Gönderen Konu: TRAFİK KAZASI SONRASI SAÇ SEYREKLİĞİ  (Okunma sayısı 1152 defa)

Icardo18

• Yeni üye
  • *
TRAFİK KAZASI SONRASI SAÇ SEYREKLİĞİ
« : 06 Mart 2021, 06:47:01 »
Herkese merhaba yaşım 23 yaklaşık 3 senedir aralıklarla  saç dökülme problemi yaşıyorum 2020 yazında trafik kazasından dolayı ağır bi ameliyat geçirdim kazadan önce saçlarım gürleşsin die jiletlemiştim 3 kere fakat ameliyatımdan sonra saçlarım dökülmeye başladı ve ışık altında diplerinin gözüktüğünü farkettım geçirdiğim ameliyat bacağımla alakalıydı kafamla saçımla bi ilgisi yoktu ama stresten dolayımı yasadıklarımdan dolayımı anlıyamadım benı her gün saçlarımı düşünücek kadar etkıledı saç ekım merkezlerıyle konusmaya görüşmeye başladım çevremdekılere bahsettım fakat kımse saç ektırmeyi gerektiricek dökülmen  var demıyo aksıne herkes ıhtıyacın yok dio ama aklıma girdi bi kere ne zaman aynaya baksam kaybetıgım saçlarım gelıyo aklıma saçlarımı nasıl güçlendirebilirim yada ne biliyim şu görüntüden nasıl kurtulabılırım düşünceleriniz kıymetli benim için herkese iyi forumlar yorum yaparsanız çok mutlu olurum.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: TRAFİK KAZASI SONRASI SAÇ SEYREKLİĞİ
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2021, 09:03:18 »
 geçmiş olsun.genetik dokulmen o zamana denk gelmiş olabilir streste genetik dokulmeyi hızlandırır sadece stresten dokulsuyse stresin dokulmesi stres gecince geri gelir saçlar.dra git tahlil yapsın vitamin eksikliği falanmı ortaya çıkar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Icardo18

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2021, 16:36:21 »
geçmiş olsun.genetik dokulmen o zamana denk gelmiş olabilir streste genetik dokulmeyi hızlandırır sadece stresten dokulsuyse stresin dokulmesi stres gecince geri gelir saçlar.dra git tahlil yapsın vitamin eksikliği falanmı ortaya çıkar

Hocam peki dielimki vitamin eksikliği çıktı vitamin vs benzeri ilaçlarla bu dökülenler geri çıkmaz heralde forumda bakıyorum bazı kişilerin kullandığı ilaçlarla saçları hacimlenmiş gürleşmiş geri çıkmış sanki hani söyledikleri ilaçları kullanayım mı kullanmayım mı finasterid denen ilaç mesela yaşıma saçıma uygun olur mu  bide stresten dökülenler ne zamana kadar geri çıkar  çünkü azcık hacimlendi gibi saçlarım dökülmenın durmasının üstünden 4 ay gibi bi zaman geçti

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2021, 17:10:44 »

Hocam peki dielimki vitamin eksikliği çıktı vitamin vs benzeri ilaçlarla bu dökülenler geri çıkmaz heralde forumda bakıyorum bazı kişilerin kullandığı ilaçlarla saçları hacimlenmiş gürleşmiş geri çıkmış sanki hani söyledikleri ilaçları kullanayım mı kullanmayım mı finasterid denen ilaç mesela yaşıma saçıma uygun olur mu  bide stresten dökülenler ne zamana kadar geri çıkar  çünkü azcık hacimlendi gibi saçlarım dökülmenın durmasının üstünden 4 ay gibi bi zaman geçti

Önce bence bir doktora danış gerekli testlerini yaptır fin kullanıcaksanda yaptırman bence önemli öncesi sonrası değerlerinin verileri bi elinde olsun daha sonra kendine bir tedavi yolu seçersin
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Icardo18

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2021, 21:58:03 »
Önce bence bir doktora danış gerekli testlerini yaptır fin kullanıcaksanda yaptırman bence önemli öncesi sonrası değerlerinin verileri bi elinde olsun daha sonra kendine bir tedavi yolu seçersin

Aynen doğru diosun gidicem zaten doktora tecrübeli olmayınca bu konuda merak edıyosun acaba kullanayayımmı edeyımmı vitaminle tekrar çıkarmı edermi benim derdim şu saçma görüntüden kurtulamassam bile en azından gözüme batmıcak duruma getireyim ama ginede halimize şükretmek lazım 

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2021, 02:43:02 »
Aga gibi duruyor emeklinin dediği gibi dökülme başlangıcı denk gelmiştir büyük ihtimalle. Önlem alınabilecek seviyedesiniz kan değerlerine baktırın finasterid vs. araştırın daha başlangıçta.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2021, 09:32:07 »

genetik harici dokulmelerde geri gelir.strestense stres gecince geri gelir vitamindense eksiklik tamamlanınca geri gelir .genetikse yani aga ise genede tahliller sart .genetikte kullanılan ilaçların işe yaraması için vitamin değerler şu bu eksik varsa tamamlanması gerek.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram