Gönderen Konu: Saçlar dökülmeye devam ederken ekim yaptırmayın GENÇLER!  (Okunma sayısı 3129 defa)

Mct

• Full Member
Daha 20'li yaşların başındayken saçlarınızı seyrelirken koruma yoluna gitmeyip "Amaann dökülsün de ekim yaptırayım" diye düşünüp erken yaşta ekim yapmaya hazırlanıyorsanız DİKKAT!

Çünkü hayatınızın hatasını yapmak üzeresiniz. Saçlar biraz seyreldi diye kendi haline bırakıp "ekim yaptırır kurtulurum" diye düşünüyorsanız; ekilen saçların daha yılı dolmadan dahi tekrar dökülebileceğini belirtmek isterim. Hele ki dökülen seyrek saçların arasına ekim yaptırdıysanız hiç kaçışı yok.

Nerden mi biliyorum? Çünkü aynı hatayı bende yaptım. 16-17 yaşında avuç avuç yastıktan topladığım ince telli saçları ciddiye almadım. Genetik dökülme nedir bilmezdim. Yıllar geçtikçe saçların hacminde azalma olduğunu farkettim ama bunun incelme olduğunun farkında değildim dökülmüş ondan seyreldi zannediyordm. O nedenle sözde saç çıkartan ne kadar saçma yağ falan varsa saçıma sürdüm. Sarımsaklar, arganlar sürdüm. Ama her biri saçları daha da geriye götürdü. Sonra cildiyeye gittim, doktor "Genetik dökülmen var al bu minoxidil'i kullan ilerde ekim yaparsın" dedi. Evet sadece bunu dedi. Kaç ay kullanmam lazım, bırakırsam neler olur, başka hangi tedaviler uygulanabilir vs hiçbirsey demedi. Aldım minoxidil'i birkaç ay kullandım net etki görmeyince 3-4 ayda bıraktım sonra Hair forte kullandım. Onu da 2-3 ay içerisinde bıraktım. Döngüsü iolan ne varsa saçlara yıkım yaşatacak şekilde kullanıp bırakmışım. E bu nedenle saçlar daha da seyreldi. Askere giderken "gidip döneyim ekim yaparım kurtulurum" diyordum. Halbuki yok öyle bişey. Zaten ben 7-8 yılda dökülecek saçları yanlış tedaviyle 3-4 yılda kaybetmişim. Dökülmeler halen devam ediyor, ekim de net çare değil. Ama bunu o zaman da bilmiyordm. Döndüğümde bi ekim merkezine gittim "4200 greft ekim yaparız, 30 yaşına kadar saçları düşünmezsin" dediler. Ben "30 yaşından sonra verteks seyrelir o bölgeye de o yaşlarda ekim yapılır" diye zannettim tabi. Çünkü ekilen saç dökülür denmedi. Ve seyrek saçların arasına girilirse kısa bi sürede ekilen saçların da incelebilecegi falan hiç söylenmedi, buna dikkat edilmedi. Neyse; güzel bi operasyon geçirdim. Ekim yapılan bölge kabuk dökümü sonrası muhteşemdi. 5. Aylarda falan saçlar çok iyi oldu. Ama yalnızca 3 ay sonra 8. Aylara doğru ekilen saçlar incelmeye başladı. Şimdi "finasterid, dutastetid, d vitamini, magnezyum, yeşilçay, keçiboynuzu özü ve masaj" tedavisiyle 4200 kök olan ekim saçlarını korumaya çalışıyorum. Eğer bu forum ile 5 yıl önce falan tanışsaydm bu kadar tedaviyle bugünkü 4200 kök saçı değil de o zamanki 20.000 kök saçı korumaya çalışırdm belkide saçların 4/3'ünü halen korumaktaydm. Ve bugün donör bölgedeki kapasiteyi de ziyan etmemiş olurdum.

Eğer yaşınız genç ise saçlarınız yeni dökülmeye başladıysa, seyreldiyse öyle "Yok ben bu ilaçları kullanmam. Tedaviyle uğraşamam. Dökülsün ekim yaptırırım" diye çıkışmayin. Çünkü dökülmeye yeni başlayan saçınızı korumak için kullanmadığınız ilaçların misliyle fazlasını 5/1'i kadarki ekim saçlarını korumaya çalışmak için kullanmak zorunda kalacaksınız ekimin üzerinden daha 1-2 yıl geçmeden hemde. Forumun tercübeli üyelerine sorassınız onlar tedavi önerirlerse tedavi, ekim önerirlerse ekim yaptırırsınız. Ama kafanızın dikine gitmeyin değerli dostlarım.

Herkese iyi günler
« Son Düzenleme: 08 Mart 2021, 17:51:52 Gönderen: Mct »
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçlar dökülmeye devam ederken ekim yaptırmayın GENÇLER!
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2021, 21:07:40 »
Hocam kendimden örnek vereyim 26 yaşında falan İlhan Serdaroğlu hocaya görüşmeye gittim donorun çok iyi 2 Ekim çok rahat olur dedi.  Ki o dönemde gerçekten iyiydi . O dönemde saclar seyrekti ve net bir dökülme olmadığı için ( o dönem Zekeriya Kul ekime şuan uygun değilsin dedi ) vazgeçtim.  Sonra 35 yaşında İlhan Serdaroğlu ile görüştüm donorden Max 3000 alabilirim dedi . Kendisinin notu vardı eski görüşmeden kendisi de onayladi donorun seyreldigini . ( Dupa vs değil )

Yani demem o ki 21 yaşında Ekim yaptıran arkadaşların donorlerinden alınan saçların bir kısmı zamanla dökülecek . Kayıp sadece üstte değil donorde de azda olsa bir seviyede kayıp oluyor .

Araya girme konusuna gelince evet haklısın incelmiş saçların arasiina Ekim o saçları kaybetmek demek . O sebeple herkes ekimden önce saçları güçlendir diye tavsiye veriyor . Bana sorarsanız saç ekiminde sıkılaştırmak kumar oynamak uzak durmak lazım .

Genc arkadaşlara tavsiyem doktor tavsiyesi ile saçları korumaya çalışıp belli yaştan sonra Ekim .

Piyasada tuccar dolu 18 yasiinda çocuğa para için 5000 greft ekmeye hazır adamlar var .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2021, 22:01:18 »
Foto paylaşır mısınız

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2021, 22:47:50 »
Keşke tavsiyelerini öncesi sonrası fotoğraflarını koyarak yapsaydın neymiş ne olmuş görürdük.
Ekilen saçlar inceldi demişsin ama kusura bakma ama ben müneccim gibi adamım  :) bahse girerim ekilen saçların çıkmamıştır senin .
Kim ekmişte çıkmış genç yaşta senin çıksın ,sıklaştırma diye bir şey yok hepsi faso fiso .
Kendi saçın dökülünce onları ekilen saç inceldi zannetmek kolay iş
Zaten ekimden sonra genç yaşta saç ektirenlerin önce saçları güçleniyor sonra tam tersi dökülme hızlanıyor sen onları ekilen saç sandın galiba.

Mct

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2021, 01:25:47 »
Keşke tavsiyelerini öncesi sonrası fotoğraflarını koyarak yapsaydın neymiş ne olmuş görürdük.
Ekilen saçlar inceldi demişsin ama kusura bakma ama ben müneccim gibi adamım  :) bahse girerim ekilen saçların çıkmamıştır senin .
Kim ekmişte çıkmış genç yaşta senin çıksın ,sıklaştırma diye bir şey yok hepsi faso fiso .
Kendi saçın dökülünce onları ekilen saç inceldi zannetmek kolay iş
Zaten ekimden sonra genç yaşta saç ektirenlerin önce saçları güçleniyor sonra tam tersi dökülme hızlanıyor sen onları ekilen saç sandın galiba.

Saç ekim sürecim var girip bakabilirsiniz. Ekilen tüm saçlar çıktı ama önceki zayıf saçlar döküldü. Ama şuan ise ekim saçları incelmiş durumda ama seyrelme değil yani inceldi. O da seyrelmiş gibi gösteriyor tabi. Sen bugüne kadar genç yaşta ekim yaptırıp da ekilen greftlerin çıkmadığı kaç tane genç gördün. Bence forumda bayağı tercübesiz kalmışsn bu konuda
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 09:32:36 Gönderen: Mct »

Mct

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2021, 01:28:39 »
Hocam kendimden örnek vereyim 26 yaşında falan İlhan Serdaroğlu hocaya görüşmeye gittim donorun çok iyi 2 Ekim çok rahat olur dedi.  Ki o dönemde gerçekten iyiydi . O dönemde saclar seyrekti ve net bir dökülme olmadığı için ( o dönem Zekeriya Kul ekime şuan uygun değilsin dedi ) vazgeçtim.  Sonra 35 yaşında İlhan Serdaroğlu ile görüştüm donorden Max 3000 alabilirim dedi . Kendisinin notu vardı eski görüşmeden kendisi de onayladi donorun seyreldigini . ( Dupa vs değil )

Yani demem o ki 21 yaşında Ekim yaptıran arkadaşların donorlerinden alınan saçların bir kısmı zamanla dökülecek . Kayıp sadece üstte değil donorde de azda olsa bir seviyede kayıp oluyor .

Araya girme konusuna gelince evet haklısın incelmiş saçların arasiina Ekim o saçları kaybetmek demek . O sebeple herkes ekimden önce saçları güçlendir diye tavsiye veriyor . Bana sorarsanız saç ekiminde sıkılaştırmak kumar oynamak uzak durmak lazım .

Genc arkadaşlara tavsiyem doktor tavsiyesi ile saçları korumaya çalışıp belli yaştan sonra Ekim .

Piyasada tuccar dolu 18 yasiinda çocuğa para için 5000 greft ekmeye hazır adamlar var .

Maalesef çoğu düşünmezler  "bu yaşta ekim yaparsak bu çocuk iki yıl sonra yine bu duruma gelecrk" diye

akaki akayiyevic

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2021, 12:55:32 »
hocam 22 yaşındayım, fakat bu finasteridr ile saç koruma konusunda çekincelerim var. başlamaya da cesaret edemiyorum.

SAÇSIZVB

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2021, 19:06:11 »
.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 19:12:13 Gönderen: SAÇSIZVB »

SAÇSIZVB

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2021, 19:10:42 »
Bende Saçlarımı ektirmeyi düşünüyorum(24 yaşımdyım) ASMED'E  3200greft Olarak Düşünüyorlar Ön tarafa  ama senin dediğin biraz saçma geldi Evet erken yaşta saç ektirmek sakıncalı ama  ekilen saçlar hemen  dökülecek diye bir şey yok.Bana söylenen ekilen saçlar  yıllar içinde etkisini kaybeder diyorlar ama birde saçın stabilazyonu  önemli dedi yani saçın DHT DUYARSIZ SAÇLAR VARDI BUNLAR KİM BİLİR NE ZAMAN DÖKÜLÜR ONU KİMSE BİLMİYOR . .Koray hocada  videosunda açıklıyor zaten ekilen saçlar 10 yılda bir  %10-15 kaybeder ama saçların hemen dökülesi olacak diye bir şey yok . HOCAM ÖNCESİ SONRASI RESİMLERİ YOLLAR MISIN ?
« Son Düzenleme: 09 Mart 2021, 19:24:24 Gönderen: SAÇSIZVB »

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2021, 19:27:08 »
Bende Saçlarımı ektirmeyi düşünüyorum(24 yaşımdyım) ASMED'E  3200greft Olarak Düşünüyorlar Ön tarafa  ama senin dediğin biraz saçma geldi Evet erken yaşta saç ektirmek sakıncalı ama  ekilen saçlar hemen  dökülecek diye bir şey yok.Bana söylenen ekilen saçlar  yıllar içinde etkisini kaybeder diyorlar ama birde saçın stabilazyonu  önemli dedi yani saçın DHT DUYARSIZ SAÇLAR VARDI BUNLAR KİM BİLİR NE ZAMAN DÖKÜLÜR ONU KİMSE BİLMİYOR . .Koray hocada  videosunda açıklıyor zaten ekilen saçlar 10 yılda bir  %10-15 kaybeder ama saçların hemen dökülesi olacak diye bir şey yok . HOCAM ÖNCESİ SONRASI RESİMLERİ YOLLAR MISIN ?

dhtye duyarlılık diye bir şey yok bütün saçlar aynı derecede duyarlıdır ekim yapıldığı an ekilen saç için dökülme süreci başlayacaktır

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2021, 20:46:22 »
Kafa derisi gerginliğinden dolayı , yanlar ve arkalar bulunduğu yerlerde çok fazla DHT ye maruz kalmıyor.
Ama üst kısımda DHT baskısı oluyor. O yüzden genç yaşta ekim yaptırıp tamam ya saçlar daha dökülmez diye birşey yok. Finasterid şart

Mct

• Full Member
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2021, 20:54:22 »
Kafa derisi gerginliğinden dolayı , yanlar ve arkalar bulunduğu yerlerde çok fazla DHT ye maruz kalmıyor.
Ama üst kısımda DHT baskısı oluyor. O yüzden genç yaşta ekim yaptırıp tamam ya saçlar daha dökülmez diye birşey yok. Finasterid şart

Bazen finasterid bile Yetmiyor. Şahsen ekimim çok iyiydi ama 8. Aydan itibaren saçlar incelince 10. Aya kadar bekledim. Sonra finasterid'e başladım. Yetersiz kalacağını hissedince dutasterid'e başladım. Üstelik magnezyum, d vitamini keçiboynuzu özü, oral hint yağı ve masaj ile de destekliyorum. Ekim ile saç meselesi kapanıyor zannedenlerden biriydm bende :)

Mct

• Full Member
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2021, 21:02:31 »

Saçlar incelince özellikle fotoğraflama yapmadım. Çünkü durup durup bakıyorum ve negatif etkiliyor tedavideki süreci, tamamen psikolojik olarak aldığım bi karar. Ama inan bana saçlar dökülme şiddetinden ve saçlı derinin altındaki çeşitli nedenlerden dolayı ilk senesinde bile incelebilir. Şanslıysan 4-5 yıl sağlam kalır. Ama genç yaşta ekim yaptırıp 10 yıl saçlarını koruyan bir tanr bile örnek yok

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2021, 21:52:56 »
Saç ekim sürecim var girip bakabilirsiniz. Ekilen tüm saçlar çıktı ama önceki zayıf saçlar döküldü. Ama şuan ise ekim saçları incelmiş durumda ama seyrelme değil yani inceldi. O da seyrelmiş gibi gösteriyor tabi. Sen bugüne kadar genç yaşta ekim yaptırıp da ekilen greftlerin çıkmadığı kaç tane genç gördün. Bence forumda bayağı tercübesiz kalmışsn bu konuda

merak etme dostum son bir yıldır öyle bir tecrübe edindimki bu forumdan inanamazsın.
konuna baktım öncelikle şunu söyleyeyim klasik olarak basit ekim merkezlerinde ektirip karanlık resim paylaşan üyelerden birisin bu bir.
ikincisi ekim öncesi saçınla sonrası arasında neredeyse çok az fark var ve bu farkda ekimden dolayı meydana gelen 5,6 aylık kanlanmanın verdiği destekten dolayı kendi saçının güçlenmesinden başka bir şey değil.
buda geçici bir şey zaten bahse girerim bir yıla kadar ekim öncesi görüntün geri gelecek.
ekilen saç öyle hemen geri dökülmez buda 3 .çok uzun yıllar sonra belki dökülebilir.
bir defa ekim merkezinin ektikleri çıksa ön tarafta biraz saçın olurdu ,3 tel bir şey çıkmış oralarda ,halbuki saç ekiminin en iyi sonuç alındığı bölge ön taraf.
ön tarafta saç çıkartamayan ekim merkezi kendi saçının arasından çıkarmış öylemi külahıma anlat.

Mct

• Full Member
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2021, 22:50:28 »
merak etme dostum son bir yıldır öyle bir tecrübe edindimki bu forumdan inanamazsın.
konuna baktım öncelikle şunu söyleyeyim klasik olarak basit ekim merkezlerinde ektirip karanlık resim paylaşan üyelerden birisin bu bir.
ikincisi ekim öncesi saçınla sonrası arasında neredeyse çok az fark var ve bu farkda ekimden dolayı meydana gelen 5,6 aylık kanlanmanın verdiği destekten dolayı kendi saçının güçlenmesinden başka bir şey değil.
buda geçici bir şey zaten bahse girerim bir yıla kadar ekim öncesi görüntün geri gelecek.
ekilen saç öyle hemen geri dökülmez buda 3 .çok uzun yıllar sonra belki dökülebilir.
bir defa ekim merkezinin ektikleri çıksa ön tarafta biraz saçın olurdu ,3 tel bir şey çıkmış oralarda ,halbuki saç ekiminin en iyi sonuç alındığı bölge ön taraf.
ön tarafta saç çıkartamayan ekim merkezi kendi saçının arasından çıkarmış öylemi külahıma anlat.

Bana neden bu kadar bilendin cidden merak ettim. Ben insanlara umut satan bi paylaşım yapmadım. İlaç reklamı da yapmadım naçizane bi öneride bulundum. Ekim öncesi saçlarım çok inceydi ve aralara girilerek sık bi ekim yapıldı o ekimden önceki zayıf saçlarımı ekimden sonra kaybettiğime eminim. Şu anki bütün saçlarım ekim saçları bunları saçların dik açısından bile anlayabiliyorum. Ekim öncesi ışık altında durmaya korkardm. Ekimin 7. Ayında bu spot ışığının altındaki görüntüye bakarsan tüm saçların çıktığını rahatlıkla anlarsın. Dikkatle baktığımda hepsi dik açılı saçlardı. Sadece şuan biraz incelme mevcut ve önüne geçmezsem dökülecek. Bu konu sana niye bu kadar dokundu

Facebook Twitter Instagram