Gönderen Konu: Günlük 1mg finasterid ve uyku sarhoşluğu  (Okunma sayısı 2422 defa)

Thescript

• Hero Member
Günlük 1mg finasterid ve uyku sarhoşluğu
« : 06 Mart 2021, 13:50:48 »
5 gün önce proscar alip 5 parcaya esit şekilde böldum her gun belli saate 1mglik yutuyorum ilk günden bugüne kadar gece uyuduktan sonra sabah uyandığımda yatağa baglamislar gibi çok ağır çok hantal ve sarhoş hissediyorum bu ilacın yan etkisimi birakmalimiyim ?

beaocoup

• Jr. Member
  • **
Ynt: Günlük 1mg finasterid ve uyku sarhoşluğu
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2021, 14:27:22 »
Bırakma ilk başlarda olur bu tarz yan etkiler ama zamanla geçiyor.İçini rahat tut yan etkileri düşünme

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2021, 14:37:48 »
Bırakma ilk başlarda olur bu tarz yan etkiler ama zamanla geçiyor.İçini rahat tut yan etkileri düşünme
suan sıkıntı yok ama ileriyi düşünün ce evlendikten sonra çocuk ister her birey, bu finasterid yan etkileri beni korkutuyor ilerde bıraktığım da kalıcı yan etki yaparmi gerçekten soruyorum yaparmi bazı yerlerde duydum ?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2021, 15:09:25 »
suan sıkıntı yok ama ileriyi düşünün ce evlendikten sonra çocuk ister her birey, bu finasterid yan etkileri beni korkutuyor ilerde bıraktığım da kalıcı yan etki yaparmi gerçekten soruyorum yaparmi bazı yerlerde duydum ?

kalıcı yanetki yaptığına dair bilimsel bir kanıt yok

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

beaocoup

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2021, 15:18:11 »

Yapmaz merak etme çocuk içinde üroloğa görüşürsün zaten çocuk yapmadan önce  6 ay süre içinde bırakman gerkiyor diye biliyorum.Ömrün boyunca kullan derim.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2021, 17:56:55 »
Bu foruma göre finasteride yan etki yapmaz , bu foruma göre konazol şampuan her derde deva. Adam bilimsel kalıcı yan etki yok diyor amınakoyim gittiğim üroloji doktoru bu ilacı kullanıp kalıcı ereksiyon sorunu yaşayan bir çok hastam var diyor ben anlamadım bu işten bir sikim

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2021, 18:01:56 »
ömrünün sonuna kadar bu ilacı mı kullanacaksın? Yan etki görmüşsün bırakmalısın  bence yoksa ilerde daha kötü ve kalıcı sonuçları olabilir

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2021, 18:11:26 »
dünyanın en zeki ikinci adamı günde 50 tane besin takviyesi kullandığını söylemiş 12 yıldır da avodart içiyor
https://www.google.com/amp/s/www.businessinsider.com/rick-rosner-iq-and-health-2014-12%3famp

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2021, 18:36:22 »
5 gün önce proscar alip 5 parcaya esit şekilde böldum her gun belli saate 1mglik yutuyorum ilk günden bugüne kadar gece uyuduktan sonra sabah uyandığımda yatağa baglamislar gibi çok ağır çok hantal ve sarhoş hissediyorum bu ilacın yan etkisimi birakmalimiyim ?
Vala hacı moralini bozmak gibi olmasında bende aynı şekilde sabah yataktan kalkamıyodum öyle bi miskinlik yapıyodu bende de bu lanet finas. İleride daha da b*ka sardı yan etkileri.. Sen bilirsin 1 kaç ay kullan istersen duruma göre bakarsın

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2021, 22:25:50 »
Valla korkutuyor kafamda deli sorular var 1 hafta sonra hastaneye gidicem test yaptircam

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2021, 13:12:14 »
kalıcı yanetki yaptığına dair bilimsel bir kanıt yok

yok artık nasıl yok abi? ilacın prospektüsünde bile "yan etkiler kalıcı olabilir" diye yazmıyor mu?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2021, 14:14:01 »
yok artık nasıl yok abi? ilacın prospektüsünde bile "yan etkiler kalıcı olabilir" diye yazmıyor mu?

prospektüste ilaç bırakıldığında yanetkiler son bulmuştur yazıyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 13 Mart 2021, 18:49:53 »
Prospektüste genellikle yan etkiler son bulur yazıyor son bulmayan vakalar da var demek ki..

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Mart 2021, 19:00:23 »
Prospektüste genellikle yan etkiler son bulur yazıyor son bulmayan vakalar da var demek ki..

propeciaya bakmıştım ben onda da mı öyle yazıyor ki

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Mart 2021, 19:08:55 »
propeciaya bakmıştım ben onda da mı öyle yazıyor ki
Propecia nın prospektüsü bayağı iyimser etken madde aynı 1 ile 5 mg arasında da fark yok nerdeyse ama nasıl oluyorsa yan etkiler değişiyo ilginç.
İlaç rehberinden ss aldım güncel prospektüs mü acaba bu
Sanki proscarında prospektüsü değişti diye hatırlıyorum ilk kullandığımda yan etkileri devam edebilir yazmıyodu sanki ama emin değilim.
Proscar da memede ağrı akıntı varsa meme kanseri olabilir diyo propecia da memede ağrı akıntı hafif yan etkiler dir diyo 😅

Facebook Twitter Instagram