Gönderen Konu: Askerlik durumu ve Yüksek Lisans  (Okunma sayısı 506 defa)

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
Askerlik durumu ve Yüksek Lisans
« : 11 Şubat 2021, 23:57:47 »
Merhaba arkadaşlar size aklımı karıştıran bir şeyler danışmak istiyorum ben haziran 2019da mezun oldum ve haziran2021e kadar askerlik olayım tecilli ancak ben eylül ayında üniversitemde yüksek lisansa başvuracağım şuan alese hazırlanıyorum yüksek lisansa kayıtta askerlik durum belgesi istiyorlar bu haziran ile eylül arasında ben bakaya kalmış olucam sanırım bu askerlik durum belgesi sorunu nasıl çözülür? İnternette bir sonraki celp dönemine kadar ilişiği yoktur gibisinden bir belge alınıp yüksek lisansa başvurulabilir deniyor bu durumu yaşayan var mı boşuna can mı sıkıyorum yüksek lisans yapmak istediğim için böyle bir nedenden ötürü yapamamak çok koyar bana  internette de güncel bir kaynak bulamadım bu konuyla ilgili.

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
Ynt: Askerlik durumu ve Yüksek Lisans
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2021, 00:22:04 »
şimdi bir erteleme bitim tarihi vardır. bir de muhtemel sevk tarihi. örneğin senin erteleme bitim tarihin haziran ise sen kasım celbine kalırsın.çünkü başvurusu mayıs ayında yapılır.yani kasıma kadar askerlik durum belgeni kullanabilirsin okuluna verebilirsin.haziran 2021 olan hangisi?

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2021, 00:31:48 »
şimdi bir erteleme bitim tarihi vardır. bir de muhtemel sevk tarihi. örneğin senin erteleme bitim tarihin haziran ise sen kasım celbine kalırsın.çünkü başvurusu mayıs ayında yapılır.yani kasıma kadar askerlik durum belgeni kullanabilirsin okuluna verebilirsin.haziran 2021 olan hangisi?
Askerlik bitimi tecil bitimi haziran2021 birde tebliğ tarihi yazıyor o da 16ağustos bu durumda ben kasım celbine kalıyorum ve eylülde yüksek lisans programına başvurabiliyorum dimi ?

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2021, 17:06:25 »
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olanlar yok mu zor durumdayım bir yıllık yüksek lisans için verdiğim emek boşa gidecek askerlik şubesine de gidemedim telefonla da ulaşamıyorum  şöyle bir şey buldum erteleme ile ilgili 7179 sayılı kanunun ilgili maddesi c) Yoklama kaçağı veya bakaya kaldıktan sonra ya da 21 inci maddenin birinci fıkrası gereğince yoklama kaçağı olarak muayenesi yapılarak sınıflandırma kaynağına alınacaklardan; sevke tabi tutulacağı celp tarihine kadar okula kayıt yaptıranların bu fıkra kapsamında askerlikleri ertelenmez.
Bu durumda ben yüksek lisans yapamayacak mıyım ? Yüksek lisans dışında yazın memurluğa da başvuracağım ben bu durumda memur olmam riske giriyor.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2021, 21:23:04 »
Şubeye gitmeden bunun cevabını bulamassın karışık bir olay çünkü her insanın başına geleceği türden değil kolay gelsin.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2021, 21:25:57 »
Şubeye gitmeden bunun cevabını bulamassın karışık bir olay çünkü her insanın başına geleceği türden değil kolay gelsin.
Şubedekilerin de beni ciddiye alıp yarım ağızla bana doğru bilgi vereceğini sanmıyorum ama uğraşıcam ales ve yabancı dil sınavına hazırlanırken böyle bir şeyle karşılaşmak kötü oldu teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram