiriyor adam. Stres. Finasteride'in boyle bir yanetkisi yok. Adamin her tarafi koca koca sivilce ve erektil bozukluk var. Kronik depresyon ve bununla gelen asiri stres. En sonunda adam intihar ediyor. Bu tamamen benim gorusum. Finasteride norolojik olarak etkiliyor kisiyi ve bu yuzden cinsel bozukluklara sebep oluyor. Depresyona yol aciyor Biyolojik degil fakat norolojik. Norolojik acidan bunlari yasamak cok daha tehlikelidir.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2021, 23:37:34 »
her sabah kalkın ve saçınızın daha iyi olması için hapınızı alın. günde 2.5mg dut kullanılan bir araştırmayı okudum yanetki bildirme oranı plasebodan biraz fazla.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2021, 23:38:13 »
Saçım döküldüğünde daha çok psikolojim bozuluyor. Fin kullanırsam en azından saçım olur da öyle psikolojim bozuk olur. Şuan kimin psikolojisi düzgün ki hocam
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2021, 23:42:01 »
her sabah kalkın ve saçınızın daha iyi olması için hapınızı alın. günde 2.5mg dut kullanılan bir araştırmayı okudum yanetki bildirme oranı plasebodan biraz fazla.
O araştırmaların hepsi tırt hocam. Araştırma da ed jinekomasti den bahsedilir sadece. Diğer yan etkiler nedense yok ortalıkta. Depresyon, panik atak, anx, kulak çınlaması vsvs nedense bunlardan hiç bahsedilmiyor. Psikolojik mental yan etkiler çok daha kötü. O pfs de anlatılanlar  yalan değil. Finas beni çok kötü etkiledi cinsel açıdan sıfır yan etki ama depresyon panik atak ank harbiden pis. Saç ta çok önemli doğru da fin dut masum ilaçlar değil kesinlikle dikkatli olunmalı.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2021, 23:52:24 »
kişiden kişiye değişiyor bu. ben kullanmazsam çok daha kötü psikolojide oluyorum böyle saçımın iyiye gittiğini gördükçe psikolojim düzeliyor özgüvenim artıyor.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2021, 23:54:33 »
B12 eksikliğide depresyon yapıyor ama kimse gidip de b12sine baktırmıyor, antidepresan bağımlısı oluyor sonra "antidepresansız yaşayamam"..

Son bi kaç yıldır bende sürekli mutsuz depresif nihilist olmuştum, geçmek bilmeyen halsizliğim imzamdakileri kullanmaya başlayınca geçti, placebo etkisi de değil bence, o beklenti ile kullanmamıştım.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2021, 23:59:53 »
B12 eksikliğide depresyon yapıyor ama kimse gidip de b12sine baktırmıyor, antidepresan bağımlısı oluyor sonra "antidepresansız yaşayamam"..

Son bi kaç yıldır bende sürekli mutsuz depresif nihilist olmuştum, geçmek bilmeyen halsizliğim imzamdakileri kullanmaya başlayınca geçti, placebo etkisi de değil bence, o beklenti ile kullanmamıştım.

evet doğru valla çevremde antidepresan kullanmayan yok, şu an 6 ay önceki halimden kat kat mutluyum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2021, 00:47:54 »
18 gündür kullanıyorum , ilacı atıyorum ve attığımı unutuyorum , meni sıvılaşması hariç sıfır yan etki inşallah böyle devam eder , psikoloji de bitiyor bu yan etki olayları bence . 18-28 yas aralığında nw5 nw6 kalan insanın psikolojisini düşünün birde ne özgüven kalır insan da ne bir şey . Yaşım 23 4 ay sonra 24 olucam nw3 üm ben bile rahatsız olmaya başladım ön profilimden bakinca saçıma o yüzden ektirme kararı aldım sene sonu , yan etki görmezsem orta ve tepeyide korusam yeter 3-4 sene

ber134

• Full Member
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2021, 18:46:26 »
kişiden kişiye değişiyor işte mesela ben antiandrojenlere dokunmadım ve dokunmam bile kel kalırım ama yanetki sıkıntı görmeyeyim. sporumu yaparım vücudumu inşa ederim. bu hormonlarla oynayıp aşağı çektiğiniz zaman sadece giden alt takım olmuyor. dediğim gibi herkesin hayata bakış açısı farklı.
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram