Gönderen Konu: Ektirmeyi düşünüyorum tavsiye alabilir miyim ?  (Okunma sayısı 1102 defa)

saintjoseph

• Yeni üye
  • *
Fiyat performans ekim merkezi, benzer dalgalı saç tipine sahip olan ektirmiş veya görmüş tavsiye almak isterim.
Serkan Aygın düşünüyorum.
Dhi ve fue farkı nedir hangisini yaptırmalıyım?
Ekilen saçlarda dökülme olur mu daha sonradan (Yaş 24)
Ekilen saçları korumak için prp yapıyor mu Serkan Aygın ve 10-12 bin ücret içine dahil mi?
Son olarak kaç greft olur ?
Teşekkürler.

Ali Kemal

• Sr. Member
Ynt: Ektirmeyi düşünüyorum tavsiye alabilir miyim ?
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2021, 22:21:26 »
Ön tarafa dhi yapılınca  sonuçlar sanki daha iyi oluyor  gibi geliyor bana ama verteks için aynı şeyi söyleyemeceğim.
Ön taraf dhi arka taraf fue bence ama ekim merkezi öyle karışık operasyon yaparmı bilemeyeceğim.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2021, 23:26:19 »
dhi ve fue çok farketmiyor önemli olan kendini kanıtlamış başarılı bir merkezde ektirmen malesef ülkemizde böyle yerler çok nadir.
ekilen saçlar bence dökülmez en azından 10 sene boyunca hiç dökülmeyeceği konusunda eminim çevremde yüzlerce örnek gördüm şu ana kadar 10 sene ve üzeri ekim yaptırmış ve saçları dökülmemiş olan.
kendi saçların dökülecek gibi duruyor asıl onlar için telaşlen bence  :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2021, 23:48:29 »
Merhaba,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Saçlarınız zayıflamış durumda ve güçlendirmeden yapılan ekimde, ekim travması ile birlikte mevcut saçlarınızın zarar görme ihtimali var. Öncelikli olarak saç tedavilerini araştırın derim. Belki de tedavilerden alacağınız verim ile daha az bir greft ile saç probleminden kurtulabilirsiniz. Size şuan yapılacak ekim sıklaştırma yönünde ekim olur ve bu gerçekten riskli bir ekim. İlk başlarda bende seyrelen saçlarıma bu şekilde bir ekim düşünüyordum, ancak tedavi ile mevcut saçlarımı geri döndürmeyi başarmıştım. Ekilen saçlarınızda donör bölgesinden alınan saçlar eğer o bölge de ileri de döküleceklerse (donörden de yaş ilerledikçe saçlar dökülebiliyor) ektirdiğinizde belli bir kısmı bu nedenle ileri de dökülebilir. Bu şekilde ekim yaptıracaksanız ve genel sıklaştırma olacaksa tahmini olarak 4000 - 4500 arası ekerler diye düşünüyorum. Ekim tekniği de çok önemli değil, önemli olan ekimin başarısı. Dhi sıklaştırma ekimlerinde tercih edilen bir teknik, bu nedenle size dhi önerebilir Serkan Aygın Clinic.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

saintjoseph

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2021, 01:41:52 »
Onizuka hocam prp'den mi bahsediyorsunuz ? Başka neler var acaba?
Güçlendirme yapılsa bile yanlar gitti :(

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2021, 04:07:04 »
Onizuka hocam prp'den mi bahsediyorsunuz ? Başka neler var acaba?
Güçlendirme yapılsa bile yanlar gitti :(

Yan etkileri olmakla birlikte antiandrojen kullanımı yani en yaygın olanı finasterid etken maddeli Propecia ve Proscar 5/1 olarak araştırabilirsiniz. Destek olarak da biotini keza araştırabilirsiniz. Finasterid incelmiş saçlarınızı yeniden kalınlaşmasına destek olur. Tamamen giden bölgeler içinde ekim yapılabilir. Zaten muhtemelen Serkan Aygın'da size finasterid takviyesinden bahsedecektir. Çünkü yaşınız henüz çok genç ve dökülmenizde devam edecek gibi gözüküyor. Bu şekilde ekimden alacağınız verim sizi maksimum 1 - 2 yıl memnun eder. Ama takviye kullanımını göze alıyorsanız, yapacağınız ekim sayısı da kullanacağınız takviyelere bağlı olarak uzun süre memnun edebilir. Burada karar size bağlı. İlaçların özellikle prospektüslerini mutlaka okuyun derim ve kullanacaksanız forumda bu tarz takviyeleri kullanan insanların konularına da göz atmanızda yarar var diye düşünüyorum. Prp genetik saç dökülmesine bir yararı olduğunu zannetmiyorum. Eğer kan akışı ile başarı sağlanacaksa aynı şekilde topikal olarak minoxil takviyesi de bu görevi görebilir. Zaten forum da aynı şekilde mikro iğneleme yapılarak, minoxil tarzında topikal spreyler kullananlar da var. Sizin öncelikli olarak bu takviyeleri kullanan kişilerin konularını araştırmanız, size fikir vermesi açısından saç ekiminin büyük yararı olacağını düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2021, 15:29:27 »
Ben olsam 1-2 yıl daha beklerim hocam çünkü dökülmen 1-2 yıl içerisinde çoğalacaktır, önler daha da seyrekleşir.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2021, 22:56:10 »
Yaşın  genç  saç  dökülmesi  devam ederken  saç  ekim yapmak  hiç mantıklı  değil  bekle dostum  arkadan  öne  doğru açılmış  saçlar 5 sene içinde    bişey  kalmaz   

saintjoseph

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2021, 12:30:31 »
merhaba, solgar 1000mg, propecia ve xpecia kullanmaya başladım.
Xpecia için tavsiye edilen günde 2'ymiş ama zaten solgar kullanıyorum 1 tane mi almalıyım hepsinden ?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2021, 14:07:17 »
Propecia ve biotin alıyorsanız, Xpecia kullanmanıza gerek yok. 3'ü birde ağır gelebilir. Xpecia içeriğinde doğal dht baskılayıcı saw palmetto ve biotin de 2.5 mg var. Gerek yok yani.

saintjoseph

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2021, 14:15:56 »
propecia ve xpecia kullanayım o zaman daha mantıklı gibi ?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2021, 14:34:52 »
Hayır ikisini birlikte kullanmanız yan etki riskini arttırabilir. Ekim döneminde kullanan insanlar var ama düzenli kullanılacak takviyeler değil beraber. Xpecia tek kullanırsanız da olur, ama Propecia kullanacaksanız yanında biotin de düşünebilirsiniz.

saintjoseph

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2021, 15:14:30 »
Hocam propecia+biotin kullanmaya karar verdim şimdilik haftada 2 tane de xpecia deneyeceğim.
Fakat şöyle bi durum var.
Serkan Aygın'ın asistanları ısrarla 1 adet propecia 2 adet xpecia kullanın diyor günlük.

saintjoseph

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2021, 15:19:41 »
Bilemedim aşırı kararsızım şuan :/

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 20 Nisan 2021, 15:22:05 »
Kliniği dinleyin siz bence, biotin almak istiyorsunuz anladığım kadarı ile, xpeciada zaten var ekstra almanın yarardan çok zararı olur, xpeciaya bile gerek yok gerçi.

Facebook Twitter Instagram