Gönderen Konu: Sizce saç ektirmeli miyim? (Foto eklendi)  (Okunma sayısı 2575 defa)

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sizce saç ektirmeli miyim? (Foto eklendi)
« : 27 Mart 2018, 13:45:56 »
Merhaba. Bu forumu bulduğum için çok şanslıyım, yoksa araştırmadan rastgele bir merkeze yaptırmak üzereydim saç ekimimi. Emeği geçen herbir üyeyeye TEK TEK teşekkür ederim.

Yaş 29, saçlarım genetik dökülmeden muzdarip, sizce saç ektirmeli miyim? Yoksa daha çok dökülmesi için beklemeli miyim?(saç ekim sonucu için hangisi daha başarılı olur?)

Not: fotoda saçlarımın üst kısmı ıslak, ve saçlarım uzun. Kısayken daha da belli oluyor açıklık ama kuruyken çok belli değil.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Sizce saç ektirmeli miyim? (Foto eklendi)
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2018, 14:15:52 »
Hoş geldiniz saç dökülmeniz devam ediyormu? Donör bölgenizi begendim çok yogun kalın telli ve sağlıklı duruyor.
Global Moderator

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2018, 14:45:50 »
Merhaba Hintel, hoşbuldum. birkaç gündür forumdayım ve size de teşekkür ediyorum herkese yardımcı oluyorsunuz benim gördüğüm. İnanın benim gibi çok kişi bu forumu görüp hiç aklında olmayan şeylerle bilgileniyor, sadece bunu bilmenizi istedim.

Sorunuza gelirsek, dökülmem genetik fakat sanki son zamanlar yavaşladı. Ama yine de devam ediyor/edecek.
Donör bölgem sık ve sağlıklı fakat maalesef ki ince telli, sanırım ışık açısından kalın görünmüş.

Saçlarım jöle tutmayacak kadar ince telli. Sizin yorumunuz ne olur arkadaşlar?

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2018, 15:37:26 »
NW5 / 6 patternine sahipsiniz. Ortada şimdilik duran saçlar muhtemelen ilerleyen yıllarda minyatürize olacak. Eğer şuanki durum sizi rahatsız ediyor ve sosyal yaşantınızı etkiliyorsa saç ektirmemeniz için bir neden yok. Ortadaki şuanda bulunan saçlara zarar vermeyecek tecrübeli bir cerrahla çalışıp, daha sonra o saçlar döküldüğünde, ilk ekimden geriye kalan donör bölgesini kullanarak 2. bir sıklaştırma (35 / 36 yaşında) düşünebilirsiniz. Dezavantajınız saçlarınızın dümdüz olması, genelde bu tarz saçlar "coverage" yani açık alanı kapatma konusunda diğer tür saçlara göre daha fazla greft isterler. Buna göre planınızı yapmanız gerekiyor. Donör bölgeniz iyi duruyor ancak 29 yaşında genelde tüm donör bölgeleri iyi durur, yani bu bir avantaj olarak algılanmamalı.

Eğer Türkiye'de gerçekten işin hakını veren bir FUT merkezi olsaydı FUT düşünün derdim ancak FUE kullanmak zorundayız. Bu sebepten araştırmanızı iyi yapmanızı öneririm. Saç ekimi Türkiye'de artık çocuk oyuncağı haline gelmiş durumda, yanına 4-5 tane teknisyen alan saç ekmeye kalkıyor. Dökülmeniz geniş bir alanda olduğu için stratejik hareket etmeli ve sonrasında pişman olmayacak kararlar almalısınız. Tabii ki ne olacağını kimse bilemez, en iyi ekim merkezine bile gitseniz size %100 başarı olanağı sunamazlar.

soraro

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2018, 16:12:24 »
Sa. Meet abi sen sağlıkçı veya ekimci filanm mısın?

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2018, 17:24:19 »
Sevgili MeetYourMaker, detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim. Gayet ne ve güzel açıklamışsınız,

Fut Fue farkına da şimdi baktım ve araştırdım, o sebeple geç yazabildim.

Benim için en önemli nokta, şu anki saçlarım döküldüğünde kel kalmış olmamak adına şimdi bir operasyon geçirmek ve sonrasında da senede 2-3 kez PRP uygulaması ile kökleri güçlendirmek.

Xpecia tarzı ilaçlara başlamalı mıyım? Görüşünüz nedir arkadaşlr

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2018, 17:42:15 »
Merhaba Hintel, hoşbuldum. birkaç gündür forumdayım ve size de teşekkür ediyorum herkese yardımcı oluyorsunuz benim gördüğüm. İnanın benim gibi çok kişi bu forumu görüp hiç aklında olmayan şeylerle bilgileniyor, sadece bunu bilmenizi istedim.

Sorunuza gelirsek, dökülmem genetik fakat sanki son zamanlar yavaşladı. Ama yine de devam ediyor/edecek.
Donör bölgem sık ve sağlıklı fakat maalesef ki ince telli, sanırım ışık açısından kalın görünmüş.

Saçlarım jöle tutmayacak kadar ince telli. Sizin yorumunuz ne olur arkadaşlar?

Teşekür ederim yardımcı olabiliyorsak ne mutlu Arkadaşlarımızda güzel açıklamış olayı

Alan geniş senin önden tepeye kadar bir ekim mümkün tabi öncesinde var olan saçlarını güçlendirmen senin için mantıklı olacaktır medikal destek alarak çünkü operayona güçlü saçlar ile girersen kayıp yaşamazsın dökülmende artmaz
Saç ekimi operasyonu var olan saçların biraz dökülme hızını arttıyor bunun önüne finasterid ile geçebilirsin 7/8 ay yada 1 sene kullanarak.

Forumda her türlü ulaşabileceginiz bilgiye sahipsiniz bunun içinde önce araştırma yaparak bu işi iyi şekilde ögrenip kararlarınızı bu doğrultuda vermeniz gerek.

Var olan saçlarınızı korur üstüne başarılı bir saç ekimi gerçekleşir ise gayet sizi mutlu eden saçlara kavuşabılırsınız gördüğüm kadarı ile donör bölgeniz gayet iyi o yüzden çok doğru adımlar atmalısın kendin için bir 6 ay kadar araştırmanı tavsiye ederim öncelikle.
Global Moderator

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 27 Mart 2018, 19:25:58 »
Teşekkür ederim sayın Hintell, daha yavaş ama daha derinden araştırarak birkaç aylık bir yol haritası çıkaracağım kendime, sağolun.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2018, 22:53:38 »
Donörunuz masallahi var ektirmemek için bir sebep yok . Kaliteli bir doktora giderseniz bu donorle 2 seansta işi bitirirsiniz . Ortadaki saçlar sizin değil gibi düşünün gidici gibiler .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

MARENOSTRUM

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2018, 23:14:15 »
Kalan saçların dökülmesini beklemek  yersiz bence zaten döküleceklerdir zamanla, hemde ekim maliyetini azda olsa etkiler.Olumlu tarafı ise kalanların kapatılıcığa etkisi.Donörünüz gayet güzel 3 ekim çıkarır :)

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2018, 08:40:36 »
Sayın nofear114 ve MARENOSTRUM, yorumunuz için teşekkür ederim. Söylediklerinizi de dikkate alarak araştırmaya devam, anladığım kadarıyla acantajım donör bölgemin sık olması, dezavantajım ince telli saç yapım ve ekinm alanının geniş olması

Facebook Twitter Instagram