Gönderen Konu: Saç Ekimi İçin Hastane Tavsiyesi  (Okunma sayısı 677 defa)

hhy

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi İçin Hastane Tavsiyesi
« : 09 Mart 2021, 14:19:07 »
Herkese selamlar,
Forumda yeniyim ancak uzun süredir takip ediyorum. Saç ektirmek isteyenler için çok faydalı bilgiler var. Ancak benim dikkatimi çeken bir şey oldu. Forumda nerdeyse hiç hastane bilgisi görmedim. (Eğer acemiliğimden göremediysem affola). Genelde konuşulan hep Saç Ekim Merkezleri. Forumda gerçek anlamda Hastanede ve tamamı Hastane personeli tarafından yapılan ekim bilgisi var mı acaba? Bildiğim kadarı ile bir çok hastanenin bünyesinde Saç Ekimi bölümü de var.
Teşekkürler...

Farques

• Ziyaretçi
Ynt: Saç Ekimi İçin Hastane Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2021, 17:11:04 »
Forumdaki popüler kliniklerin çoğu hastanede yapılıyor zaten, hastane içinde yani.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2021, 17:45:57 »
Tam olarak soruyu anlamadım zaten herkes hastanede yapıyor ya da hastane şarları olan merkezlerinde
Global Moderator

hhy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2021, 10:53:17 »
Merhaba,
Ben tam ifade edemedim galiba. Marka olmuş ve kendi merkezini kurmuş, önemli saç ekim merkezleri var. Bünyelerinde çeşitli uzman doktor da bulunduruyorlar. Ancak bir çok ekim merkezinin adı başka işlem yapılan hastanenin adı başka. Herhangi bir hastane ile anlaşıp hastanenin sunduğu şartları kullanıyorlar. Görüşmeyi kendi merkezlerinde yapıp işlemi hastanenin sunduğu şartlarda yapıyorlar. Her ne kadar risksiz bir operasyon olarak görünse de saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyon değil mi? Bir çok uzman doktor işlemin kesinlikle hastanenin tam donanımlı ameliyathanesinde ve doktor tarafından yapılması gerektiğini söylüyorlar. Dolayısıyla siz herhangi bir saç ekim merkezinde işlem yaptırdıktan sonra o ekim merkezinin kullandığı hastane ile muhatap olabiliyor musunuz? Benim anlatmak istediğim tamamen "tüm saç ekimi işleminin ve personelinin" hastane bünyesinde olması. Nasıl bir hastanenin kardiyoloji, iç hastalıkları vb. bölümleri var o şekilde "saç ekimi bölümü" olması ve orda işlem yapılması. Herhangi merkezin hastanenin bir odasını kullanmasından bahsetmiyorum. Ekim sırasında ya da ekimden sonra Allah korusun bir sıkıntı olduğunda işlemin yapıldığı hastane sorumluluk alıyor mu? Ya da ekim yapılan merkezlerin ortamı ameliyathane ayarında mı? Saç ekimi yaptıran arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?
Teşekkürler...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2021, 11:22:38 »
Simdi bahsettiniz durum sağlık bakanlığının alacağı kararlara bağlı.

Su an bu şekil de uygun gördüler adım başı özel hastane açılırsa mecbur otele döndü hastaneler insanlara kiralayarak hastaneler para kazanmaya başladı. Bu sistemin çarkın dönmesi için yapılan bir uygulama. Bu da önüne gelene saç ekim yapma fırsatı doğurdu.

Merkez açmak ise çok zorlaştırdılar ruhsat fiyatları şartlar çok ağırlaştırdılar.

Global Moderator

hhy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2021, 11:33:00 »
Cevap için teşekkürler...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2021, 11:41:21 »
Cevap için teşekkürler...

Rica ederim.
Global Moderator

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2021, 01:42:24 »
hastane değil saç ekimi uzmanı tercih edeceksin  :) hastaneler oda kiralayan çakma sağlıkçılarla dolu malesef ,her hastane için geçerli büyük küçük demeden.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2021, 09:41:41 »
Hastaneden ziyade anlaman gereken konu şu ;

1- Saç ekimini kim yapacak ? Kaç yıllık deneyimi var ? Diploması ne ?
2- Doktor ismiyle gittiğin yerde doktor kalemle sadece çizgi mi çiziyor ?
3- Ameliyat esnasında bir komplikasyon oluşursa müdahale edilebilecek bir tertibat var mı ?
4- Mekan steril mi ?

Yoksa ekim merkezi x hastaneden yer kiralamış fark etmez. Adam başlık açıyor A....dem hastanesi kadıköy saç ekimi diye :) Görende sanki bu hastanede heyetler toplanıp karar vermiş o hastanenin plastik cerrahi uzmanı ekimi bizzat yapmış .

Bu tip durumlarda daha önce yönetime mesajla yazdım mesajım düzenlendi . Bu tip başlıklar mutlaka değiştirilmeli . Başlıkta " 4000 greft Muharrem ekici   x hastanesi yazılabilir " ve açıklamada detaylı anlatılır , diğer türlü okuyan kişi x hastanenin bizzat ekimi sanıyor .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

hhy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2021, 13:29:36 »
Hintell, Farques, hyperKel, nofear114, ilgileriniz için teşekkürler.
Yaşım 50, by-pass ameliyatı oldum üç buçuk yıl önce. Şu anda gayet sağlıklıyım çok şükür. Doktorlarım da saç ekimi için müsait olduğumu söylediler. Üstelik abim 7 ay önce ektirdi ve çok güzel sonuç aldı şimdiden. Bu yüzden ben de ektirmek için araştırmaya başladım. Ancak araştırdıkça hüsrana uğradım. Bu işi Doktor yapar diye biliyordum ancak etraf Saç Ekimi Uzmanı dolmuş. Üstelik fiyatlar da anormal derecede farklı. Bu yüzden sizlerden fikir almak istedim.
Teşekkürler...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2021, 15:15:12 »
Aslında bu iş ekip işi Bu sektör böyle en iyi ameliyat ortamı Asmed mesala

Gerekli tetikleri yapan ekim öncesi kalp ritmine kadar ama fiyatları pahalı hocam. Operasyon rahatlığı sürekli doktor  ve anestezi doktoru kalp ritimleri kontrol altında sizin için daha güvenli olabilir ciddi bir operasyon geçirmişsiniz çünkü. bir de üstüne son donömde ölümler olunca şaç ekim merkezlerinde tehlike var evet haklısınız.

Bu arada çok geçmiş olsun inşallah bir daha sağlık sorunu yaşamazsınız.

Rica ederiz hocam

Global Moderator

hhy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2021, 15:50:10 »
Teşekkürler...

Facebook Twitter Instagram