Gönderen Konu: Saçlarım hakkında Herkesin fikrine ihtiyacım var..  (Okunma sayısı 2897 defa)

splenter

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun süredir takip ediyorum ve birkaç konu açmıştım ama şimdi ilk kez bu kadar kapsamlı olacak. Kıdemli Hintell dahil herkesin fikrini almayı çok istiyorum. Cevaplar ve fikir verirseniz çok memnun olurum. Biraz detaylı olacak ama sabır gösterirseniz okumada çok memnun olurum. Çok teşekkür ederim.

Fotoğraflarda görüldüğü gibi AGA tipi dökülme bariz. Ve yanlardaki incelmeler de çok net. Donör bölgede de düzensiz boşluklar var. Sanırım DUPA ve Retrograde Alopecia da var bende. İşin ilginci babam, amcam, dayım ve diğer herkesin en fazla şakakları açık. Herhangi bir sağlık sorunum yok ve testlerim normal. Aşağıda süreci detaylı anlatmak istiyorum. Yaşım 27. Bu soruna 17 yaşında yakalandım.

Yaş 17 : Kulak üstleri yavaştan incelmeye başladı.

Yaş 18 : Şakaklar açıldı ve 1 sene boyunca önüme gelen herhangi bir bitkisel yağ ile masaj yaptım.

Yaş 19 : Saçlarda biraz toparlanma oldu ve tedaviyi bıraktım.

Yaş 20-22 : Açılma ve var olan saçlarda da dökülme sorunu oldu. O dönem için bioxcin-minoksidil ikilisi önerdi doktor ve kullandım. Yine biraz toparlanma oldu.

Yaş 22-23 : Saçları uzattığım için gelişme veya gerilemeyi gözlemleyemedim.

Yaş 23: Kısa kestirdiğimde şakaklar ve özellikle kulak üstlerinin bayağı inceldiğini fark ettim ve PRP ve ek olarak Mezoterapi tedavisine başladım 1 sene boyunca. Bunu kan akışını sağlamak için baş aşağı durma ile de destekledim. (faydası olduğuna inanmıyorum.)

Yaş 24 : Xpecia ve Hairforte ikilisini kullanmaya başladım. Haftasonları da doğal yağlar sürüp destekledim. Faydasını gördüm. Saçı kazıdığımda dahi kulak üstlerindeki incelik diğer yerlere nazaran belli oluyordu fakat bu tedavilerden sonra en azından 1 hafta boyunca saç dengeli gidiyordu. 1 Haftanın sonunda kulak üstleri yine geri kalan bölgelerin gerisinde kalıyordu.

Yaş 25 : 24 yaşında kullandıklarımı bıraktım sadece masaj ve tonik desteği uyguladım düzenli olarak fakat bu sürede tepe ve alın bölgesinde (orta kısım) de incelmeler oldu. (aga)

Yaş 26 : 25 yaşındaki tedaviye devam ettim fakat bu sefer de tepe ve kulak üstleri arasında kalan bölümde açılmalar oldu. Saçlar var ama ince çıkıyor.

Yaş 27 : Aynı tedaviye devam ediyorum fakat bu sefer de donör bölgede fotoğraflarda da görebileceğiniz düzensiz incelme ve boşluklar oluşmaya başladı. Saç var ama ince. Kesim yöntemiyle alakalı değil kesinlikle. 1 numara da yapsam kazısam da x berbere de y berbere de kestirsem uzayınca sonuç aynı.

Sonuç ve soru : Saç ektirmeyi çok düşünmüyorum. Şakakların açıklığından rahatsız değilim. Fakat alın ve tepe tamamen açılırsa düşünebilirim. O nedenle şu an var olan saçları kuvvetlendirmek ve ÖZELLİKLE YAN TARAFTAKİ İNCELME SORUNUNU GİDERMEK İSTİYORUM. Yan tarafı kabullenip orta bölgelere ektirme fikri de geliyor aklıma ama donör bölge durumu olası DUPA – RETROGRADE ALOPECIA sebebiyle ekilemeyeceğini düşünüyorum. Sizce ekime uygun mu ? Sizce Finasteride bu tarz bir soruna çözüm olur mu ? Bildiğim kadarıyla yan etki verse bile bırakınca bitiyor fakat bırakınca kullanmayı saçlar da eski haline dönüyor. En büyük sorunum yan taraftaki incelme. Daha önceden açtığım konuları da koyuyorum alta daha detaylı fotolar var. (uzun halleri)

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18688.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17190.msg346133#msg346133

Trevor

• Hero Member
Ynt: Herkesin fikrine ihtiyacım var..
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2021, 23:37:25 »
hocam sizde dupa yok rahat olun dupa ciddi bir saç sorunudur donerdeki haifi seyreklikler buna bağlı değil.
themple bölgelerini tedavi ile doldurmak bence bu saatten sonra imkansız ancak ufak bir saç ekimi operasyonu ile dolar oralar .ön bölgede etkili bir tedavi istiyorsan dudasterid bu konuda iyi fakat çizgi için değilde daha fazla gerileme olmaması amacıyla kullanılabilir.

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2021, 23:40:57 »
hocam sizde dupa yok rahat olun dupa ciddi bir saç sorunudur donerdeki haifi seyreklikler buna bağlı değil.
themple bölgelerini tedavi ile doldurmak bence bu saatten sonra imkansız ancak ufak bir saç ekimi operasyonu ile dolar oralar .ön bölgede etkili bir tedavi istiyorsan dudasterid bu konuda iyi fakat çizgi için değilde daha fazla gerileme olmaması amacıyla kullanılabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim fakat linkteki fotoğrafları da incelediğinizde kulaküstlerimdeki anormal incelmeyi görmüşsünüzdür. Finas çözer mi bu sorunu ? Retrograde alopecia gibi duruyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2021, 00:26:53 »
Dupa yok sende tabi donörü bir de uzun görsek çok kısa saçların ortalar uzayınca nasıl donör nasıl bunlar yok şu an ki fikrim ekime uygunsun ama uzun daha net yorum yapabilirim.

Finasterid kullana bilirsin kullanmayı düşünüyorsan
Global Moderator

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Ynt: Saçlarım hakkında Herkesin fikrine ihtiyacım var..
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2021, 03:19:33 »
Dupa yok klasik retrograde birde verteks baya aşşada görünüyor dezavantaj bence tedbiri elden bırakmayın. Kısa saçta gitmiş gerçi. Sizin yerinizde olsam dermaroller+finasterid yapardım.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2021, 08:30:19 »
Dupa yok sende tabi donörü bir de uzun görsek çok kısa saçların ortalar uzayınca nasıl donör nasıl bunlar yok şu an ki fikrim ekime uygunsun ama uzun daha net yorum yapabilirim.

Finasterid kullana bilirsin kullanmayı düşünüyorsan

Hintell, teşekkür ederim. Uzun saçlı halim bu. Donöre saç ekimine uygun diyeceksin büyük ihtimal fakat dediğim gibi yanlarda ciddi incelmeler var. Dupa ve retrograde alopecia farkını pek anlamadım fakat hairloss vb forumlarda yanları ben gibi olanlara asla ekim önermiyorlar. kafam karıştı.

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2021, 11:47:23 Gönderen: Hintell »

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2021, 08:41:42 »
Dupa yok klasik retrograde birde verteks baya aşşada görünüyor dezavantaj bence tedbiri elden bırakmayın. Kısa saçta gitmiş gerçi. Sizin yerinizde olsam dermaroller+finasterid yapardım.

Teşekkür ederim. Retro ve dupa farkı ne tam anlayamadım ben ? Bir de yabancı hairloss vb. forumlarda yanlar benimkiler gibi inceyse pek önermiyorlar saç ekimi o nedenle uygun değil gibi geliyor sizler onay verince şaşırdım. 1 sene kullandım düzenli olarak dermaroller prp ve mezo döneminde etki görmedim. Şimdi yine 1 senedir kullanıyorum etki yok. Yanlar düzelse yeter.. Yaz döneminde finas düşünüyorum. Hatta minox la da destekleme fikrindeyim.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2021, 11:03:06 »
ezeldeki tefo gibisin hocam son halini gördün mü tefonun , bir gün gecikme tedavi için

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2021, 11:06:57 »
Teşekkür ederim. Retro ve dupa farkı ne tam anlayamadım ben ? Bir de yabancı hairloss vb. forumlarda yanlar benimkiler gibi inceyse pek önermiyorlar saç ekimi o nedenle uygun değil gibi geliyor sizler onay verince şaşırdım. 1 sene kullandım düzenli olarak dermaroller prp ve mezo döneminde etki görmedim. Şimdi yine 1 senedir kullanıyorum etki yok. Yanlar düzelse yeter.. Yaz döneminde finas düşünüyorum. Hatta minox la da destekleme fikrindeyim.
Ensen bölgende dökülseydi dupa olurdu. Onlara ekim yapılmaz doğru verim olmayacağı için. Sende durum kulak üstüne gelmeden enseye doğru kök alınabilir. Benimde kulak üstüm öyle malesef çokta anormal bir durum değil bazı insanların kulak üstleri öyle olur.

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2021, 11:39:22 »
ezeldeki tefo gibisin hocam son halini gördün mü tefonun , bir gün gecikme tedavi için

İzlemiyorum fakat baktım şimdi evet benziyor ama o daha şanslı. en azından eşit duruyor saç her bölgede. ben kazıdıktan 1 hafta sonra yanlar geri kalan yerlere göre çok daha ince duruyor maalesef. mart - eylül arası 6 ay kerozan deneyeceğim. sonuç göremezsem finas düşünüyorum eylül itibariyle. finas ömür boyu mu olmak zorunda ? Bırakınca etkisi yitirilir mi ?

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2021, 11:41:13 »
Ensen bölgende dökülseydi dupa olurdu. Onlara ekim yapılmaz doğru verim olmayacağı için. Sende durum kulak üstüne gelmeden enseye doğru kök alınabilir. Benimde kulak üstüm öyle malesef çokta anormal bir durum değil bazı insanların kulak üstleri öyle olur.

teşekkür ederim. ensemde de aşağılara doğru hafif incelmeler var yukarıya kıyasla. bu sorun yaratır mı ? bir de senin kulak üstlerini de görebilir miyim merak ettim ? yanların açıklığı cidden çok daha büyük problem yaratıyor bana saçı 2 günde bir kesmezsem çok göze batıyor ve bu da yoruyor. en azından oralar kalınlaşsa vertex bile dökülse problem etmeyeceğim inan :)

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2021, 11:47:49 »
İzlemiyorum fakat baktım şimdi evet benziyor ama o daha şanslı. en azından eşit duruyor saç her bölgede. ben kazıdıktan 1 hafta sonra yanlar geri kalan yerlere göre çok daha ince duruyor maalesef. mart - eylül arası 6 ay kerozan deneyeceğim. sonuç göremezsem finas düşünüyorum eylül itibariyle. finas ömür boyu mu olmak zorunda ? Bırakınca etkisi yitirilir mi ?

tefo komple kel oldu hocam kerozan falan işe yaramaz zaman kaybetme, saçlarını önemsemeyene kadar finas devam

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2021, 11:51:43 »
Bazı erkeklerde kulak üstü zayıf olabilir ama donör de dupa yok

Kendi saçlarında var geriye doğru ön bölgeye ekim düşüne bilirsin.

Saçlarınıda korusan iyi edersin.
Global Moderator

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2021, 11:57:33 »
Bazı erkeklerde kulak üstü zayıf olabilir ama donör de dupa yok

Kendi saçlarında var geriye doğru ön bölgeye ekim düşüne bilirsin.

Saçlarınıda korusan iyi edersin.

teşekkür ederim. ne önerirsin ? ne ile başlamalıyım ? bugüne kadar minox ve dermaroller geçici önlemler oldu. bırakınca tekrar geriledi saçlar. finas için de mi aynısı geçerli. bu arada asmed'e fotoğraf gönderdim. analiz spnuçlarını da sizlerle paylaşacağım.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2021, 01:23:11 »
teşekkür ederim. ensemde de aşağılara doğru hafif incelmeler var yukarıya kıyasla. bu sorun yaratır mı ? bir de senin kulak üstlerini de görebilir miyim merak ettim ? yanların açıklığı cidden çok daha büyük problem yaratıyor bana saçı 2 günde bir kesmezsem çok göze batıyor ve bu da yoruyor. en azından oralar kalınlaşsa vertex bile dökülse problem etmeyeceğim inan :)
Ense köklerinden bahsediyorsan orlar bir tık daha ince olur zaten donör olarakta o aşşalar kullanılmaz merak etme. Evet biliyorum yanları çok kısa tutmak lazım yoksa tel tel çok kötü gözüküyor biraz uzayınca birşeye de benzemiyor. Anti androjende 6. ayı beklicem bakalım kulak üstlerine yarayacak mı bilmiyorum hocam. Eğer çok takıyorsan minoxil deneyebilirsin belki bir umut yardımcı olur.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2021, 03:17:07 Gönderen: Kıvanç Saçlıtuğ »

Facebook Twitter Instagram