Gönderen Konu: Ekim için Önerileriniz  (Okunma sayısı 780 defa)

Zorro

• Yeni üye
  • *
Ekim için Önerileriniz
« : 28 Mart 2021, 11:29:01 »
Merhabalar, genetik dökülmemden dolayı bundan 9 sene önce 21 yaşındayken saçlarım dökülmeye devam ederken saç ekimi yaptırmıştım, zamanla saçlarım döküldü ve açıklıklar oluşmaya başladı. Şu an için minoxidil kullanarak vertexte ince tüylenmeler yakalayabildim fakat ön çizgi, yanlar ve arkalarda açıklıklar mevcut. Ayrıca donör alanımında çok verimli olmadığını düşünüyorum. Amacım saçlarımı estetik bir hale getirmek. İzmir'de oturuyorum Medicalhair ile görüştüm, donör bölgesinden eşit şekilde alarak sakaldan destek verilebileceğini söyledi fakat sakaldan alındığında estetikliğini bozacağını düşünüyorum saç telinin kalınlığı nedeniyle. Amacım bu işin oluru hakkında yorumlarınızı almak, saç ekim merkezleri ne kadar iyi olsa da hallederiz, yaparız şeklinde yaklaşıyor. Donör bölgeminde operasyon sonrası çok açılmasıyla daha kötü bir görüntüye sahip olmayı istemem. Yorumlarınız ve önerileriniz benim için çok önemli. Konu ile ilgili görüşlerinizi rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

anonymous0

• Sr. Member
Ynt: Ekim için Önerileriniz
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2021, 11:49:41 »
9 sene önce hangi yöntemle ekim yaptırdınız, iz göremedim. donör ve ekilecek alanı gösteren uzun saçlı fotoğrafınız var mı?

Zorro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2021, 11:54:20 »
9 sene önce hangi yöntemle ekim yaptırdınız, iz göremedim. donör ve ekilecek alanı gösteren uzun saçlı fotoğrafınız var mı?

Fue yöntemi ile ekim yaptırmıştım, donörde herhangi bir iz bulunmamaktadır. Saçlarım genel anlamda seyrek olduğu için çok uzatmıyorum özellikle tepeyi daha uzun tutup yanları ve arkayı haftada 1 kısaltıyorum.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2021, 20:25:00 »
sakaldan alınan estetiği etkilemez dostum bu konuda yanlış düşünüyorsun ,sakaldan alınanlar bir süre sonra ekildiği yerin özelliğini alacaktır.

Zorro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2021, 21:03:44 »
Gittiğim klinikteki dr kendisi sakaldan alınanın daha kalın olacağını o yüzden ancak aralara serpiştirerek koyacaklarından bahsetmişti bu yüzden bende doğal bir görünüm olmayacağı düşüncesi oluştu.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2021, 21:12:08 »
Ekime hiç bulaşma .

Zorro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2021, 21:37:51 »
Ekime hiç bulaşma .

Açık görüşün için teşekkürler. İlk ekimden sonra saçımın yanları dökülüp açılmaya başladı aynı zamanda önlerde çok fazla azalma oldu bu beni rahatsız ediyor şu an yoksa alan büyük ve donör az olduğunun farkındayım.

Zorro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2021, 20:58:53 »
Konu günceldir, yorumlarınızı beklerim.

Zorro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2021, 21:31:00 »
Değerli yorumlarınızı beklerim.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2021, 21:47:17 »
Bence ekime uygun değilsiniz hocam . Donorun uzun hali varsa daha net değerlendiririz ama bu haliyle mutlu etmez gibi .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2021, 21:55:05 »
Ekim uygun değilsin  kardeşim  saç  ekim merkezlerin  dediğini  değil burdaki yorum yapan insanların   yorumlarını  ciddiye al  sonra pişman  olma

Zorro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2021, 22:02:07 »
Teşekkürler, Dr Sibel Ulusan 1000 sakal olmak üzere 3500-4500 arası greft alınabileceğini söyledi ama açıkcası ben donörümün o kadar yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ensem çok aşağıda oradan şerit şeklinde 2 cm alınıp ekilebilir mi dedim fakat ordan almayı tercih etmediklerini söylediler. Sakal ekiminin de doğal gözükmeyeceğini düşünüyorum. Aslında amacım ön ve yan bölgedeki açıklıkların ve hafif üst bölgenin bana rahatsızlık veren görüntüyü gidermek. Ekim merkezleri dediğiniz gibi ticari amaç güderler genelde o yüzden sizlerin yorumları önemli benim için.

Facebook Twitter Instagram