Gönderen Konu: Haftada 1 Avodart (Dutasterid) 4 Proscar (1mg finasterid)  (Okunma sayısı 1623 defa)

LOESS

• Hero Member
Ynt: Haftada 1 Avodart (Dutasterid) 4 Proscar (1mg finasterid)
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2021, 16:25:30 »
Ya dutasterid kullan ya da proscar ikisini farklı zamanlarda, farklı günlerde almadan hormon dalgalanmasına yol açar.

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2021, 17:25:20 »
Ya dutasterid kullan ya da proscar ikisini farklı zamanlarda, farklı günlerde almadan hormon dalgalanmasına yol açar.
Haklısın dostum fakat proscar’ı eşit bir şekilde bölmek imkansız. Zaten eşit bölemediğimizden yine bi hormon dalgalanması söz konusu.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2021, 22:46:21 »
Haklısın dostum fakat proscar’ı eşit bir şekilde bölmek imkansız. Zaten eşit bölemediğimizden yine bi hormon dalgalanması söz konusu.

Proscar ı eşit bölmeyle yaşayabileceğin hormon dalgalanmasını hissedebileceğini sanmıyorum. Lütfen geçin şu geyiği artık.  Ortalama 4 e böl geç. Ya da uğraşabiliyorsan 5e böl. Birsinin 0,9 olmasıyla 1,1 olması arasında yüzde1 belki farkeder belki etmez. O hapın tamamı 5mg komple alsan bile avodartın 2/3 ünü anca bloklar.

Dozaj daha çok vücutta birikme, yarılanma süresiyle alakalı oluyor. Arada eşitleyemediğin miktar da dediğim gibi ekstra bi durum oluşturmaz.

Hele ki avodartı programa alıyorsan vücutta bir süre biriktikten sonra zaten kolay kolay dalgalanmaya izin vermez. Yarılanma süresi 5 hafta. Vücuttan da dokulardan da öyle çabuk atılmaz, aylarca belki sene sürer

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2021, 22:46:58 »
Eğer avodarta kararttıysan gözünü haftada iki al proscar fln karıştırmana gerek kalmaz bile. Bence.

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2021, 00:02:52 »
Eğer avodarta kararttıysan gözünü haftada iki al proscar fln karıştırmana gerek kalmaz bile. Bence.
Dolar çok hızlı yükseliyor ve ilaç stokları tükeniyor diye korktum ve gidip 3 kutu proscar aldım. Çöpe gitsin istemiyorum o yüzden dutasteride ile kombine etmek istiyorum sence bahsettiğim şekilde kullanmam mantıklı olur mu?

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2021, 22:50:54 »
Dolar çok hızlı yükseliyor ve ilaç stokları tükeniyor diye korktum ve gidip 3 kutu proscar aldım. Çöpe gitsin istemiyorum o yüzden dutasteride ile kombine etmek istiyorum sence bahsettiğim şekilde kullanmam mantıklı olur mu?

bence mantıklı olmaz sonuçta pek denenmemiş bir şey ,iki ayrı antianrojeni bereber kullanmanın nasıl yan etkileri olur bilinmezi fazla.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2021, 23:10:22 »
bu şekilde yapanlar oluyordu ama bana kalırsa gerek yok
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2021, 11:35:30 »
bence mantıklı olmaz sonuçta pek denenmemiş bir şey ,iki ayrı antianrojeni bereber kullanmanın nasıl yan etkileri olur bilinmezi fazla.
Forumda bir kaç kişi bahsettiğim şekilde kullanıyormuş ben de bi denicem

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2021, 20:13:50 »
Böyle bir çalışma vardı ingilizce Finasteridden sonuç alamayan bir hastaya haftada 1 dutas ekletiyorlar ve sonuç alıyordu dökülen bölgede.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2021, 10:02:04 »
Böyle bir çalışma vardı ingilizce Finasteridden sonuç alamayan bir hastaya haftada 1 dutas ekletiyorlar ve sonuç alıyordu dökülen bölgede.
4 gündür dutasterid kullanıyorum saçlarımın dökülmesi durdu, ayrıca herhangi bir yan etki de söz konusu değil şimdilik.

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2021, 00:57:20 »
4 gündür dutasterid kullanıyorum saçlarımın dökülmesi durdu, ayrıca herhangi bir yan etki de söz konusu değil şimdilik.
Günlük mü yoksa hafta da bir seklinde mi?
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2021, 01:21:47 »
Günlük mü yoksa hafta da bir seklinde mi?
Şimdilik günlük alıyorum. İlk 2 hafta günlük alıcam, daha sonra 3 günde 1 şeklinde almayı planlıyorum

Facebook Twitter Instagram