Gönderen Konu: Kan değerleri ve saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1023 defa)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
Kan değerleri ve saç dökülmesi
« : 22 Temmuz 2020, 15:46:48 »
Herkese merhaba , bundan 1,5 hafta önce saç dökülmesi ve köselik için genel bir kan tahlili yaptırdım ve bugün kontrole gittiğimde karaciğer yağlanması başlangıcımın olduğunu öğrendim ve vitaminler de herhangi bir sorunum yokmuş sadece d vitamini yetersizlik aralığındaymış 21.2 çıktı , total testosteron 5.08 serbest test 9.8 herhangi bir sorun görülmedi , sizce bu testosteron oranları yüksek mi yani saç dökülmesi problemim testosteron kaynaklı mı yoksa bu 21.2 ng/ml çıkan d vitamini değerinin ya da karaciğer yağlanmasının bir etkisi olabilir mi çünkü 3 ay boyunca agresif dökülme yaşıyorum, doktora sorduğumda ise bunların az çok bir bağlantısı olduğunu söyledi ama kalıtsal diyip geçiştirdi , sizce durum nedir ?

davud123

• Sr. Member
Ynt: Kan değerleri ve saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2020, 17:43:36 »
bnde yarın alcam sonuclarımı elime kagıt verirlerse yazarım

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2020, 15:08:58 »
aldım knk sonucları bende demir yüksekmiş fazla hayvani gıda tüketme dedi diger degerlerinde normal dedi mamafih basa gelen cekilicek yapcak  bişey yok

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2020, 22:24:33 »
aldım knk sonucları bende demir yüksekmiş fazla hayvani gıda tüketme dedi diger degerlerinde normal dedi mamafih basa gelen cekilicek yapcak  bişey yok

Hocam benim de vücutta yağlanma çıktı , aslında çok fazla yağlı yiyecek tüketen bir insan değilim ama kola gibi çikolata tarzı şeylere bazen dur diyemiyorum , demek ki bize yaramıyormuş şimdi diyetteyim , benim sorunum diffuse tarzı dökülmem yokken bir anda 26 dan sonra başlaması 25 e kadar hafif şakaklar seyrelmişti o da normaldi ama bir anda artınca dökülmem gittim kan tahlili verdim , seboreik dermatit geçirdiğimi falan söyledim egzema çıkmıştı ellerimde , ama vitaminler de bir sorunum yok sadece d vitamini yetersizliği çıktı testo normal seviyelerde dedi , geriye kaldı genetik ama baba da amca da olmayınca dökülme insan kabullenmekte zorlul yaşıyor , dermastamp, emu yağı falan kullanıyorum bir de masaj yapıyorum düzenli , diyete de başladım umarım düzelir , çünkü vücudum yağlanmaya başladıktan sonra saç dökülmem şiddetlendi. Hayırlısı olsun.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2020, 22:59:27 Gönderen: Batuhan3452 »

emre07x

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2020, 08:05:26 »
Merhaba hangi bölümden randevu alıp kan testi yaptrıdınız birde ne söylememiz gerekiyor ? Testo seviyesi ve vitamin testi yaptırmak istiyorum desek oluyor mu?

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2020, 08:45:15 »
Merhaba hangi bölümden randevu alıp kan testi yaptrıdınız birde ne söylememiz gerekiyor ? Testo seviyesi ve vitamin testi yaptırmak istiyorum desek oluyor mu?
Sağlık ocagından baktırabilirsin onlarda cildiyeye yolluyor cildiyedeki kadın dr da genetik bişey yapamam minoxidil yazarak (haklı olarsk) eve yolluyor

Facebook Twitter Instagram