Gönderen Konu: 22 yaşındayım saç ektirmeli miyim?  (Okunma sayısı 616 defa)

Ömer Asaf

• Yeni üye
  • *
22 yaşındayım saç ektirmeli miyim?
« : 13 Şubat 2021, 18:06:31 »
Merhaba 22 yaşındayım. 18 yaşından beri dökülmem var. Ön kısım tamamen gitti ve güçsüz gözüküyor uzadığı zaman. Bu kadar saç dökülmesinin henüz erken olduğunu düşündüğümden dolayı bu durum beni yoruyor. Minoxil ve mavi su denedim fayda görmediğimi hissedince bıraktım. Saç ektirmeli miyim?

Canimo

• Sr. Member
Ynt: 22 yaşındayım saç ektirmeli miyim?
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2021, 18:11:24 »
bence sen kan değerlerine baktır belki vitamin eksikliği vardır.çinko ve b6 eksikliğindede saç dökülmesi olur .
beslenme durumun nasıl ? stres sıkıntı durumun varmı şu sıra ?

Ömer Asaf

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2021, 18:16:53 »
Eskiden bayağı vardı da şu dönemde yok diyebileceğim kadar az stresliyim. Beslenme durumundan tam neyi kastettiğini anlamadım ama düzenli değil pek.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2021, 18:17:06 »
Merhaba 22 yaşındayım. 18 yaşından beri dökülmem var. Ön kısım tamamen gitti ve güçsüz gözüküyor uzadığı zaman. Bu kadar saç dökülmesinin henüz erken olduğunu düşündüğümden dolayı bu durum beni yoruyor. Minoxil ve mavi su denedim fayda görmediğimi hissedince bıraktım. Saç ektirmeli miyim?

nasıl fayda görmedin ki ne kadar kullandın

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kellavi

• Full Member
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2021, 18:18:49 »
Dostum finas +biotin takviyesi almayı düşün en azından var olan sacları korursun 27 28 yaşlarında ekim yaptırarak son gençlik yıllarını formda geçirirsin.

Ben şimdilik ekim önermiyorum. Saç tipimiz kafa yapımız çok benziyor seninle 27 yaşındayım agresif başlamıştı benimde sonradan çok yavaşladı stabil bir hal alıyor yavaş yavaş dökülüyor çok acı ama gerçek bi durum ekim önermeme sebeplerinden biride dökülme devam ediyor olması.

Anti androjenler kesinlikle doktor kontrolünde olmalı. Surekli test yaptır vücudunu dinle yan etki görürsen başka yollar dene. Tedavi seçeneği az da olsa var. Dokulmeyi durdurursan erkenden ilerde kalan saçlarla tatmin edicek sonuç alırsın.

Acele etme alış bu duruma ve spor yap özgüven eksikliği oluşuyor bi süre sonra en azından fit vücut 3 numara saç kirli sakal bi şekilde kendini iyi hissettirir. Umarım faydalı bi yorum olmuştur.
01.03.21 4.3k greft ekim surecim;

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20495.0
Tedavi; fin+ (1mg/ all day) gittiği yere kadar
Evocapil 5ooo mg biotin her gün 1x bazen 2x

Ömer Asaf

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2021, 18:22:35 »
nasıl fayda görmedin ki ne kadar kullandın
Yaklaşık 6 ay kadar kullandım kral, dökülme durmadı sonrasında bıraktım kullanmayı minoxili. Mavi suyu da aynı 6-7 ay.

Ömer Asaf

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2021, 18:26:28 »
Dostum finas +biotin takviyesi almayı düşün en azından var olan sacları korursun 27 28 yaşlarında ekim yaptırarak son gençlik yıllarını formda geçirirsin.

Ben şimdilik ekim önermiyorum. Saç tipimiz kafa yapımız çok benziyor seninle 27 yaşındayım agresif başlamıştı benimde sonradan çok yavaşladı stabil bir hal alıyor yavaş yavaş dökülüyor çok acı ama gerçek bi durum ekim önermeme sebeplerinden biride dökülme devam ediyor olması.

Anti androjenler kesinlikle doktor kontrolünde olmalı. Surekli test yaptır vücudunu dinle yan etki görürsen başka yollar dene. Tedavi seçeneği az da olsa var. Dokulmeyi durdurursan erkenden ilerde kalan saçlarla tatmin edicek sonuç alırsın.

Acele etme alış bu duruma ve spor yap özgüven eksikliği oluşuyor bi süre sonra en azından fit vücut 3 numara saç kirli sakal bi şekilde kendini iyi hissettirir. Umarım faydalı bi yorum olmuştur.
Teşekkür ederim kral tavsiyelerin için :)

Facebook Twitter Instagram