Gönderen Konu: 15.03.2021 / 4.500 Greft / 26 Yaş / Maya Centrium - Prestigia Hair Aesthetic  (Okunma sayısı 3767 defa)

berkay94

• Yeni üye
  • *
Herkese merhaba;

Uzun bir süredir forumu takip ediyor ve saç ektirme işlemini gerçekleştirenlere imreniyordum. 18-19 yaşlarımdan bu yana gerek genetik, gerek strese bağlı olarak saç dökülmesi yaşıyordum. En sonunda pandemi sebebiyle hazır evdeyim diyerek saç ektirmeye karar verdim.

15.03.2021 tarihinde sabah 09:00'dan, akşam 16:30'a kadar süren işlemler neticesinde saç ekimim gerçekleşti. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ciddi ağrım, sızım olmadı. Biraz acı eşiğim de yüksek olduğu için daha kolay atlattım, rahat bir süreç oldu diyebilirim. Maya Centrium'da görev alan tüm arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim. Oldukça ilgi ve alakalıydılar. Şu anda operasyonun 10. günündeyim. İlk yıkamayı 3.günde, kabuk dökümünü ise bugün (10.gün) gerçekleştirdik. Operasyonun hemen ardından PRP yapıldı. Herhangi bir ek ilaç vs kullanmıyorum. İlerleyen aylarda da PRP tedavisine devam etmeyi düşünüyorum. Önerilerinizi ve fotoğraflarım hakkında değerli görüşlerinizi rica ederim. Herkese hayırlı forumlar. :)

berkay94

• Yeni üye
  • *
Ek
  • Ekim Tarihi: 15.03.2021
  • Ekim Merkezi ismi Maya Centrium / Prestigia Hair Aesthetic
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Kerimm34

• Hero Member
hayırlı olsun ekim biraz seyrek gibi geldi bana özellikle ön taraf ama diğer hususlarda görüntü güzel görünüyor özellikle kabuk dökümü sonrası görüntü fena değil.
maya centriumda ekimi kim yapıyor acaba bilgi verebirmisiniz ayrıca.

Neil

• Jr. Member
  • **
Oncelikle ekimin hayirli olsun! Umarim
Istedigim saclara kavusursun! Ben temiz buldum ekimini.
Yalniz greft sayisi??? Sac kalinligi?? Greft ortalamasi vs... gibi bilgileri verirsen daha saglikli yorum yapilabilir.

Yasini cok genc buluyorum yani biraz ilac kullanabilirdin. Mesela ornek vereyim benim
Saclar 33 den 36 a kadar 3 sene icinde yogun dokuldu. Yani sunu soylemek istiyorum. Sac dokulmesini durdurman lazim. Bu ekim seni mutlu edecek insallah ama dokulmeyi durduramazsan
3-4 sene sonra yine ayni duruma gelecek saclar yada 10 sene sonra diyelim. O yuzden bana ilac tavsiye etmemeleri de cok garip geldi. Yani erkek tipi sac dokulmen varsa bunu durduramasa bile
Yavaslatacak bir ilac vs tedavi onermeliler sana. Ya da belli araliklarla prp yaptiracaksin illaki.
Gecmis olsun. Saygilar.

berkay94

• Yeni üye
  • *
hayırlı olsun ekim biraz seyrek gibi geldi bana özellikle ön taraf ama diğer hususlarda görüntü güzel görünüyor özellikle kabuk dökümü sonrası görüntü fena değil.
maya centriumda ekimi kim yapıyor acaba bilgi verebirmisiniz ayrıca.

Çok teşekkür ederim. Ön çizgiyi çok aşağıya indirmeyi aslında ben istemedim. Doğallığı bozmamak adına. Çünkü çocukluğumdan beri alın çizgim hep bu şekildeydi. Maya’da birçok hoca var. Ancak benim operasyonum ile Uğur Şahin ilgilendi.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

berkay94

• Yeni üye
  • *
Oncelikle ekimin hayirli olsun! Umarim
Istedigim saclara kavusursun! Ben temiz buldum ekimini.
Yalniz greft sayisi??? Sac kalinligi?? Greft ortalamasi vs... gibi bilgileri verirsen daha saglikli yorum yapilabilir.

Yasini cok genc buluyorum yani biraz ilac kullanabilirdin. Mesela ornek vereyim benim
Saclar 33 den 36 a kadar 3 sene icinde yogun dokuldu. Yani sunu soylemek istiyorum. Sac dokulmesini durdurman lazim. Bu ekim seni mutlu edecek insallah ama dokulmeyi durduramazsan
3-4 sene sonra yine ayni duruma gelecek saclar yada 10 sene sonra diyelim. O yuzden bana ilac tavsiye etmemeleri de cok garip geldi. Yani erkek tipi sac dokulmen varsa bunu durduramasa bile
Yavaslatacak bir ilac vs tedavi onermeliler sana. Ya da belli araliklarla prp yaptiracaksin illaki.
Gecmis olsun. Saygilar.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam. 4.500 greft uygulandı. Ön görüşmede tepe bölgemdeki saçların çok ince telli olduğu söylendi. Ancak donör bölge aksine çok kalın ve uzun köklü olduğu belirtildi. Alınan greftlerin çok büyük bir çoğunluğu ikili ve üçlüydü. (Özellikle ikili) 18 yaşından beri bu sorunu yaşadığım ve doktorlara defalarca gittiğim için aslında piyasada söylenilen birçok ilacı kullandım. Kan değerlerim vs de gayet iyi. Tamamen genetik ve erkek tipi dökülme olduğu her seferinde belirtildi. Ramazan öncesi PRP tedavisine başlayacağız ve bu tedavi ile birlikte ek olarak kullanmam gereken takviyeleri de ileteceklerini söylediler.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Ahmet Selvi

• Yeni üye
  • *
Son 1 yıldır çok yoğun bir şekilde yaşıyorum dökülme sorununu aklımda kesilestirdigim an ekim yaptıracağım

berkay94

• Yeni üye
  • *
Son 1 yıldır çok yoğun bir şekilde yaşıyorum dökülme sorununu aklımda kesilestirdigim an ekim yaptıracağım

Ben de aynı durumdaydım. Artık yeter diyerek, çok daha fazla düşünmeden işlemi yaptırdım. Üzerinde düşündükçe, uzaklaşıyordum çünkü. :) Umarım herkes için iyi sonuçlar olur.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

berkay94

• Yeni üye
  • *
Şok dökülme ne zaman başlar? Bugün 11.gün. Duşa girdiğimde 2-3 tane kırık kırık ekilen saçlardan geldi elime. Saçlara da oldukça nazik davrandım. Normal midir?
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Roninn3

• Hero Member
bence nazik davranmana gerek yok giden gidecek zaten,şok dökülme bazen ilk bir haftada bile başlayabiliyor zamanlama olarak bir önemi yok.

berkay94

• Yeni üye
  • *
bence nazik davranmana gerek yok giden gidecek zaten,şok dökülme bazen ilk bir haftada bile başlayabiliyor zamanlama olarak bir önemi yok.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Biraz erken gibi geldi bana da. O yüzden sormak istedim. İnsan kıyamıyor sert davranmaya. 😊
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

berkay94

• Yeni üye
  • *
Herkese selamlar.

14. günden olan fotoğraflarım aşağıdaki gibidir. Hepsi gün ışığında, flaş olmadan çekildi.

Forumda konu hakkında bilgi sahibi birçok kişi var. Bu sebeple kıymetli yorumlarınızı bekliyorum. :)
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Cihandoğan

• Hero Member
Saç yönleri bozuk dik dik duruyor size de öyle geliyor mu?

Farques

• Ziyaretçi
Yönler gayet iyi duruyor kısa olduğu için dik gözükür ben sorun göremedim, kabuk dökümü sonrası ön çizgi yüzünüze uymuş gayet başarılı. Vertexi tamamen kapatmaya çalışmak yerine biraz daha önlere sık ekim yapılabilirmiş aslında tek olumsuz görüşüm bu olur.

berkay94

• Yeni üye
  • *
Saç yönleri bozuk dik dik duruyor size de öyle geliyor mu?

Doğrusu farkında değilim. Bana saç çok kısa olduğu için öyle gibi geliyor ama. Bilemedim. Dediğiniz gibi de olabilir.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram