Gönderen Konu: Öneri  (Okunma sayısı 946 defa)

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
Öneri
« : 28 Şubat 2021, 17:37:15 »
Merhaba arkadaşlar
Ön ve ust kısımlarda 4 senedir olan ancak son 2 yılda artan bir dökülmem var
Saw palmetto yan etki yaptigi için kullanamiyorum
Finasyerid ve turevlerini hiç denemedim
Minoxidil konusunda fikirlerinizi duymak isterim
Saç masajına basladim 5 gündür ama sanki dökülmem artti ve lokal olarak aci oluyor sać diplarinde
Doğal olmasi için 2 ürüne başlamayi düsünüyorum
Faydasi olur mu ?
Düşünceleriniz ve önerileriniz nedir?

İnceTellii

• Sr. Member
Ynt: Öneri
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2021, 18:02:52 »
Hocam saw palmetto ne yan etki yaptı bence bu saç için bu takviyeler yeterli olmaz
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2021, 18:08:25 »
Hocam saw palmetto ne yan etki yaptı bence bu saç için bu takviyeler yeterli olmaz
1,5 ay saw palmetto içerigi olan takviye aldım ve insulin direnci ile ortaya çikan tip 2 diyabet teshisi koydular. Erken farkedince 1 aylik ilaç tedavisi ile kurtuldum
  • Yaşınız 29

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2021, 18:16:08 »
Geçmiş olsun hocam bilgim kısıtlı benım net bişey söyleyemem ama kafa derindeki kan akışını hızlandırmaya çalış saçları beslemeye çalış böylece kaçınılmaz sonu biraz erteleyebılırsın zaten hepimizin sonu ya ekimci yada havaalanı gibi bir kafa ne kadar ertelersek o kadar kaar gözüyle bakıyoruz işte amuda kalkmayı deneyebılırsın günde 5-10 dk masaj yap saç dibinde olan uyuşukluk acı gibi şeyler için omega3 önermişlerdi geçen bende onu siparış ettim deniyeceğim saç derinde kireçlenmeyi engellemek için magnezyum takviyesi alabılırsın dermastamp al bide 1.5 Mm yada 1 mm haftda bir onu uygula ben dermastampı organicumun saç serumuyla uyguluyorum 0.5mm olduğu için 2 günde bir yapıyorum bu serumla uygulamayı deneyebılırsın maalesef bilgim bu kadar bunları tavsiye edebılırım size
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2021, 18:37:32 »
Geçmiş olsun hocam bilgim kısıtlı benım net bişey söyleyemem ama kafa derindeki kan akışını hızlandırmaya çalış saçları beslemeye çalış böylece kaçınılmaz sonu biraz erteleyebılırsın zaten hepimizin sonu ya ekimci yada havaalanı gibi bir kafa ne kadar ertelersek o kadar kaar gözüyle bakıyoruz işte amuda kalkmayı deneyebılırsın günde 5-10 dk masaj yap saç dibinde olan uyuşukluk acı gibi şeyler için omega3 önermişlerdi geçen bende onu siparış ettim deniyeceğim saç derinde kireçlenmeyi engellemek için magnezyum takviyesi alabılırsın dermastamp al bide 1.5 Mm yada 1 mm haftda bir onu uygula ben dermastampı organicumun saç serumuyla uyguluyorum 0.5mm olduğu için 2 günde bir yapıyorum bu serumla uygulamayı deneyebılırsın maalesef bilgim bu kadar bunları tavsiye edebılırım size
Bilgiler için eyvallah
Forumda magnezyum yagi gormustum dün başladim
5 gundur masaj yapiyorum ama saç diplerinde aci olmaya başladi ve dokulme artti gibi geldi ama belki de psikolojik bilemiyorum
Paylaştıgım takviyeler sizdeki takviyelre benzer siz faydasini gorüyor musunuz?
  • Yaşınız 29

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2021, 18:42:54 »
Bilgiler için eyvallah
Forumda magnezyum yagi gormustum dün başladim
5 gundur masaj yapiyorum ama saç diplerinde aci olmaya başladi ve dokulme artti gibi geldi ama belki de psikolojik bilemiyorum
Paylaştıgım takviyeler sizdeki takviyelre benzer siz faydasini gorüyor musunuz?

Hocam açıkçası dth blocker olarak sadece kabak çekirdeği yağı kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz yeşil çayı fazla tüketiyorum 5 bardak flan günde ayrıca xpecia alıyorum 2 tane biliyorsunuzdur içinde saw palmetto var başlayalı 1 ay oldu ince teller çok fazla dökülüyordu onlar azaldı baya icelme tersine döndü gibi hissediyorum hala saçım güçlü değil istediğim kadar ama daha erken 1 ay için ben fayda gördüğümü düşünüyorum yani bence sizin kullandıklarınızda hiç yoktan iyidir denemekten bir zarar gelmez
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2021, 18:51:07 »
Eger dermastampt magnezyum uygularken saçlar döküldüyse normal zaten dokulcek olan saçlar gelir geri

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2021, 18:58:11 »
Eger dermastampt magnezyum uygularken saçlar döküldüyse normal zaten dokulcek olan saçlar gelir geri

Hocam o magnezyum yağı dermastampla uygulanacak şey değil ya valla dün uyguladım kafamdaki yanma yeni geçti deriyi fena yakıyo
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2021, 19:28:36 »
Hocam o magnezyum yağı dermastampla uygulanacak şey değil ya valla dün uyguladım kafamdaki yanma yeni geçti deriyi fena yakıyo

Dermastampla yapmayın hocam magnezyumun amacı kasları gevşetmek. Kulak üstlerine sürseniz yeterli
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2021, 19:58:09 »
Hocam açıkçası dth blocker olarak sadece kabak çekirdeği yağı kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz yeşil çayı fazla tüketiyorum 5 bardak flan günde ayrıca xpecia alıyorum 2 tane biliyorsunuzdur içinde saw palmetto var başlayalı 1 ay oldu ince teller çok fazla dökülüyordu onlar azaldı baya icelme tersine döndü gibi hissediyorum hala saçım güçlü değil istediğim kadar ama daha erken 1 ay için ben fayda gördüğümü düşünüyorum yani bence sizin kullandıklarınızda hiç yoktan iyidir denemekten bir zarar gelmez
Dht blocker olarak kabak çekirdeği ve yeşil cay ekstesi kullaniyorum
Yeni basladim 1 aya dokülmeyi frenler belki biraz
Sac masajiyla aci hissi basladi neden oldu bilemedim
Saçın üst kismina dün mg yagı uyguladim
Sadece ön kısmina dermaroller uyguluyorum
Hafif tuy çıkışı olmustu ama çok gelişmediler
  • Yaşınız 29

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2021, 20:03:52 »
Yeşil çayi aktardan mi aliyorsunuz yoksa marketten mi

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2021, 20:20:44 »
Yeşil çayi aktardan mi aliyorsunuz yoksa marketten mi

Aktardan alıyorum french presste demliyorum 5 dakika flan sonra içiyorum pratik oluyo
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2021, 20:39:07 »
Arkadaşlar bu yanma hissi önceden hatırlarım yürüyüş yapınca koşunca vs hareket halinde yok oluyor sizde de böyle mi acaba

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 01 Mart 2021, 07:11:13 »
Arkadaşlar bu yanma hissi önceden hatırlarım yürüyüş yapınca koşunca vs hareket halinde yok oluyor sizde de böyle mi acaba
Bende uzun zamandır yoktu masajla ve magnezyum yagiyla başladı
Tam yanma degil de iğneleme gibi oluyor dökülmem de artti galiba
Omega 3 e de başladim bakalim degişecek mi
  • Yaşınız 29

Facebook Twitter Instagram