Gönderen Konu: Saç ekimi sonucları Kan testi değerleri için öneri  (Okunma sayısı 572 defa)

Robert

• Hero Member
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda kan testi yapmıştım.Hemşire bana demir eksikliği var demişti.Sizce hem saç ekimim için hem de sağlık için neler yapmam gerekiyor lütfen tecrübeli arkadaşlar yorumlayabilir mi doktor varsa daha güzel olur

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
Ynt: Kan testi değerleri için öneri
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2022, 15:04:41 »
Serum demiri değerinizi göremedim bu tahlilde mevcutsa yazabilir misiniz? O çok bilmiş hemşire neye dayanarak demir eksikligi dedi acaba bu tabloya göre demir seviyesini görmüş olsa dahi bu tabloya göre demir eksikliği demek,hiçbir sey bilmeyip boş boş konuşmaya benzer

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2022, 16:54:30 »
Hemşire doğru söylemiş demir eksikliğiniz var. saç ekim sürecini etkilemez. işlem sonrasında dengeye getirirsiniz o problem değil. 
işleme girmeden önce tahlilleriniz eksik, kanama pıhtılaşma sürelerine bakılması gerek PT , APTT , INR , ayrıca şekere bakılması gerek, ayrıca hepatit b ,c hiv bulaşıcı hastalıklara bakılması gerekir.

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2022, 16:59:03 »
Neye göre demir eksikliği var bı anlatsaniza ogrenelim

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2022, 17:09:26 »
Ben tiroid hormonları için bakmıştım onlar normal demişti peki diğerleri nasıl dediğimde demir eksikliği kansızlık falan var bir de d vitamini az dedi anlamadım netten baktım MCV ve Mch düşükse demir eksikliği belirtisi diyor

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimi sonucları Kan testi değerleri için öneri
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2022, 17:13:39 »
Konuyu açan arkadaşa yazıyorum gönderdiğiniz tahlillerden demir eksikliği anlaşılamaz.lutfen dahiliye doktoruna görününuz.periferik yayma gerekebilir.alaninda uzman olmayan insanların söylediklerine itibar etmeyiniz.tahlil değerlendirmek bir sanattır eğitim almadan tecrübeyle falan olmaz böyle platformlarda lütfen yorum istemeyin bana bı yararı veya zararı yok fakat size çok yararı veya çok zararı olabilir.kansizlik yok,demir eksikliginiz olması ihtimal dahilinde fakat serum demirini görmemiz lazım MCV MPV mchc tek başına demir eksikliği tanısı koydurmaz.saglikli günler dilerim.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2022, 17:30:37 »
Konuyu açan arkadaşa yazıyorum gönderdiğiniz tahlillerden demir eksikliği anlaşılamaz.lutfen dahiliye doktoruna görününuz.periferik yayma gerekebilir.alaninda uzman olmayan insanların söylediklerine itibar etmeyiniz.tahlil değerlendirmek bir sanattır eğitim almadan tecrübeyle falan olmaz böyle platformlarda lütfen yorum istemeyin bana bı yararı veya zararı yok fakat size çok yararı veya çok zararı olabilir.kansizlik yok,demir eksikliginiz olması ihtimal dahilinde fakat serum demirini görmemiz lazım MCV MPV mchc tek başına demir eksikliği tanısı koydurmaz.saglikli günler dilerim.
Ben zaten buradan gelecek yorumları sadece öneri olarak dikkate alıyorum hani kardeşim şu değerler şunun göstergesi olabilir şu doktora falan görün diye öneri bekliyordum ben pek anlamıyorum tıptan

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2022, 22:50:22 »
Günceldir

Facebook Twitter Instagram