Gönderen Konu: Düşük tiroid değerleri için aldığım takviyeler ve saçın gelişimi  (Okunma sayısı 382 defa)

İLİZAROV

• Sr. Member
Hipotroidi yani troid bezi tembelliği saç dökülmesinin  genetik dökülmeden sonra en sık sebepleri arasındadır telogen effluvium a neden olur.Sanırım sizin işiniz düşük doz Levetrion hap ile çözülecektir.

İLİZAROV

• Sr. Member
Tsh,T3,T4 ünüz kaç acaba ?

SaçPerisi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

İLİZAROV

• Sr. Member
yaşın kaç?  genç yetişkinler  için tsh sınırı 2,5mU/ml dir. sende çok hafif fazla ama ileriye dönüp bakmak gerekirse hipotroidi ye yakalanmam muhtemel , toplumda oldukça görülen bir hastalık zaten çok önemli bir rahatsızlık değil.Kendimde doğuştan beri bu hastalıktan muzdaribim öyle önemli bir rahatsızlık değil.

İLİZAROV

• Sr. Member
ama hormonun yeterli gelmesse telogen effuvium a neden olur.O yüzden 6 ayda bir Tiroid bezi değerlerine bir baktır.

SaçPerisi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
yaşın kaç?  genç yetişkinler  için tsh sınırı 2,5mU/ml dir. sende çok hafif fazla ama ileriye dönüp bakmak gerekirse hipotroidi ye yakalanmam muhtemel , toplumda oldukça görülen bir hastalık zaten çok önemli bir rahatsızlık değil.Kendimde doğuştan beri bu hastalıktan muzdaribim öyle önemli bir rahatsızlık değil.

Yaşım 25.

ama hormonun yeterli gelmesse telogen effuvium a neden olur.O yüzden 6 ayda bir Tiroid bezi değerlerine bir baktır.

Dudak kenarlarım çatlıyordu aile hekimim ferritin değerlerime bile bakmadı. Demir takviyesi alınca düzeldi. Bu sonuca bir şeyin yok dedi. O yüzden dediğiniz ilacı yazmadı. Ben de selenyum ve iyot kullandım. Tiroid bezim şişmişti şimdi küçüldü. Uyarınız için teşekkürler artık aile hekiminden değil hastanelerden sıra alıcam.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yaşım 25.

Dudak kenarlarım çatlıyordu aile hekimim ferritin değerlerime bile bakmadı. Demir takviyesi alınca düzeldi. Bu sonuca bir şeyin yok dedi. O yüzden dediğiniz ilacı yazmadı. Ben de selenyum ve iyot kullandım. Tiroid bezim şişmişti şimdi küçüldü. Uyarınız için teşekkürler artık aile hekiminden değil hastanelerden sıra alıcam.

Doğuştan hipotroidi hastasıyım ancak değerlerde gariplik göremedim ben.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ayrıca ferittin yani demir vücuttaki t3 ün t4 e dönüşmesini kontrol eder. Yani düşük demir seviyesi t4 ve TSH değerlerini olumsuz etkileyecektir.

Facebook Twitter Instagram