Gönderen Konu: Aliexpress den İlk Defa Sipariş Verdim  (Okunma sayısı 1235 defa)

rangel

• Sr. Member
Aliexpress den İlk Defa Sipariş Verdim
« : 13 Şubat 2021, 15:10:24 »
Aldığım ürün kargo ile beraber 58 lira tuttu ama ama toplam tutar 80 lira gözüküyor , kartımdan da 58 lira çekti.
Bir başka konu ise kargo tam olarak nasıl geliyor.Önce gümrükten geçip oradan da ptt kargo ile bize mi geliyor.
Öyleyse ptt kargoya kargo ücreti ödeyecek miyiz.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Aliexpress den İlk Defa Sipariş Verdim
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2021, 15:45:30 »
Aldığım ürün kargo ile beraber 58 lira tuttu ama ama toplam tutar 80 lira gözüküyor , kartımdan da 58 lira çekti.
Bir başka konu ise kargo tam olarak nasıl geliyor.Önce gümrükten geçip oradan da ptt kargo ile bize mi geliyor.
Öyleyse ptt kargoya kargo ücreti ödeyecek miyiz.

gümrük vergisi ödeyeceksin pttye

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2021, 18:25:44 »
Kargon ney hocam biraz zor gelir ben 20 gün oldu ürün ülkeye 1 haftada girdi ama daha bekliyor PTT teslim almış gümrüğe gidecek sanırım sonrasında gönderecekler gümrükten çıkarsa ulaşır elime de gümrükte de çıkacak gibi görünmüyor 2 hafta gümrüğe verilmedi daha pişman oldum aldigima gelene kadar o aldığın ürün Türkiye'den pahalıya gelir çektiğin çilesi de yanına kalır benim ilk ve son olacak gelirse ürün daha umudumu kestim ben

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2021, 18:33:55 »
Kargon ney hocam biraz zor gelir ben 20 gün oldu ürün ülkeye 1 haftada girdi ama daha bekliyor PTT teslim almış gümrüğe gidecek sanırım sonrasında gönderecekler gümrükten çıkarsa ulaşır elime de gümrükte de çıkacak gibi görünmüyor 2 hafta gümrüğe verilmedi daha pişman oldum aldigima gelene kadar o aldığın ürün Türkiye'den pahalıya gelir çektiğin çilesi de yanına kalır benim ilk ve son olacak gelirse ürün daha umudumu kestim ben

sıkıntı ptt de, herhangi bir şeyi ptt ile göndermek yerine yürüyerek ulaştırmak daha hızlı oluyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2021, 21:28:04 »
Ben de bir hafta önce bir saat aldım 250-260 liraya ama Çin'de öküz yılı olduğu için daha kargoya bile verilmedi, en azından bir ay beklerim diye düşünüyorum.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2021, 22:14:07 »
Ben 4-5 kez Pantolon almıştım, 2 hafta içinde evime gelende oldu, 45 gün ile 2 ay Sonra gelende oldu, ptt' ye hiç para vermedim, aldıklarımda kargo dahil fiyatıydı hep, Bi keresinde Wang Çuan isimli Çinli bi arkadaşımızla Sıkıntı yaşamıştım.. :D İstediğim bedeni göndermemişti..

İngilizce bilmediğim İçin O Arkadaşlarla Çeviri yaparak Anlaşmaya çalışıyordum, Bi sıkıntı Farkettiğinizde, Dispute (anlaşmazlık) açmanız lazım, Mesela satıcı kendisine Ücret güvenliği Süresi verir, Ortalama 45 gün olarak belirler ve, Siz ürünü atıyorum 20. günde Aldığınız halde Siteye girip teslim Aldığınıza dair, Tıklama yapmaz veya unutursanız, Satıcının belirlediği 45. Gün otomatikman Para onun hesabına Geçer..

Ben izmirdeyim, Bi ara Başakşehir isminden nefret ediyordum.. :D kargom İstanbul Başakşehirde bi süre Bekletiliyordu, neden gelmiyor diye Çıldırıyordum.. :D

Dispute (Anlaşmazlık) Kısmı var, Tam para İadesi Veya Ürün değişimi İçin Bölümler Var, Geçen sene gümrük sınırı 80 dolardı Şu an kaçpara bilmiyorum, Virüsten beri Hiç Alışveriş yapmadım, O zamanlar 80 doları geçince Gümrüğe takılıyordu, fiyatı yüksek olan ürünlerde Gümrük vergisi vermeniz Gerekiyor ürünü Almak için, ama ben hiç geçmemiştim Tabi..

Birde satıcının belirlediği süre 45 gün ama ürün sizin elinize Geçmedi diyelim, 40. Gün oldu Ürün hala yok, hemen satıcıya mesaj atmanız lazım süreyi uzatması için, çünkü sizden kesilen para önce Alirxpres' in hesabında bekliyor sonra satıcıya geçiyor, ve süre bittikten sonra sadece 5 gününüz var, satıcıya Dispute (anlaşmazlık) açmak için..

O' yüzden satıcı 2-3 gün içinde dönüş yapmaz salak yaparsa Hemen Dispute Açıp para İadesi istemeniz Lazım, Ben bi kere sorun yaşadım, PTT kargo çalışanı İş yerine kadar gelip beni bulamamış ve 3 gün Sonra ürün geri gitmiş, üstelik gelmesini 45 gün beklemiştim, Sonra Dispute açıp Para İadesi Almıştım..

Birde puanı yüksek olan Satıcılardan alışveriş yapın, Ayrıca Ben başka Bir Uygulama Buldum 1 yıldır kullanıyorum, "Wish" Uygulaması, tamamen Türkçe ve Aynı aliexpres gibi Çin'den alışveriş yapabilirsiniz.. Hepinize bol şans.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2021, 22:19:47 »
Ben 4-5 kez Pantolon almıştım, 2 hafta içinde evime gelende oldu, 45 gün ile 2 ay Sonra gelende oldu, ptt' ye hiç para vermedim, aldıklarımda kargo dahil fiyatıydı hep, Bi keresinde Wang Çuan isimli Çinli bi arkadaşımızla Sıkıntı yaşamıştım.. :D İstediğim bedeni göndermemişti..

İngilizce bilmediğim İçin O Arkadaşlarla Çeviri yaparak Anlaşmaya çalışıyordum, Bi sıkıntı Farkettiğinizde, Dispute (anlaşmazlık) açmanız lazım, Mesela satıcı kendisine Ücret güvenliği Süresi verir, Ortalama 45 gün olarak belirler ve, Siz ürünü atıyorum 20. günde Aldığınız halde Siteye girip teslim Aldığınıza dair, Tıklama yapmaz veya unutursanız, Satıcının belirlediği 45. Gün otomatikman Para onun hesabına Geçer..

Ben izmirdeyim, Bi ara Başakşehir isminden nefret ediyordum.. :D kargom İstanbul Başakşehirde bi süre Bekletiliyordu, neden gelmiyor diye Çıldırıyordum.. :D

Dispute (Anlaşmazlık) Kısmı var, Tam para İadesi Veya Ürün değişimi İçin Bölümler Var, Geçen sene gümrük sınırı 80 dolardı Şu an kaçpara bilmiyorum, Virüsten beri Hiç Alışveriş yapmadım, O zamanlar 80 doları geçince Gümrüğe takılıyordu, fiyatı yüksek olan ürünlerde Gümrük vergisi vermeniz Gerekiyor ürünü Almak için, ama ben hiç geçmemiştim Tabi..

Birde satıcının belirlediği süre 45 gün ama ürün sizin elinize Geçmedi diyelim, 40. Gün oldu Ürün hala yok, hemen satıcıya mesaj atmanız lazım süreyi uzatması için, çünkü sizden kesilen para önce Alirxpres' in hesabında bekliyor sonra satıcıya geçiyor, ve süre bittikten sonra sadece 5 gününüz var, satıcıya Dispute (anlaşmazlık) açmak için..

O' yüzden satıcı 2-3 gün içinde dönüş yapmaz salak yaparsa Hemen Dispute Açıp para İadesi istemeniz Lazım, Ben bi kere sorun yaşadım, PTT karko çalışanı İş yerine kadar gelip beni bulamamış ve 3 gün Sonra ürün geri gitmiş, 45 gün beklemiştim, Sonra Dispute açıp Para İadesi Almıştım..

Birde puanı yüksek olan Satıcılardan alışveriş yapın, Ayrıca Ben başka Bir Uygulama Buldum 1 yıldır kullanıyorum, "Wish" Uygulaması, tamamen Türkçe ve Aynı aliexpres gibi Çin'den alışveriş yapabilirsiniz.. Hepinize bol şans.. |-onayisareti-|

geçen 50 liralık alışveriş için 15 lira vergi ödedim eskiden böyle değildi kargo da ücretsizdi eskiden. hem türkler hem devlet aliexpress olayını bitirdi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2021, 22:23:42 »
geçen 50 liralık alışveriş için 15 lira vergi ödedim eskiden böyle değildi kargo da ücretsizdi eskiden. hem türkler hem devlet aliexpress olayını bitirdi

Aliexpres' i bırakalı 1 yıldan fazla oldu ama, Wish' ten, Virüsten hemen önce 120 TL lik pantolon almıştım ve, Evime kadar gelmişti, hiç başka ücret ödememiştim, Şuan Durumlar nasıl Bilmiyorum Ama..

Edit: Şimdi bi Baktımda Doğru, Sistem değişmiş, Sınırı kaldırmışlar;

YURTDIŞINDAN ÜRÜN GETİRME LİMİTİ 2021

Yurtdışından ürün getirme limiti 2019 yılı için ortadan kalktı. 15 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan 1111 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Gümrük Vergilerinde değişiklik yapılarak yurtdışında bulunan birçok e-ticaret sitesinden alınan ürünlere vergi getirildi..

Eski uygulama da 22 Euro’ya kadar vergi muafiyeti varken bu muafiyet kaldırılmıştır. Değişiklik yapılmadan önce yurtdışından ürün getirme limiti 2019 için 22 Euro idi. Eğer dolar cinsinden alışveriş yapılıyorsa 27 Dolar olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak son değişiklik ile getirilen ürünün değeri 1 Euro ya da 1 dolar bile olsa gümrük vergisi ödenmeye başladı. Böylece yurtdışından ürün getirme limiti de böylece tarih oldu..

Diğer taraftan Resmi Gazete’de yayınlanan ve 14 Temmuz’da yürürlüğe giren karar kapsamında, aylık ürün sipariş etme limiti de 5 olarak belirlendi. Yani yurt dışından bir ay içerisinde en fazla beş ürün satın almanıza izin veriliyor. Karar kapsamında şirketlerin ise 5 adet numune siparişi verme hakkı oldu..  |-onayisareti-|
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2021, 22:40:51 Gönderen: SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D »
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2021, 23:07:52 »

O' yüzden satıcı 2-3 gün içinde dönüş yapmaz salak yaparsa Hemen Dispute Açıp para İadesi istemeniz Lazım, Ben bi kere sorun yaşadım, PTT kargo çalışanı İş yerine kadar gelip beni bulamamış ve 3 gün Sonra ürün geri gitmiş, üstelik gelmesini 45 gün beklemiştim, Sonra Dispute açıp Para İadesi Almıştım..

hocam ben alibabadan aldım kozmetik ürünlere giriyor aldığım ürün şimdi ürünü aldıysanız onaylayın yazıyor satıcının verdi süreyi nasıl görüyoruz gelmeme ihtimlali varmı alttada süreyi uzat yazıyor bu paranın satıcıya iletilmesini mi uzat demek istiyor Türkiye'deki tüm uygulamalara kafam çalışıyor ama bu Alibaba yi çok anlayamadım

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2021, 12:24:06 »
Almadan onaylarsan para satıcıya ürün sana gelmeden önce aktarılır, süre uzatma linkine tıklayarak istediğin kadar bir süre uzatması talep edebiliyorsun, Örneğin 5 gün bilmem kaç saat kalan bir ürün için 10-15 gün uzatma talep edebilirsin.. Satıcı da talebini onaylaması lazım, Aslında burada yapılan, Alibabaya parayı satıcıya aktarmak için 15 gün daha bekle demek oluyor.. Bu nedenle satıcının da onaylaması gerekiyor.

My orders yazan yer var, ürünü bul view details de açılan sayfada Extend processing time gibi bi link olması lazım, oraya istediğin süreyi yaz, adam da onaylarsa uzar.. Yada direk mesaj at adama uzatmasını söyle..

Ama tabi Bunları ürün sana ulaşmadan önce sürenin bitmeye yakın olduğu zamanda yapman lazım, baktın para aktarma süresi bitiyor ve ürün sana ulaşmadı Süre uzatma talebi Açman lazım, Kalan süre Ürün Sayfasının İçerisinde biraz dikkat edersen bulursun zaten, kalan Gün Ve saat de yazıyor..

Duruma göre Bakarsın artık, genelde ürün Süreden önce ulaşıyor, bazen satıcılar, ürünü alan kişiler onay vermeyi unuttuğu için, süreyi kısa tutuyor ve Bu süre içinde ürün ulaşmasında sıkıntı olunca, Ürün gelmeden önce süre Bitiyor, nadiren olur ama Sen yine Arada takip et, birde Ürün Türkiye'ye girdiğinde 3 günde 1 takip et, PTT bazen sana ulaştıramıyor ve 3 gün işlem yapılmaz teslim alıazsa ürün geri gider.. Süre alttaki örnek resimde sağ tarafta Kalan işlem süresi gibi yazan yerde, belki İngilizce olabilir Ama anlarsın zaten Kalan süreden.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2021, 13:12:50 »
Yok abi Alibaba da böyle bir seçenek yok siparişimin altında ayarlara her yere baktım süre ile ilgili birşey yazmıyor

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2021, 13:13:40 »
Bunlar yaziyor

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2021, 13:59:16 »
Çevirince bu yazıyor;

Çin yeni yılı nedeniyle gerçek gönderim tarihi için lütfen satıcınızla iletişime geçin. 3 Şubat ile 28 Şubat arasında (her iki gün dahil) verilen bazı siparişler için gerçek gönderim tarihi 8 Mart'a kadar ertelenebilir..

Yani galiba ürün yola çıkmadı ve ürün yola çıkmadan, Kalan süre ile ilgili Bilgiler Alibabaya düşmez zaten, Genelde Toplu gönderim için büyük bir kargo Firmasının Hazırlanmasını bekliyorlardır,

Birde Netten bu haberi Gördüm, Çin'in Yeni yılı nedeniyle Çin'in dünyaca ünlü geleneksel bayramı Bahar Bayramı (Lunar Bayramı), her yıl Çin takvimine göre belirlenen tarihte kutlanılıyor. Bu yıl Çin'de 'Öküz Yılı' olarak kutlanacak.. Bayrama özel kırmızı süsler ve ejderha maketleriyle kutlamalar yapılarak festival havası oluşturuluyor..

Bence mesaj kısmından Çeviri yaparak satıcı ile İletişime geçip, Eğlenceyi Bırakıp.. :D Ne zaman göndereceğine dair Bilgi alabilirsin.. Hayatında ilk defa Çin'den Alışveriş Yapmak İçin En yanlış Zamanı Seçmiş Olabilirsin.. :D
Adamlar Ejderhanın İçinde Zıplıyor Olabilir Şuan.. :D Allah Yardımcın Olsun, Bol Şans.. :D |-onayisareti-| (^_^)
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2021, 14:39:23 Gönderen: SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D »
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Şubat 2021, 22:43:29 »
Valla gönderdim diyor PTT sorgu yaptım da send item abroad  eşi received yazıyor yurt dışına gönderildi anlamına geliyor

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2021, 23:37:40 »
Valla gönderdim diyor PTT sorgu yaptım da send item abroad  eşi received yazıyor yurt dışına gönderildi anlamına geliyor

Güzel, iyi ozaman Ürününün artık taşınma durumunda, bilgiler sisteme düşünce, Bu resimdekine benzer, Wiew Detail kısmında Awaiting Delivery altında, kalan süre ile alakalı falan yazılar çıkması lazım, eğer yine çıkmazsa, ya ben alışverişi bıraktığımdan beri bazı şeyler değişti, yada Faklı bir bölümde tam olarak bilmiyorum, ama yine bulamazsan, bununla ilgilide yine satıcıyla bi konuşmaya çalış Bence.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram