Gönderen Konu: Tiroid hastalığı olan birinin saç ektirmesi mantıklı mı?  (Okunma sayısı 346 defa)

burakmert

• Yeni üye
  • *
Merhaba. Hipotiroidi hastasıyım, TSH'ım yüksek çıktığı için tiroid hormon ilacı kullanıyorum düzenli olarak.

Tiroid rahatsızlıkları, yoğun saç dökülmesine yol açan bir durum. Benim de saçlarımın ön tarafları hayli döküldü. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama ekilen saçlar tiroid hastalığımdan dolayı yine dökülmez mi? Bu konuda bilgisi olanlar var mıdır?

efkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Tiroid hastalığı olan birinin saç ektirmesi mantıklı mı?
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2023, 17:18:33 »
Hashimoto tiroiditi hastasıyım, yakın bir arkadaşım da aynı. Ben düzenli kontrol ve ölçüme gidiyorum ama o gitmiyor. Tshı genelde yüksek çıkar, dozu ayarlanır. Kafası simsiyah, saç dökülmesi falan yok. Demek istediğim, tsh günün sonunda normal düzeyine geldiğinde saç dökülmesini ancak genetik sebeplere bağlayabilirsin, tsh düzeldiğinde saçının da toparlaması gerekir, eğer hastalığa bağlıyorsan dökülmeyi. Ha tsh benim gibi aylardır dışarıdan alınan hormonla normal düzeyde ve dökülme devam ediyorsa, genetik dökülmedir. İhaleyi tiroide çıkarma. Ölçüm yaptır, normal aralıktan sapma, saçını ektir.

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2023, 22:15:56 »
Saç ektirebilirsin fakat ekim esnasında verilen adrenalin dozunun ayarlanması gerekir diye biliyorum.

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2023, 23:28:53 »
saç döken bir hastalık işin uzmanına danışmak gerek

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2023, 00:38:36 »
Ben hipotroid hadtasiyim.Gunlük 150 mg levotiron kullaniyorum Sacimi ektirfim bir sorun olmadi
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Kemal Aydınistanbul

• Yeni üye
  • *
Hipotroidi sebebiyle dökülen saçlar, Troid tedavisi sonrası geri gelirnümi sizce.

Facebook Twitter Instagram