Gönderen Konu: Tiroid Hastalığı ve Saç Ekimi Hk. Yardım..  (Okunma sayısı 569 defa)

thornography

• Jr. Member
  • **
Tiroid Hastalığı ve Saç Ekimi Hk. Yardım..
« : 30 Mart 2021, 15:44:39 »
Arkadaşlar merhaba.

Yaş 30. Üç ay önce bir operasyon geçirdim. TSH hormonum kasıtlı olarak normal değerin altında tutulacak iki sene boyunca. Onun dışındaki bütün kan değerlerim normal.

18 nisan tarihine operasyon için gün aldım ve asuman hanım ile de konuştum konuyu. hormonun düşüklüğü kısmen de olsa başarı oranını etkileyebileceğini söyledi.
Eğer iki sene beklersem bu sefer de donör bölgemde saç kaybım olacak. Ayrıca iki sene sonra hormonlarımın normal seviyeye çekilip çekilmeyeceği de garanti değil.

Şu an dökülmem var ama bu ameliyattan önceye kıyasla daha mı fazla yoksa aynı mı tam emin değilim. Randevuyu aldım ama hala içim rahat değil.

Daha önce mevcut saç analizim ile ilgili açtığım konu : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19099.0

Görüş ve önerilerinizi merak ediyorum arkadaşlar. Saygılar.

Hairtransplant

• Hero Member
Ynt: Tiroid Hastalığı ve Saç Ekimi Hk. Yardım..
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2021, 21:20:45 »

Trioid saç döker üstüne bir de genetik var sa daha sıkıntı resim var mı saç durumunla ilgili?

thornography

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2021, 22:17:23 »
Konu başlığında eskiden açtığım bir konuyu ekledim. orada mevcut resimler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2021, 22:25:38 »
Genetik dökülmede var sanırım sadece troid değil ekimini umarım başarılı olur ileride döküm me devam ederse bir ekim daha ihtiyacın olabilir tabi operasyon geçirmisin umarım düzelmiştir yitroid tarafı
Global Moderator

thornography

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2021, 22:34:51 »
Genetik dökülmede var sanırım sadece troid değil ekimini umarım başarılı olur ileride döküm me devam ederse bir ekim daha ihtiyacın olabilir tabi operasyon geçirmisin umarım düzelmiştir yitroid tarafı

Hintell.

TSH değerim ne yazık ki kasıtlı olarak normal değerin altında tutulacak iki sene boyunca. Referans aralığı 0.4 - 3.5. benim 0.07. iki sene sonra 0.5 e .çıkarılabilir eğer tedaviye iyi yanıt alırsam o da.

Asuman hanım 2500 greft yeterli dedi. Açıkçası iki sene beklemek istemiyorum. Randevu oluşturdum ama kararsızlık var hala. Eğer ikinci bir ekime donor çıkacaksa şimdi ekim yapıp bir üç dört sene sonra yeniden ekim planlayabilirim.

Asuman hanım ense bölgeme çok değil ama biraz seyrek dedi bu arada.

Facebook Twitter Instagram