Gönderen Konu: Her tedavi gereksiz  (Okunma sayısı 4406 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Her tedavi gereksiz
« : 03 Mart 2021, 20:35:00 »
Şimdi bunu dedim diye linçlencem ama öyle.Hepsi geçici çözümler.Saçlarınız dökülmeye kodlanmış.Sadece durumu yavaşlatırsınız.Fakat er yada geç tedaviye ara verdiğinizde dökülür.Kısaca sizler sadece saçı kafada olabildiğince tutmaya çalışıyorsunuz.İyide yine dökülüyor? Demekki tutulmuyorda.Ha 25te kelsiniz ha 35de.Milletin tepkisinden ve ilgisinden çekinerek birşeyler deniyorsunuz.Buda kendinizi bilhassa karşıdakini kandırmadan ibaret.Kabullenmekle probleminiz varsa önce bunu aşın.Tabiki kimse karşıdakine ben aslında genetik dökülme yaşıyorum kel kalıcam demez.Kast ettiğim bu değil.Mesele başkaları için var gücünüzle çabalamanız.Ne için? İltifat alabilmek ve insanlardan laf gelmesin diye.Boşverin dünyanın sonu değil.Saç ektirecekler önceden kuvvetlendirebilirde yok ben illa gidenleri geri getircem demek boşa uğraş.

Farques

• Ziyaretçi
Ynt: Her tedavi gereksiz
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2021, 20:38:08 »
Öğrenilmiş çaresizlik. :(

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2021, 20:40:44 »
Yo benim saçlar 2 yıl öncesinden daha iyi durumda. Saçları dökülmeye kodlandığınada inanmıyorum. Fin dut minoxta kullanmıyorum. Gidenlerde geri geliyo yavşta olsa. Gelmesede kaybedeceğim bişey yok

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2021, 20:47:00 »
İşte böyle yorumlar boş konuşmaktan başka bişey değil ha 25 ha 35 diyorsun 25 yaşında nw2.5 olan adam tedaviyle kendını 35 e kadar nw 3 olacak şekilde korusa 35 de ekim yaptırsa 50 55 e kadar rahat götürür onu ama böyle boş yorumlara dayanamıyorum 25 yaşında saçsız kalacağına emek göster 55-60 yaşında saçsız kal bu senin elinde bence kimse tedaviyi saçım dökülmesin diye yapmıyordur benım amacım 30-35 yaşına en az saç kaybıyla ulaşmak sonra ekim yaptırırım en azından günde 10 dakika masaj yapmanın duştan sonra 5 dk dermaroller geçmenın hayatından aman aman bi zaman çalacağı yok.
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2021, 20:47:45 »
 linç yok.vatandas inandığını solucek yazıcak.drlarda diyor mevcut sistem kelliği 10 15 sene erteliyor diye.bu ertelemede kardır.kar kardır.ekim mekim derken arada gittiği yere kadar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2021, 20:49:32 »
Yo benim saçlar 2 yıl öncesinden daha iyi durumda. Saçları dökülmeye kodlandığınada inanmıyorum. Fin dut minoxta kullanmıyorum. Gidenlerde geri geliyo yavşta olsa. Gelmesede kaybedeceğim bişey yok

Senin ki genetik değil.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2021, 20:55:38 »
Hocam ha 25 ha 35 diyorsun da
20 yaşındayken biri sana 20 yaşında mı kel olmak isterdin 30 mu dese cevabın ne olurdu?
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2021, 20:57:37 »
İşte böyle yorumlar boş konuşmaktan başka bişey değil ha 25 ha 35 diyorsun 25 yaşında nw2.5 olan adam tedaviyle kendını 35 e kadar nw 3 olacak şekilde korusa 35 de ekim yaptırsa 50 55 e kadar rahat götürür onu ama böyle boş yorumlara dayanamıyorum 25 yaşında saçsız kalacağına emek göster 55-60 yaşında saçsız kal bu senin elinde bence kimse tedaviyi saçım dökülmesin diye yapmıyordur benım amacım 30-35 yaşına en az saç kaybıyla ulaşmak sonra ekim yaptırırım en azından günde 10 dakika masaj yapmanın duştan sonra 5 dk dermaroller geçmenın hayatından aman aman bi zaman çalacağı yok.

Boş diyeceğinize saygı duyun önce.Sizin bahsettiğiniz şekilde ilerlemiyor mevzu.Bugün 25 yaşındaki bir genç tedaviye başlasa sen sanıyormusun 35e kadar nw3 korıycak? Onuda geçtim çoğu tedaviyi daha başlarında bırakıyor yan etkiden dolayı.İradesi sağlam olan 10 sene devam ediyor.Bu bahsettiklerim dut-fin için.Gerisi zaten koruyamaz 35e kadar.Minoxil zaten tamamen boşa emek.Zaman zaman döngüleride eski halini görüp stres oluşturmaktan öteye gitmiyor.Mantık olarak yorum yapıyorsunuz fakat bunlar gerçeği yansıtmıyor.Nw2 birisi minoxil hariç tedavi uygulasada  nw3ü bırak 35e kadar nw4 bile olur.Öyle 35e kadar koruyim ekim yapim 50de kel kaliyim diye birşey yok.Saçının genetiği buna izin vermez.O bahsettiğiniz durum saçı yoğun olup dökülmeye başlamış ama çizgisi vertexi hala süper olan kişiler içindir.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2021, 21:01:18 »
 şunu demek istio bende aynısını gencken dusunmuştum dokulme yavaslıyor ama gunden gune acı ceke ceke dokulduğunu goruon demek istiyor bu surede artmıyor zaten sorun var oda acı cektire cektire fena koya koya dokuluyor demek istiyor.arada ekim yapılır yeni kazanımda genelde ilaçtan tepede olur.hani demek istiyorki bıcak birden gircek ama onu yavaslatıon acı ceke ceke girio bırak birden girsin ne olcaksa olsun diyor.ilaçlardan beklentimiz dokulmeyi yavaslatmak yeni kazanım tepede dokulme erkense öndede olur ama önler dhtye dayanıksız o saçlara gene saldıran dht olucak  kalanınıda ektircez.neyden ne kadar fayda alırsak kardır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2021, 21:03:03 »
Hocam ha 25 ha 35 diyorsun da
20 yaşındayken biri sana 20 yaşında mı kel olmak isterdin 30 mu dese cevabın ne olurdu?

Eninde sonunda durum değişmiyecek.30a kadar kendimizi ve milleti tatmin etmek için uğraşıyoruz.Hiç birşey yapılmasada süreç hemen hemen aynı ilerliyor.Bu kadar strese ve çözüm için kafayı yemeye değermi? Belli ki kel kalıcaksın.20de  ne yapıcan ki 30a kadar götürsün istiyorsun? 30da yine millette göre saçın kötü görüncek.Şimdide aynı durum.Zaten 20 yaşında başlasa bile hep diğer kişilerden durumu kötü oluyor.Sen hiç tedaviyle nw0 geçen gördünmü?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2021, 21:03:44 »
şunu demek istio bende aynısını gencken dusunmuştum dokulme yavaslıyor ama gunden gune acı ceke ceke dokulduğunu goruon demek istiyor bu surede artmıyor zaten sorun var oda acı cektire cektire fena koya koya dokuluyor demek istiyor.arada ekim yapılır yeni kazanımda genelde ilaçtan tepede olur.hani demek istiyorki bıcak birden gircek ama onu yavaslatıon acı ceke ceke girio bırak birden girsin ne olcaksa olsun diyor.ilaçlardan beklentimiz dokulmeyi yavaslatmak yeni kazanım tepede dokulme erkense öndede olur ama önler dhtye dayanıksız o saçlara gene saldıran dht olucak  kalanınıda ektircez.neyden ne kadar fayda alırsak kardır

Evet bunu diyorum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2021, 21:04:50 »
 noward 0 ı yakalamaya gerek yok.dokulme yavaslasın biraz kazanım olsun yeter gerisini ektiririz.virtüoz umutsuz mantıkla bakıon kardeşim olaya.ilaçla genetiğimiz agresif değilse bayağı bayağı işe yarar ilaçlar genetiğimiz agresifse o zamanda dediğim gibi ilaç az işe yarıcak kalanı ektiricez

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2021, 21:08:17 »
noward 0 ı yakalamaya gerek yok.dokulme yavaslasın biraz kazanım olsun yeter gerisini ektiririz.

Dediğim ektirme dışı yalnız.Bazısı tedaviyle devam edip ektirmek istemiyor.Sonunda ekim yapıcaksan evet mantıklı.Bunun içinde 6 ay veya 1 sene yeterli.Fakat şöylede birşey var seninki ekilmeye kodluysa ekim olanlarda gidicek yine boşa tedavi.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 03 Mart 2021, 21:09:15 »
saçlarını agresif bir şekilde düzeltip sonra avodartla korumanın yolları var senin saç dökülmeni biliyorum sen de sırma saçlı olabilirsin. önemli olan deriyi düzeltmek bu şekilde sıfırdan kellik süreci başlayacak ve sen dut ile koruyabileceksin. ama sen sürekli şampuan incrleyen birisin. 20 yıllık kellerin saçlı olduğunu gördüm ben dişileşme olmadan. bekle bir kaç yıl daha güzel ilaçlar çıkacak

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2021, 21:12:07 »
Boş diyeceğinize saygı duyun önce.Sizin bahsettiğiniz şekilde ilerlemiyor mevzu.Bugün 25 yaşındaki bir genç tedaviye başlasa sen sanıyormusun 35e kadar nw3 korıycak? Onuda geçtim çoğu tedaviyi daha başlarında bırakıyor yan etkiden dolayı.İradesi sağlam olan 10 sene devam ediyor.Bu bahsettiklerim dut-fin için.Gerisi zaten koruyamaz 35e kadar.Minoxil zaten tamamen boşa emek.Zaman zaman döngüleride eski halini görüp stres oluşturmaktan öteye gitmiyor.Mantık olarak yorum yapıyorsunuz fakat bunlar gerçeği yansıtmıyor.Nw2 birisi minoxil hariç tedavi uygulasada  nw3ü bırak 35e kadar nw4 bile olur.Öyle 35e kadar koruyim ekim yapim 50de kel kaliyim diye birşey yok.Saçının genetiği buna izin vermez.O bahsettiğiniz durum saçı yoğun olup dökülmeye başlamış ama çizgisi vertexi hala süper olan kişiler içindir.

Hocam öncelikle dedıklerinie sonuna kadar saygı duyuyorum dökülmenin sebebi saç kökünde dthın ve kireçlenmenın olması değilmi bunun önüne geçmek elimizdeyken neden pes edelım bide şu konuda size katılmıyorum saçları biri beni beğensın diye kafamda tutmaya çalışmıyorum ben kendimi beğeneyim diye kafamda kalsın istiyorum bazı insanlar var harika kafa yapısına sahip ve saçsızlık gerçekten çok yakışıyor ama bana yakışmaz ben kendımı beğenmem onun için mücadele etmeyi çok görmüyorum ben şahsen
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Facebook Twitter Instagram