Gönderen Konu: Yurtdışına nasıl gidilir? Çevremdeki herkesin yavaş yavaş yurtdışına çıkması  (Okunma sayısı 484 defa)

Gregor59

• Hero Member
Arkadaşlar dediğim gibi çevremde son zamanlarda bir çok kişi yurtdışına yerleşiyor Almanya Hollanda Belçika Şili Rusya Amerika İrlanda gibi ülkelere giden kişilere denk geliyorum son zamanlarda çok samimi olmadığım için nasıl gittiklerini de soramıyorum.

Birikmiş 20-25 bin liram var sadece. Yurtdışına nasıl gidebilirim? Hangi yola başvurmalıyım?

4 yıllık üniversite mezunuyum ama bölümüm iyi bir şey değil, halkla ilişkiler ve tanıtım yani. B2 B1 seviyesi arası İngilizcem var rahatlıkla iletişim kurabiliyorum ama Toefl gibi bir sınav için yeterli değil.

Bana nasıl önerileriniz olur bu konuda merak ediyorum

emekli kel

• Hero Member
 uç.aç ellerini oku ruhani boyuta gec uça uça gez ne pasaport ne şu ne bu :)hep sen bizi trolluon birazda biz seni trolleyelim.dunya bizi kıskanırken sen ne işin yurt dısında.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Armaan

• Hero Member
25 bin tl ile hiç bir yere gidemen hacı

emekli kel

• Hero Member
 paranıda alırlar gondermezler bir yere şener şenin vardı istanbula getiriyordu yurt dısı diye onun gibi olursun.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Armaan

• Hero Member
paranıda alırlar gondermezler bir yere şener şenin vardı istanbula getiriyordu yurt dısı diye onun gibi olursun.

😂

emekli kel

• Hero Member
 en güldüğüm yer ilyas salman istanbulda olduğunu anlamıyor yurt dısında sanıyor kendini adres sorcak dur diyor yere tukuruyor buda türk bizden şuna sorayım diyor tüküren birini görünce bu filmde
 59 zaman zaman takılıyorm sana kızmadığın ve tevazu gosterdiğin için .

Ali Kemal

• Sr. Member
Durumun anlattığın gibiyse en kestirme yol ordan biriyle evlenip gitmek olur ki bunuda tavsiye etmem bunun dışında malesef zor gidersin ama dersenki eğitim için gideceğim masrafını karşılayacak gücün varsa her türlü gidersin.

HEKTOR

• Hero Member
Green card miydi bişey vardı
Yorum dışında eğitim için gidip hem para kazanıyordun hemde eğitim

sonkabadayı

• Jr. Member
  • **
yurt disina rahat cikarsin suriye irak gidersin 25 bin ile :D
  • Yaşınız 22

Siddhartha

• Hero Member
Ogrenci vizesi alip dil edigitimi icin amerikaya gelebilirsin. Yada turist vizesi ile gelip burda vizeni cevirirsin ama sonrasi biraz sikintili bir surec katlanirim dersen 5 seneye duzluge cikarsin:)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Facebook Twitter Instagram